długości zespołów nowej kolumny

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
młodyxxx
2
Posty: 4
Rejestracja: środa, 1 lis 2017, 09:21

Post autor: młodyxxx »

Cześć wszystkim,
Zakupiłem sobie nowy duży i niski zbionik. Pojemność zalewowa 110 L. Wysokość 40 cm.
pomieszczenie jakim dysponuję m a235 cm wysokości. Proszę doradźcie czy przy 195 wolnej wysokości uda się zrobić bufor, katalizator(lub bez katalizatora ale wtedy w buforze miedź) 120 cm rury z sprężynkami KO, OLM z latarką i głowicę aabratek? fi 76 wchodzi w grę.

Pozdrawiam.

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: długości zespołów nowej kolumny

Post autor: wkg_1 »

Dlaczego Aabratek a nie Thor lub UFO ?
Katalizator z 15 cm nie powinien być problemem - do odpędu wkładasz segment z miedzią a do 2 rektyfikacji z KO. A jak nie chcesz 2 segmentów to przesypujesz.

użytkownik usunięty
Re: długości zespołów nowej kolumny

Post autor: użytkownik usunięty »

Dasz radę wszystko upchnąć, sam dysponowałem trochę ponad 240 cm dostępnej wysokości a ostatecznie zostało mi jeszcze dobre 5 cm luzu:

topic18989.html

- zbiornik + bufor ok. 80cm,
- zasyp poniżej OLM ok. 105cm,
- OLM 25cm ;)

Autor tematu
młodyxxx
2
Posty: 4
Rejestracja: środa, 1 lis 2017, 09:21
Re: długości zespołów nowej kolumny

Post autor: młodyxxx »

Szczerze, to nie myślałem o innej głowicy bo mam aabratka a innej na oczy nigdy nie widziałem;/ aabratek będzie miał pewnie z 24 cm wysokości a taki Thor lub Ufo?
Chciałbym żeby wyglądało to tak, że 40 cm keg, 30cm bufor (w nim sprężynki miedź), 2 odcinki po 60cm sprężynki ko, 30cm olm z latarką do tego 24 cm głowica to daje 244cm. za dużo o 9 cm. Z czego i jak to urwać. Lub może z tego bufora zrezygnować, bo w przyszłości będzie w wyższym pomieszczeniu aparat i dać 40keg, 15 katalizator 120 ko 36 olm+latarka 24 głowica?
Ostatnio zmieniony piątek, 26 kwie 2019, 09:05 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: długości zespołów nowej kolumny

Post autor: wkg_1 »

Na Thorze lub UFO urwiesz z 10 cm. Thora masz na zdjęciach z postu który wrzucił @Feti. Ale jak już masz głowicę to nie ma sensu przepłacać.
Miedź w buforze da Ci mało półek i małe stężenie - bufor może się wcześnie wygotowywać. Pytanie, czy bufor (do 100L zbiornika powinien mieć z 5 L) nie będzie dłuższy.
Ja bym tam z niczego nie rezygnował tylko skrócił to 2x60 do 2x55. Przecież bufor da Ci z 20 cm zasypu. Do tego segment z miedzią. Przy odpędzie nie zakładałbym bufora (pogony i tak skutecznie oddzieli przy rektyfikacji) tylko miedź a przy rektyfikacji bufor i już bez miedzi. W przyszłości sobie wydłużysz a tu i tak w pierwszej kolejności myślałbym nad wydłużeniem OLM.

Ale może jeszcze ktoś mądrzejszy się wypowie.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 kwie 2019, 10:01 przez wkg_1, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”