Rura miedzina+kana - jak to podłączyć?

Sposoby połączeń elementów destylatorów. Połączenia rozbieralne i nierozbieralne. Gwintowanie, lutowanie, spawanie.

Autor tematu
gscan1
5
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 18 wrz 2009, 20:41

Post autor: gscan1 »

Witam, mam 2 rury miedziane o długości około po 1,5-2m. Jedna ma średnice 5mm a druga 10mm. Moje pytanie brzmi którą z tych rur podłączyć do kany a potem do chłodnicy. Grubsza czy cieńszą? Drugie pytanie jak? Dziękuje za odpowiedz, sorry za nieprofesjonalność pytania ale dopiero buduje swoja 1 aparaturę.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

kamil_ek_skc
150
Posty: 179
Rejestracja: piątek, 7 sie 2009, 20:32
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wszystkie domowe
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Woj.Łódzkie
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Rura miedzina+kana

Post autor: kamil_ek_skc »

Rurka fi 5 może być za cienka , weź tą fi 10 będzie lepsza ,a co do podłączenia to można to tak zrobić:
Schemat podłączenia kany.JPG
Kawałek rurki trzeba wlutować w kanę i następnie przylutować śrubunek i potem kolano i następnie do chłodnicy szklanej lub miedzianej , jeśli do szklanek to będzie potrzebny wężyk silikonowy , a jeśli do miedzianej to można tez wężykiem ale można też użyć śrubunku ale to rozwiązanie będzie droższe od kawałka wężyka silikonowego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

O tym mowa , o tamtym mowa , a o kielichu ani słowa!

Autor tematu
gscan1
5
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 18 wrz 2009, 20:41
Re: Rura miedzina+kana

Post autor: gscan1 »

a czy ta rura musi isc poziomo tak jak na schemacie pokazales czy moze isc pionowo??
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Rura miedzina+kana

Post autor: rozrywek »

Najprostszym rozwiązaniem dla ciebie byłoby kupienie silikonowego wężyka o średnicy identycznej jak chłodnica, zapewne 18mm( na allegro jest) i wlutowanie na stałe do kany kawałek rurki miedzianej fi 18, ja tak mam, dekiel kany zdejmujesz zawieszasz na druciku, kanę opróżniasz i podstawiasz z powrotem. Poza tym masz jeszcze możliwości rozbudowy zestawu o deflagmator, odstojnik, co tylko chcesz.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

kamil_ek_skc
150
Posty: 179
Rejestracja: piątek, 7 sie 2009, 20:32
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wszystkie domowe
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Woj.Łódzkie
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Rura miedzina+kana

Post autor: kamil_ek_skc »

To co pokazałem na schemacie jest zwykłym podłączeniem Kocioł-Chłodnica można pod drodze zamontować jeszcze odstojnik , a gdy ta rurka biegła by pionowo była by wtedy trochę defelgmatorem. Wszystko zależy od ciebie jak to zrobisz życzę powodzenia. :ok:

O tym mowa , o tamtym mowa , a o kielichu ani słowa!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łączenie”