Bożydar 3000

Zwarte Urządzenia Rektyfikujące i nie tylko...

Moderator: DoktorPio


Autor tematu
vincent vega
5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 16 lip 2009, 18:05

Post autor: vincent vega »

Cześć
To mój skarb.
Kolumna którą wspólnie ze znajomymi nazwaliśmy "Bożydar 3000".
Wysokość ok 2m.
Wydajność 4l destylatu 80-90% z 25 litrów zacieru.( z wina mniej ale smaczniejszego)
Całość wykonana ze tzw.kwasówki spożywczej.Chłodnica 3m w postaci sprężyny zabudowana .
Biały wąż doprowadza wodę ,zielony odpływ.

No nie wiem co by tu jeszcze ...

Napiszcie co myślicie.

Pozdr.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Bożydar 3000

Post autor: Kucyk »

Istotnie, taki sprzęt to dar boży... :D :D :D

I jakie zacne grono przy nim! Czy więc czego do szczęścia więcej potrzeba??
Awatar użytkownika

Spiryt
250
Posty: 270
Rejestracja: sobota, 4 lip 2009, 11:45
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 79 razy
Re: Bożydar 3000

Post autor: Spiryt »

Wysokość kolumny to około 150 cm i przy tej wysokości osiągi rzędu 80-90% to naprawdę porażka. To samo można osiągnąć na kolumnie wysokości 50 cm. Nie wiem czy nie możesz więcej wyciągnąć czy nie chcesz ale kolumny są po to żeby osiągać produkt jak najwyższej jakości i mocy.

Co by tu jeszcze. Kup sobie porządny alkoholomierz bo ten twój pokazuje tylko do 90%. Rozdziel zasilanie wody na chłodnicę i zimne palce a pozwoli Ci to zaoszczędzić wody i proces będzie stabilniejszy.
I na koniec: Produkcja alkoholu w naszym kraju jest zabroniona więc wstawianie fotek ze swoją twarzą jest trochę kozackie :mrgreen:

Poza tym zdjęcia z września zeszłego roku czy nie chciało się daty w aparacie ustawić. :?:

Autor tematu
vincent vega
5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 16 lip 2009, 18:05
Re: Bożydar 3000

Post autor: vincent vega »

Zdjęcia przedstawiają jedynie aparat który zresztą kupiłem legalnie na fakturę przez internet.Odbierałem osobiscie więc o żadnej produkcji nie ma tu mowy :D
Kolumne wolno mieć tak jak agencję towarzyską nie wolno tylko czerpać korzyści.
Wody dzieki Bogu ci u nas dostatek więc nie zamierzam przerabiać tej misternej konstrukcji.
Maszyneria ta jest zupełnie bezobługowa.Poprostu wlewasz towar ,włączasz gaz i wodę a potem tylko czekasz aż zacznie lecieć.Max udało mi się osiągnąć 93% mierzone porządnym alkoholomierzem (akurat takie zdjęcie miałem mam oczywiście lepszy lepszy)
Z tą kolumną jest jak z aparatem fotograficznym dla debili .
Mam ją od zeszłego roku i jest naprawdę ok.Zrobię w świeze zdjęcia to wrzucę.

Pozdr.
Awatar użytkownika

Spiryt
250
Posty: 270
Rejestracja: sobota, 4 lip 2009, 11:45
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 79 razy
Re: Bożydar 3000

Post autor: Spiryt »

Max udało mi się osiągnąć 93% mierzone porządnym alkoholomierzem
Przy wysokości kolumny 150 cm powinieneś osiągnąć moc 96% lub więcej. Ja na swojej kolumnie wysokości 90 cm osiągam 96%.
Jakie masz wypełnienie? Może tu należało by szukać przyczyny? Może za mała powierzchnia Z.P.? Czy jeżeli dasz pełen przepływ przez Z.P. to coś cieknie z odbioru? Jak u Ciebie z odbiorem przedgonu? A przede wszystkim gdzie masz termometr na głowicy ?????

Autor tematu
vincent vega
5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 16 lip 2009, 18:05
Re: Bożydar 3000

Post autor: vincent vega »

Mam tylko jeden termometr przy beczce ale ja naprawdę podchodzę do tego na luzie ,wcale nie potrzebuje więcej.Największą nagrodą dla mnie jest uznanie wśród znajomych kiedy próbują i sie delektują zdziwieni .."drożdżami nie czuć.."Super .Wypełnienie to jakieś takie metalowe sprężynki.Zdaję sobie sprawę że należałoby zamontować 2 termometr i jeszcze wiele udoskonalić ale efekt końcowy jest na tyle zadowalający że nie będę nic zmieniał.
Jadyne co można regulować to przepływ wody i temp.
I tak jest gitarra..
Awatar użytkownika

Winiarek5
200
Posty: 222
Rejestracja: czwartek, 12 mar 2009, 00:43
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Bożydar 3000

Post autor: Winiarek5 »

vincent vega pisze:I tak jest gitarra..
I o to chodzi.
Koledzy kupili sobie sprzęciora nie po to by przy nim majstrować (bo mają zapewne mnóstwo innych zajefajnych sposobów na spędzanie wolnego czasu) ale po to aby cieszyć się efektami jego działania, bez wnikania w szczegóły konstrukcyjne itp.

:ok:
Awatar użytkownika

Spiryt
250
Posty: 270
Rejestracja: sobota, 4 lip 2009, 11:45
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 79 razy
Re: Bożydar 3000

Post autor: Spiryt »

Ja chyba jestem już zboczony na punkcie przerabiania i udoskonalania kolumn.

bogdan
500
Posty: 509
Rejestracja: sobota, 31 sty 2009, 13:44
Krótko o sobie: Jestem dziadkiem lecz nie dziadem
Ulubiony Alkohol: Ten którego jeszcze nie wypiłem
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Bożydar 3000

Post autor: bogdan »

Nie Spiryt, nie jesteś w tym temacie zboczony, :respect: w pełni podzielam Twoje zdanie, i trochę mi smutno, że koledzy spoczęli na laurach, myślę, że nie wierzą w to że można na tym sprzęcie wyprodukować absoluta. Niestety, szklanka może być do połowy pełna lub od połowy pusta.
Kol. Vincent Vega, nie słuchaj rad Spiryta wszak to czarny kot, Twoi koledzy z radości pospadali ze stołków, a teraz wyobraź sobie, że nie masz z kim pogadać, bo jak posłuchasz Czarnego Kota to im mowę odejmie!!!! nie mówiąc o tym, że gały z orbit wyskoczą, a oni sami z laczków. :D

pozdrawiam Bogdan

Autor tematu
vincent vega
5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 16 lip 2009, 18:05
Re: Bożydar 3000

Post autor: vincent vega »

No nie jest tak do końca że nic.
Myślę o wymianie beczki na 50l zamiast 30l.
Było w tej samej cenie ale jak to żółtodziób "po co 50l".
Teraz już wiem że nie ma porównania .A facet uprzedzał "weź pan 50-kę bo i tak będziesz wymieniał."
Dokupię również filtr węglowy.
Niestety w całej naszej licznej brygadzie nie ma ani jednego ,który miałby makgajwerowskie
zapędy a popsuć jest łatwo więc montaż dodatkowego termometru zostawię na później.
Nie mniej jednak twórca oraz pomysłodawca tej kolumny niejaki Pan Grzegorz z Halinowa (być może komus jest znana ta kultowa postać) twierdzi że jest zbyteczny.

Pozdr.

Vincent

jarkos111
1
Posty: 1
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 19:03
Re: Bożydar 3000

Post autor: jarkos111 »

Kolego daj namiary na taką fajną aparaturkę. Ile kosztowała?
[mod] Kolego, to jest forum. Jeśli ktoś ma Ci odpowiedzieć, to tutaj. Prośba o odpowiedź na maila jest jak szeptanie w towarzystwie.

Autor tematu
vincent vega
5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 16 lip 2009, 18:05
Re: Bożydar 3000

Post autor: vincent vega »

Cześć
Dawno tu nie zaglądałem ,no time..
To oczywiście żadna tajemnica za sprzęt zapłaciłem 1500zł.
Cena bez taboretu grzewczego.Ten dokupiłem osobno w sklepie AGD -150zł.

Pozdr.

Piotrek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria destylatorów Reflux”