POMOŻECIE dokończyć sprzęcik??

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
gocu031
5
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 10:44

Post autor: gocu031 »

Witam :) serdecznie. Jest to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość. Jestem początkujący w tych sprawach, dlatego chciałem się poradzić fachowców. Wziąłem się do roboty po przeczytaniu forum i na podstawie rysunku ze strony skonstruowałem sprzęcik. Jest to keg 50l, rurka nierdzewka dł. 120cm do której jest przyspawana rurka fi 15 (na końcu termometr), chłodnica szklana. Zresztą widać to na fotkach.

Problem polega na tym,ze zawór reflux jest troszkę za wysoko umieszczony i nie mam możliwości przespawania go niżej (nie posiadam spawarki) :( . Może ktoś mi doradzi jak zrobić, aby to działało i czy wogóle z tego cacka coś będzie. Sorki za jakość zdjęć, ale robione telefonem. Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

[mod] Na przyszłość proszę zadbać o interpunkcję i ogonki. Zapraszamy też do działu 'Przedstaw się!'.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Autor tematu
gocu031
5
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 10:44
Re: POMOŻECIE dokończyć sprzęcik??

Post autor: gocu031 »

Witam, mam jeszcze jedno pytanie chciałem zamontować jakiś zawór bezpieczeństwa w kegu jaki proponujecie?
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: POMOŻECIE dokończyć sprzęcik??

Post autor: Zygmunt »

AD.1- podnieś chłodnicę.
AD.2- po co?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
gocu031
5
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 10:44
Re: POMOŻECIE dokończyć sprzęcik??

Post autor: gocu031 »

No właśnie nie ma możliwości podniesienia chłodnicy, bo jest za mała odległość od zaworu do górnej rurki. A jak bym zrezygnował z zaworu było by coś z tego?
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: POMOŻECIE dokończyć sprzęcik??

Post autor: Zygmunt »

Możesz przeciąć rurę wyprowadzającą pary i przedłużyć ją wężykiem silikonowym. Jakaś dziwna ta aparatura, możesz wrzucić schemat?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Maciej_K
400
Posty: 407
Rejestracja: niedziela, 8 lis 2009, 18:47
Krótko o sobie: Majster
Ulubiony Alkohol: Nalewka aptekarska i polskie krafty
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: POMOŻECIE dokończyć sprzęcik??

Post autor: Maciej_K »

Bracie, cała rzecz idzie o to, że ten zawór musi być, ale nie w poziomie, a w pionie, pod chłodnicą. Powrót na wypełnienie musi następować, inaczej posiadanie używanie takiej kolumny straci sens (poza tym, że będzie ona ogromnym pasywnym deflegmatorem). Nie bardzo kumam, o co ci chodzi z tą za krótką rurką - ale wiedz, że chłodnicę możesz umieścić nawet pół metra nad zaworem i połączyć wężem. Tu wystarczy 10 cm do góry...

Poczytaj o refluksie zewnętrznym, o zaworach, odpowietrzeniu i syfonie, bo daleko nie zajdziemy z rozmową, jeśli nie posiądziesz podstaw teoretycznych. Uwierz mi, że piszę to w dobrej wierze i chcę pomóc, ale temat był już rozwalcowany...

Tu obejrzysz film Kucyka o pracującym systemie refluksu zewnętrznego - wszystko jest ze szkła http://alkohole-domowe.com/forum/post11119.html#p11119.

Albo tu, u bogdana - jak przymkniesz oko na zimne palce, to zobaczysz to, co chciałbyś mieć http://alkohole-domowe.com/forum/post5242.html#p5242.

Ewentualnie zajrzysz tu, ale koniecznie przeczytaj cały temat http://alkohole-domowe.com/forum/galeri ... t1584.html - zwróć uwagę na umieszczenie chłodnicy.

A jak zajrzysz tutaj, to obejrzysz kwintesencję refluksu zewnętrznego wykonanego w metalu. http://alkohole-domowe.com/forum/destyl ... -t795.html Dobrze byłoby dołożyć do tego jakieś odpowietrzenie.
"Nigdy nie polemizuj z idiotą. On najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona siłą własnych argumentów."

Autor tematu
gocu031
5
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 10:44
Re: POMOŻECIE dokończyć sprzęcik??

Post autor: gocu031 »

okej ja się jeszcze doszkolę w tym temacie i zacznę kończyć sprzęt. Oczywiście zawór jest umieszczony w poziomie(na zdjęciu inaczej wyszło). dzięki serdeczne za pomoc
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”