Gdzie kupujecie materiały do budowy?

Gdzie zakupić najlepszy sprzęt do produkcji domowej? Linki do stron, które warto odwiedzić w poszukiwaniu sprzętu.
Regulamin forum
1. Każdy producent/sklep powinien znajdować się w osobnym temacie.
2. Jeżeli chcesz pokazać swój sklep/firmę/produkt zrób to opisując czym się zajmujesz/produkujesz. Temat może mieć jeden aktywny odnośnik do twojej strony www.
3. Poszukiwaczy sprzętów i towarów odsyłamy do działu Targowisko
Awatar użytkownika

Autor tematu
aaadam
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 27 gru 2009, 08:48
Krótko o sobie: spożywanie to największa przyjemność na "s"
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Katowice

Post autor: aaadam »

Jestem na etapie końcowej krystalizacji projektu mojego pierwszego instrumentu. Tu natknąłem się na problem. Gdzie kupić materiały do budowy?

Zwiedziłem okoliczne markety budowlane (OBI, Castorama, Praktiker itp.) nigdzie nie można kupić rury miedzianej o średnicy większej niż 28mm. Oczywiście kolanek, muf itd. o większych średnicach również nie ma.

Kupujecie wszystko na allegro? Zna ktoś może godny polecenia sklep/hurtownię z lepszym asortymentem potrzebnych do budowy akcesoriów z okolic Katowic?
Awatar użytkownika

r4d3x
30
Posty: 39
Rejestracja: piątek, 4 wrz 2009, 19:43
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Gdzie kupujecie materiały do budowy?

Post autor: r4d3x »

Miałem ten sam problem. .
Tak samo jak Ty pozwiedzałem wszystkie sklepy gdzie mogły by być takie rury i nic nie znalazłem.
Można spróbować zamówić w jakimś mniejszym sklepie metr rury o średnicy jaka cię interesuje. Albo zostaje allegro.pl
Spójrz też może na temat Jouu który sam zrobił rurę z blachy miedzianej, lub na galerie Neosternika który ma instrument z rurą miedzianą fi28 i z tego co wiem jest zadowolony i nie narzeka. Ja też robię sprzęt z rury fi28 i czekam teraz tylko na rurkę z allegro do chłodnicy i już będę mógł dokończyć sprzęt i napisać coś więcej.

Jeżeli masz małego gara do gotowania to myślę że fi28 starczy. Ja mam garnek 10l i myślę że nie będzie źle z taką rurą o dość małej średnicy.
Możesz też zrobić z 2 rur fi28 i reflux wewnętrzny xD
Awatar użytkownika

Autor tematu
aaadam
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 27 gru 2009, 08:48
Krótko o sobie: spożywanie to największa przyjemność na "s"
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Katowice
Re: Gdzie kupujecie materiały do budowy?

Post autor: aaadam »

Jestem na etapie załatwiania kega do coli (19L). Średnica 28mm będzie niewystarczająca. Na własnoręczne lutowanie rury raczej się nie zdecyduję, w najgorszym wypadku zostanie allegro :/
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Gdzie kupujecie materiały do budowy?

Post autor: Kucyk »

Ależ Panowie... Hurtownie instalacyjne z hydrauliką są wszędzie...
Może użyć :google: ?
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Gdzie kupujecie materiały do budowy?

Post autor: pokrec »

Ja mam w większym mieście w skonczonej odległości od mojej wsi sklep z wyrobami hutniczymi nieżelaznymi i nierdzewką. Rury, kątowniki, profile, pręty, blachy z duralu, miedzi, nierdzewki, mosiądzu, etc, etc. Nawet blachę ołowianą miewają. Wybór dośc spory i można kupic np. 2 metry rury - odetna bez problemu. Oczywiście ceny są mocno detaliczne, to swoją drogą, ale i tak się to bardziej opłaca niż szukanie po całej Polsce kawałka rury fi 50 z nierdzewki w niższych cenach i ilościach mniejszych niż wagon loco bocznica kolejowa.

Jak jesteś z Katowic, to jak już nic nie wypali sensowniejszego - uderzaj do sklepu Hart w Krakowie na Skwerowej. To właśnie ten mój sklep. Nie masz ekstremalnie daleko a lepiej czasem karnąć się te 150 km tam i z powrotem, i mieć rurę niż nie mieć jej w ogóle.
Ale nie chce mi się wierzyć, że w Katowicach byłyby problemy z takimi wyrobami jak rury miedziane, czy z nierdzewki. :google:
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
aaadam
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 27 gru 2009, 08:48
Krótko o sobie: spożywanie to największa przyjemność na "s"
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Katowice
Re: Gdzie kupujecie materiały do budowy?

Post autor: aaadam »

Wiem co to google i jak się używa.

Miałem raczej nadzieję na odpowiedzi typu: "polecam sklep taki, a taki, jest tam miła i kompetentna obsługa (zresztą właściciel też psoci :P), ...idź tam, polecam, ...po co przecierać przetarte szlaki?, ...najlepsze kasztany są na placu... (no teraz to poleciałem) :D

Mimo wszystko dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika

CyklonB
20
Posty: 25
Rejestracja: niedziela, 14 lut 2010, 21:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:
Re: Gdzie kupujecie materiały do budowy?

Post autor: CyklonB »

Kupowanie materiałów dla niedoświadczonych bimbronautów to czasami niezły problem.
Wiadomo że na allegro znajdzie się wszystko ale zawsze lepiej kupić w sklepie bo przynajmniej widzi się dokładnie co się bierze.
Proponuję stworzyć temat w którym będziemy opisywać sklepy/hurtownie/składy jakie odwiedziliśmy pod względem przydatności do naszego hobby.

Mogę powiedzieć że Bricomarche, Nomi, LeroyMerlin są średnio przydatne, można kupić tam rury od fi15 do fi22 i złączki, redukcje od fi12 do fi28, spoiwa lutownicze, alkomierze. Absolutny brak grzałek i kotłów. Można dostać wszystko co jest potrzebne do zbudowania taboretu gazowego.

U mnie w mieście są 2 ciekawe sklepy. Jeden z częściami zamiennymi do AGD - dowolny wybór grzałek elektrycznych. Drugi sklep nazywa się Gedeon, tam jest wszystko do hydrauliki, ogrzewania oraz kilka frykasów z naszej branży. Rura miedziana fi42 i nawet fi56. Rura miedziana fi8 i fi10.

Dalej nie wiem gdzie można kupić jakiś konkretny kocioł. Ma ktoś jakieś pomysły? Tylko bez allegro i sklepów internetowych bo to wiem.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Gdzie kupujecie materiały do budowy?

Post autor: Zygmunt »

W knajpach czasem można kupić kegi, cena zależy od kaucji hurtowni. Najtaniej jest jednak w necie.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Autor tematu
aaadam
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 27 gru 2009, 08:48
Krótko o sobie: spożywanie to największa przyjemność na "s"
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Katowice
Re: Gdzie kupujecie materiały do budowy?

Post autor: aaadam »

Rozmawiałem ostatnio z kolażem (tym co colę rozwozi) i mówił mi, że kaucja za keg do coli wynosi 35zł. Na alledrogo najtańszy jest za 70zł. Do tego koszty przesyłki. Lepiej więc szukać niż przepłacać.
Awatar użytkownika

CyklonB
20
Posty: 25
Rejestracja: niedziela, 14 lut 2010, 21:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:
Re: Gdzie kupujecie materiały do budowy?

Post autor: CyklonB »

W porządku tylko, że tutaj nie ma ani jednej knajpy gdzie byłaby cola z kega. Znacie może sklep w którym można kupić kany do mleka albo inne podobne kotłowatości? Chcę zwolnić plastikowe wiadro, bo ciężko się uszczelnia i nie do końca mu ufam. Będzie trochę lepsze jako kosz na śmieci niż jako kocioł.
Awatar użytkownika

Maciej_K
400
Posty: 407
Rejestracja: niedziela, 8 lis 2009, 18:47
Krótko o sobie: Majster
Ulubiony Alkohol: Nalewka aptekarska i polskie krafty
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Gdzie kupujecie materiały do budowy?

Post autor: Maciej_K »

Od poniedziałku 12 kwietnia w biedronce będą garnki stalowe 9l po 39,99zł, ze szklaną pokrywką. Opis ze strony sklepu tutaj.. Myślę, że warto zwrócić uwagę na podwójne dno. Krawędź garnka nie należy do najłatwiejszych w uszczelnianiu, ale przy odrobinie chęci da się do skutecznie zrobić, czego dowodzą zdjęcia podobnych sprzętów w galerii. Można wykorzystać oryginalną pokrywkę, która ma przynajmniej jeden otwór, lub dopasować stalową miskę (w tesco są niedrogie) i przypiąć np. klipsami biurowymi. Przypuszczam, że te garnki rozejdą się już pierwszego dnia, więc nie warto czekać do wtorku. A kto orientuje się w cenach AGD, ten wie, że za taką cenę ciężko kupić emaliowany garnek o połowę mniejszy...
"Nigdy nie polemizuj z idiotą. On najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona siłą własnych argumentów."

karmelekrakiety89
50
Posty: 56
Rejestracja: wtorek, 23 mar 2010, 20:15
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Gdzie kupujecie materiały do budowy?

Post autor: karmelekrakiety89 »

OOOOOOOOOOOOOO ciekawe Chyba kupię Sobie ;d ;p
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...”