Dwupłaszcz 250l

Pomysły na destylatory - do konsultacji.
Awatar użytkownika

Autor tematu
monument22
50
Posty: 85
Rejestracja: sobota, 26 kwie 2014, 11:54
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Post autor: monument22 »

Witam. Planuje zrobić baniaczek do psot jak w temacie. Obecnie pracowałem na Aabratek i Nixon Stonea. Udało mi się dostać w dobrej cenie beczkę nierdzewna szerokość 80cm na 1500mm wysoki, gr ścianki 2mm. Jako że to trochę za dużo jak dla mnie to postanowiłem zrobić z niej baniaczek 250l (w tym dwupłaszcz.)resztę materiału z beczki wykorzystam na dna i pokrywę. Zdecydowałem się na dwupłaszcz ponieważ zdarzyło mi się przypalić wsad przy smakówkach a także przy nie do końca sklarowanych cukrówkach . A kto wie co bedzie w przyszlości może jakieś whisky. Proszę szanownych kolegów forumowiczów o ocenę poprawności wykonania.
Pomieszczenie mam 210cm dlatego postanowiłem zrobić zbiornik niski a szeroki.
Schemat sprzętu przedstawiłem poniżej
Po krótce dodam że ogrzewanie planuje 3x3kw o ile mi bezpieczniki wytrzymają a na wsi nie braknie prądu bo już są z tym problemy :lol:

W dwupłaszczu chce wykorzystać wodę zamiast oleju bo z tego co czytałem na forum to większego znaczenia to nie ma.
Oczywiście dwupłaszcz będzie zabezpieczony zaworem bezpieczeństwa .
Rozważałem bufor stabilizujaco-wzmacniajacy ale nie wiem czy to mnie nie przerośnie a wysokość pomieszczenia chyba go dyskwalifikuje.
Rura na kolumnę fi85mm . Połączenia SMS.

1. Czy przy tak niskim pomieszczeniu montować OLM
2. Czy rura 85mm wystarczy na kolumnę
3. Czy 9kw wystarczy do ogrzania baniaka
4. Czy 40 L w dwupłaszczu wystarczy albo może za dużo
5. Czy w dwupłaszczu zamontować zwykłe grzałki czy nierdzewne, zmniejszy to koszty o połowę prawie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

275synio
50
Posty: 86
Rejestracja: wtorek, 6 wrz 2016, 21:53
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Dwupłaszcz 250l

Post autor: 275synio »

Jesli to podwójne dno bedzie pracowało pod ciśnieniem, to narobisz sobie problemów!
Awatar użytkownika

Autor tematu
monument22
50
Posty: 85
Rejestracja: sobota, 26 kwie 2014, 11:54
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Dwupłaszcz 250l

Post autor: monument22 »

Dla zabezpieczenia będzie zawór bezpieczeństwa do tego poduszka powietrzna w płaszczu.
Awatar użytkownika

275synio
50
Posty: 86
Rejestracja: wtorek, 6 wrz 2016, 21:53
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Dwupłaszcz 250l

Post autor: 275synio »

Przy takiej średnicy, nawet przy Twoich zabezpieczeniach i tak ciśnienie go zniszczy. Jeśli dna nie będą wyoblone stożkowe, to sobie odpuść. Mało tego, przewodzenie ciepła przez dno, to jakaś pomyłka i to przy 250l, chyba że jeden proces będzie trwał 24h. Pomyśl i zrób mniejszy zbiornik, gdzie płaszcz będzie teź na ścianach i możesz pokusić się o mieszadło, bo trudno Ci będzie równomiernie rozgrzać wsad i odseparować przedgony.
Awatar użytkownika

Autor tematu
monument22
50
Posty: 85
Rejestracja: sobota, 26 kwie 2014, 11:54
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Dwupłaszcz 250l

Post autor: monument22 »

Dzięki za wskazówki ,a jak sądzisz rura 85mm starczyła by na kolumnę?
Co do zbiornika to w takim razie ten projekt zrobię sobie bez dwupłaszczu a stary zbiornik 50l przerobie pod plaszcz.
Awatar użytkownika

275synio
50
Posty: 86
Rejestracja: wtorek, 6 wrz 2016, 21:53
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Dwupłaszcz 250l

Post autor: 275synio »

To zależy jaką mocą przyłącza dysponujesz i siła to podstawa, do 85mm bedziesz potrzebował 6kW i to do samego procesu, do rozgrzana 250l przydałoby się więcej. A z tym 50l w płaszczu, to bardzo dobrze kombinujesz, keg w keg, to sprawdzona konstrukcja.
Awatar użytkownika

Autor tematu
monument22
50
Posty: 85
Rejestracja: sobota, 26 kwie 2014, 11:54
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Dwupłaszcz 250l

Post autor: monument22 »

Z tego co sprawdzałem instalacje to mogę dać 9kw na rozgrzanie banjaka. Poznkej chciałem dać 3kw sterowanie e z skn bolecki + 3kw podłączone na stale
Awatar użytkownika

275synio
50
Posty: 86
Rejestracja: wtorek, 6 wrz 2016, 21:53
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Dwupłaszcz 250l

Post autor: 275synio »

To podpięcie skn-a tylko na 3kW, jest bez sensu. Bo w razie awarii, destylator dalej będzie pracował. SKN spokojnie obsłuży 6kw, a nawet Twoje maksymalne 9kw. Pod takie moce, montuje gokolega z forum KS2507, możesz go dopytać.
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Dwupłaszcz 250l

Post autor: herbata666 »

Na SKN-ie spokojnie chodzi 8kw (oczywiście grzałki 400V, czyli 2x4kW na 400V) sam testowałem, temperatura radiatora dochodzi do 50C przy przewiewnej obudowie. Krzysiek (KS2507) dał większy wiatraczek na radiator i z tego co pamiętam podłączał spokojnie 2x6kW, też oczywiście grzałki na 400V.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty aparatur”