Bociabratek

Zwarte Urządzenia Rektyfikujące i nie tylko...

Autor tematu
Bocian
20
Posty: 29
Rejestracja: środa, 27 cze 2012, 12:23

Post autor: Bocian »

Chciałem przedstawić swoją maszynkę. Jest to Aabratek z kilkoma usprawnieniami względem fabrycznego jaki zakupiłem.

- zbiornik keg 50lm gumowany dodatkowo ocieplony gąbką i zabezpieczony z zewnątrz taśmą tzw. naprawczą. W środku 2 grzałki po 2000W, każda zasilana do rozgrzewania ze swojej fazy, potem przejście na jedną fazę przez regulator Pamel (grzałki równolegle, moc robocza przy rektyfikacji na spirytus ~2500-2600W)
- kolumna 60,3mm (segment 20cm sprężynki miedziane pryzmatyczne + 150cm sprężynki pryzmatyczne KO + wizjer typu latarka wypełniony sprężynkami).
- głowica aabratek z 2,5m zwiniętej rury karbowanej z nierdzewki
- zamknięty układ chłodzenia (przy wejściu do chłodnicy sygnalizator przepływu, chłodnica od Audi 80 z dwoma wentrylatorami - drugi zasilany z paska= jeden silnik). Zbiornik wyrównawczy 60l,automatyczny regulator PWM pracy wiatraków - programuje się próg, którego ma pilnować np. 25st C i kiedy temp. w zbiorniku wyrównawczym taką osiągnie, steruje pracą wiatraków tak aby pilnować okolic zadanego progu przy jak najmniejszym zużyciu energii). Woda do spirali pompowana przez pompę zanurzoną w zbiorniku, regulacja napięcia pracy pompy, gdyż jest to pompka turystyczna 12V do kamperów ale maksymalne napięcie przy pracy ciągłej to ok. 9V).
- termometr + barometr (pierwsza sonda na 10tej półce, ok. 40cm od zbiorniku, druga w głowicy). Wskazanie z fizyczną rozdzielczością 0,01 C, odświeżanie co 0,5sek., dokładność czujników 0,2 C, aktualne ciśnienie atmosferyczne. Z obudowy proszę się nie śmiać, prototypowa, robiona na szybko ;)

Na samym dole efekt pierwszej rektyfikacji nastawu cukrówki. Temp. roztworu ~19 C, aerometr wzorcowany od GOMAR :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
alembiki
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: Bociabratek

Post autor: HomoChemicus »

To czarne wokół portu termometru, to co to?
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein

Autor tematu
Bocian
20
Posty: 29
Rejestracja: środa, 27 cze 2012, 12:23
Re: Bociabratek

Post autor: Bocian »

Jest to przepust (grommet) z gumy sylikonowej. Nie zawsze instalacja sondy termometru musi się wiązać ze spawanie portu etc.

solohan
10
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 1 wrz 2015, 17:16
Ulubiony Alkohol: wódka
Lokalizacja: na końcu Irlandii
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Bociabratek

Post autor: solohan »

Co to jest to większość użytkowników wie, sporo ludzi ma pidobne gniazda termometrów . Pytanie czy ten silikon się nadaje do kontaktu z alkoholem?

Autor tematu
Bocian
20
Posty: 29
Rejestracja: środa, 27 cze 2012, 12:23
Re: Bociabratek

Post autor: Bocian »

Poniżej oryginalny opis producenta:
Material: Silicone material
Temperature resistance: -55 degree centigrade to 220 degree centigrade
Advantage: non-toxic and odourless

Na próbę przed montażem traktowałem ogniem dłuższą chwilę (materiał ten nie poddaje się łatwo) oraz maczałem w czystym spirytusie (żadnych zmian w materiale anie roztworze nie zaobserwowałem).

Szlumf
2000
Posty: 2373
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 581 razy
Re: Bociabratek

Post autor: Szlumf »

Jak działa ten sygnalizator przepływu i gdzie jest do kupienia i za ile?

Autor tematu
Bocian
20
Posty: 29
Rejestracja: środa, 27 cze 2012, 12:23
Re: Bociabratek

Post autor: Bocian »

Szlumf pisze:Jak działa ten sygnalizator przepływu i gdzie jest do kupienia i za ile?
Kosztuje około 10-12$ z wysyłką. Gwinty 1/4" Poniżej przykładowy lik:
http://www.aliexpress.com/item/Flow-Ind ... efef6dbde6

Autor tematu
Bocian
20
Posty: 29
Rejestracja: środa, 27 cze 2012, 12:23
Re: Bociabratek

Post autor: Bocian »

Czy ktoś może mnie uświadomić, jak działa ten system akceptowania postów przez szanowną administrację? Kiedy ten limit jest znoszony, bo ostatni post jaki pisałem (na zapytanie o parametry materiału z jakiego wykonano przepust), w ogóle nie został opublikowany....

golec269
450
Posty: 492
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 08:37
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 56 razy
Re: Bociabratek

Post autor: golec269 »

Witaj, limit jest znoszony po 30 poście. Każdy post jest czytany i akceptowany i nieraz trzeba poczekać kilka godzin na publikację. Kolego Bocian niezły tuning sprzętu.Procent spirytusu 96,6 -brawo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria destylatorów Reflux”