Sprzęt na początęk prośba o ocenę

Zbiór podstawowych wiadomości dla początkujących destylerów.

Autor tematu
blokers87hh
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 6 lip 2015, 13:14

Post autor: blokers87hh »

Witam,

Jestem początkującym psotnikiem mam możliwość kupienia sprzętu zdjęcie poniżej. Chciałem na początek dokonać parę przeróbek :

Przedłużenie kolumny o 20 cm - wypełnienie miedzią
100 cm wypełnienie sprężynkami
łączenie 1,20
na 40 cm wpust na termometr
Chłodnica i odstojnik zostaję w przyszłości chce przedłużyć głowicą abratek co sądzicie o takiej maszynie na początek?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
koncentraty wina

golec269
450
Posty: 492
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 08:37
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 56 razy
Re: Sprzęt na początęk prośba o ocenę

Post autor: golec269 »

Witaj Kolego blokers87hh. Nie piszesz ile ten sprzęt miałby kosztować? Podaj cenę, wypełnienie,jakie ma grzanie to wtedy można będzie coś więcej powiedzieć. Jeśli chodzi o zmiany jakie chcesz wprowadzić to widać,że czytasz forum-brawo. Dobrze by było dołożyć do kega lepszy termometr i grzanie koniecznie elektryczne,bezpieczniejsze,tańsze i wygodniejsze. No i termometr w głowicy też się przyda-zaworek precyzyjny niezbędny w głowicy. Z przeróbkami często jest tak,że po doliczeniu wychodzi więcej niż kupić sprawdzony sprzęt od Kolegów z forum-ale to już Twoja decyzja.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Sprzęt na początęk prośba o ocenę

Post autor: aronia »

No niby czytasz... Ale po co odstojnik przy kolumnie to chyba jeszcze nie doczytałeś: http://alkohole-domowe.com/forum/odstoj ... t9099.html .
Bez ceny ciężko powiedzieć czy opłaca się to kupić czy nie i pytanie czy ta cena to jest za to co na zdjęciu czy po przeróbkach które sugerujesz. Nic nie piszesz o średnicy tego urządzenia, a to dość istotny parametr.
Jeżeli w późniejszym terminie planujesz dołożenie samej głowicy to polecam sprawdzić jej cenę(i doliczyć kolejne koszty do przeróbek tego co pokazałeś). Jeżeli sam ocenisz, że bardziej Ci się to opłaci niż kupienie od razu najprostszego szkieletu Aabratka, zapakowanie na początek zmywaków i zamocowanie tego na kegu to chyba sprawę masz wtedy jasną.
P.S. Szacunkowo to co na zdjęciu(zbiornik, kawałek rury, odstojnik, chłodnica) nie jest warte więcej jak 300, a i to myślę, że sporo przeszacowałem, bo w przypadku przeróbki możesz wykorzystać ewentualnie te 2 pierwsze elementy, których cena rynkowa nie jest większa jak 200. A i nie sugeruj się cenami poszczególnych części(odstojnik, chłodnica) na portalach, bo albo sprzedasz to później za bezcen albo będzie Ci to zalegało jako zbędny element.

Autor tematu
blokers87hh
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 6 lip 2015, 13:14
Re: Sprzęt na początęk prośba o ocenę

Post autor: blokers87hh »

golec269 pisze: Z przeróbkami często jest tak,że po doliczeniu wychodzi więcej niż kupić sprawdzony sprzęt od Kolegów z forum-ale to już Twoja decyzja.
Moge jakiś link do sprawdzonego sprzętu od kolegów, bo może lepiej się wstrzymać z zakupem poczekać dozbierać kasy i kupić konkretny sprzęt żęby się nie otruć.

exodus
50
Posty: 50
Rejestracja: poniedziałek, 15 wrz 2014, 10:12
Krótko o sobie: Bronie się przed alkoholem z całych sił, tylko ja słabiutki jestem
Ulubiony Alkohol: Na myszach pędzone
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Sprzęt na początęk prośba o ocenę

Post autor: exodus »

Jak masz chęci, trochę narzędzi i zdolności manualne możesz zrobić sam - projektów na forum jest sporo.

Jeśli nie masz w/w ale masz za to blankiety NBP z pocztem królów to możesz zamówić u dowolnego konstruktora z forum - to są specjaliści i sprzęt na pewno będzie poprawny, a ich wyroby są na forum dokładnie opisane i 'obfotkowane'.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Sprzęt na początęk prośba o ocenę

Post autor: aronia »

Sprawdzonych producentów szukaj tutaj: http://alkohole-domowe.com/forum/post10 ... ml#p108861

golec269
450
Posty: 492
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 08:37
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 56 razy
Re: Sprzęt na początęk prośba o ocenę

Post autor: golec269 »

Każdy z poleconych producentów robi super sprzęt. Od jednego z nich mam kolumnę puszkową i jestem bardzo zadowolony. Porozmawiaj jakie masz wymagania to na pewno Ci coś doradzą do kwoty jaką chcesz wydać. Na targowisku jest ładny sprzęt ale nie wiem jakie chcesz wydać pieniądze na ten cel. Oj a jest w czym wybierać. :odlot:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsze Kroki”