Strong

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Strong
5
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 9 mar 2015, 12:59
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Post autor: Strong »

Witam zacne grono.
Jestem tu nowiutki, i tak surowy że aż strach, ale bardzo chce spróbować tej sztuki.
Nigdy nie robiłem alkoholu, ale moim celem jest zrobienie dobrej jakości whisky, burbonu, i wódeczki dębowej. Plany może ambitne ale myślę że pomalutku coś będziemy działać.
sprzętu jeszcze nie mam , ale to kwestia zakupu tylko jeszcze nie wiem jakiego /
Znajomy kupił za ok 2000 zł i robi dobry 94% , i na razie po zakupie od niego zrobiłem pierwszą zaprawkę , przepis z forum łupiny z orzecha laskowego. Dziś też zrobiłem pierwsze zakupy w sklepie z forum i zamieniłem kilka zdań z gościem ze sklepu za co dzięki. Moim takim małym celem jest robić 30l bimbru de lux z zachowaniem najwyższych standardów i do beczki dębowej na 3 do 5 lat i tak co roku jedna beczka :) . A poza tym moim zajęciem w wolnych chwilach jest wyrób wędlin i wędzenie
Pozdrawiam i proszę o pomoc
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Strong

Post autor: klodek4 »

Witamy serdecznie, dobrze zaczynasz, od studiowania a potem konsultacji i kupna, dobra droga, powodzenia :D
Ps. Ten Twój znajomy co kupił sprzęcior za 2000 zł i robi 94%, to coś się nie zgadza.
Awatar użytkownika

ta_moko
500
Posty: 535
Rejestracja: piątek, 7 gru 2012, 21:23
Lokalizacja: Południe kraju
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: Strong

Post autor: ta_moko »

Cześć. Dobrze, ze nie kupiłeś sprzetu przed studiowaniem forum. Po przyswojeniu teorii będziesz wiedział co kupić, żeby to "de lux" nie było bimbrem. Do starzenia w beczkach proponuję wyroby zbożowe. Czytaj, pytaj, pomożemy. Też wędzimy. Miło Cię przywitać.
Alkoholu tak naprawdę boją się tylko ludzie, którzy mają coś złego do ukrycia... Ludziom pięknym od wewnątrz alkohol nie szkodzi... - Piotr Skrzynecki

Autor tematu
Strong
5
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 9 mar 2015, 12:59
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Strong

Post autor: Strong »

Dzięki za dobre słowo, odnośnie aparatury to coś muszę kupić w przyszłym miesiącu. Wrzucę parę fotek z mojego wędzenia .
Chyba kupię książkę "destylaty alkohole i za parę dni pierwsza próba zrobienia zacieru!!!!
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Strong

Post autor: klodek4 »

Nie śpiesz się z zakupem na "hurra", spokojnie zdobywaj wiedzę z forum i określ się jakie typy destylatów Cię interesują, zaczynaj od prostych nastawów, na których nabierzesz doświadczenia, na zacieranie masz jeszcze czas,.
Na forum, korzystając z wyszukiwarki, znajdziesz praktycznie wszystko, chyba że szukasz żony to będzie problem /żart/, powódzenia :lol:
Awatar użytkownika

ustianowski
50
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 17 lut 2015, 15:51
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Strong

Post autor: ustianowski »

Ja na forum dowiedziałem się bardzo dużo zrobiłem kolumnę i już leci 96% tylko trzeba czytać. A chłopaki jak będzie potrzeba to na pewno pomogą , tak było też i w moim przypadku. Powodzenia.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Strong

Post autor: rozrywek »

Zanim coś kupisz, obowiązkowo wrzuć linka ewentualnie foto i opis na forum, doradzimy z przyjemnością, poza tym jest tu wielu fachowców którzy mogą ci porządny sprawdzony sprzęt pospawać i to nie za 2 tysiące. Poczytaj trochę teorii i nie wstydź się pytać, chętnie pomożemy.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”