Proszę o ocenę Aparaturki.

O budowie destylatorów wszystko. Jak zbudować dobry sprzęt? Jakich materiałów użyć? Jak to połączyć w całość? To i wiele więcej...

Autor tematu
Lucas85
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 3 lut 2015, 18:20

Post autor: Lucas85 »

Ze jest to mój pierwszy post chciałbym przywitać wszystkich serdecznie.

Pierwszy post i od razu pytanie hmm resztę mam nadzieję dam radę wykopać na forum :)

Chodzi mi teraz przede wszystkim o mój nowy nabytek i chciałbym prosić o opinie na temat jego przyszłego działania, mianowicie czy w ogóle będzie działać i co można tym wydestylować :)
Jestem zielony, choć nie do końca, jeśli chodzi o destylaty do tej pory siedziałem tylko w winach więc jakieś pojęcie mam ale dosyć gadania :)

Dorwałem ostatni taki aparacik z trzema odstojnikami i prosiłbym o jego ocenę i ewentualne wykorzystanie.

http://zapodaj.net/6e7c04d439e68.jpg.html

Sorki nie dałem rady inaczej wstawić fotki :evil:

Pozdrawiam Łukasz
koncentraty wina
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1312
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Proszę o ocenę Aparaturki.

Post autor: ramzol »

Zdjęcia zmniejszaj do 99kb i dodawaj jako załącznik, (pełen edytor, poniżej przycisków zapisz szkic, podgląd po lewej stronie) co do szkiełka to wypowiedzą się fachowcy od tego szklanej aparatury. Wygląda ciekawie ;) ale ja jestem za długim prostym deflegmatorem. odstojniki omijałem od początku ;)
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Proszę o ocenę Aparaturki.

Post autor: Lootzek »

Wyszabrowałeś to z jakiegoś laboratorium? :D


Ładne szkiełko, wydajna chłodnica, przyzwoity deflegmator.. Przydałoby się trochę miejsca na miedź, ale to można rozwiązać inny sposób. Jeśli nie zapomnisz o regularnym opróżnianiu odstojników w trakcie destylacji, to naprawdę fajne szkiełko do pot-stilla, czyli do win się nada :) O dobrą klasę lepsze od ogólnie dostępnych po sklepach sprzętów. Może było robione na indywidualne zamówienie?


A na stare lata, jak już będziesz miał hiper kolumnę z irydo-platyny, pędzoną hadronami, będzie się ładnie prezentowało na ścianie jako pamiątka. :)

Szlumf
2000
Posty: 2385
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 634 razy
Otrzymał podziękowanie: 585 razy
Re: Proszę o ocenę Aparaturki.

Post autor: Szlumf »

Piękne szkiełka. Na końcówki odstojników załóż przy pomocy wężyków silikonowych zaciski od kroplówek i odbieraj to co spłynie w sposób ciągły nie dopuszczając by poziom wzrósł powyżej 2-3cm od dołu. Sprawdzaj co leci i to co nie śmierdzi dawaj do następnej pierwszej destylacji. Jak nie będziesz przesadzał z prędkością to po dwóch destylacjach uzyskasz niezły wyrób.
P.S.
@Lootzek.
Widzę, że dziś jesteśmy "dyżurnymi" ale to super bo dokładnie trafiasz w moje klimaty.

Autor tematu
Lucas85
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 3 lut 2015, 18:20
Re: Proszę o ocenę Aparaturki.

Post autor: Lucas85 »

Czy z laboratorium :P nie, ale fakt szkiełko było robione na zamówienie dla znajomego ale w ramach przysługi wylądowało u mnie :) Dobrze wiedzieć bo mam kilka literków wina do przerobienia więc jest dobrze :) A wracając jak mniemam do ulepszenia szkiełka "Lootzek " jak i gdzie można by umieścić tą miedź ?? Odstojniki mają zrobione zaworki precyzyjne więc być może nie będzie konieczności montowania wężyków ale jak okaże się że nie dadzą rady to zrobię jak doradziłeś "Szlumf". Tak też myślałem że część z odstojników można ponownie przedestylować choć myślałem nad tym żeby zebrać większą ilość tego co się nadaje w odstojnikach i przepuścić jeszcze raz w osobnym procesie żeby nie zanieczyszczać tego co dało radę dotrzeć do chłodnicy :)

Szkiełko mam ale w planach już jakiś czas temu miałem kolumnę tylko hmm no właśnie zrobić coś raz a dobrze ale to pewnie za pewien czas stworzę nowy temat "Idealna kolumna" i poczytam wypowiedzi co jak gdzie itd mam sprzęt do tego typu prac więc wszystko będzie w moich rękach ale z projektem, będzie to mój pierwszy taki projekt, sam nie dam rady :)
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Proszę o ocenę Aparaturki.

Post autor: Lootzek »

Miedź w dowolnej w zasadzie postaci umieść przed wlotem par do deflegmatora, np. daj kawałek rurki nią wypełnionej.



Co do kolumny idealnej, nie ma takiej! :D Każdy ma swoją definicję ideału i dla jednego taką będzie miedziana ślicznotka półkowa dla drugiego zautomatyzowany cyborg z kwasówki a trzeci będzie mógł godzinami patrzeć jak mu bulgocze w jego szklanym RW5.

Jedno jest pewne, intensywna lektura forum pomoże Ci w określeniu jak wygląda twój ideał. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budowa Aparatury”