Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.

Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
robert922a
5
Załączniki
AAbratek z destylandii

Postautor: robert922a » czwartek, 29 sty 2015, 20:08

Witam, zakupiłem aparaturę do destylacji z destylandii i nie jestem z tego zadowolony. Może z wierzchu nie wyglada najgorzej ale w środku jest nie do zaakceptowania. Prosze sami oceńcie
Obrazek
Obrazek
Dlatego odradzam tą firmę.

Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

risto77
50
Załączniki
Re: AAbratek z destylandii

Postautor: risto77 » czwartek, 29 sty 2015, 20:25

Nie są wytrawione spawy. Do reklamacji albo zwracaj póki czas.

Awatar użytkownika

dombo86
50
Ulubiony Alkohol: Whisky
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Załączniki

Postautor: dombo86 » czwartek, 29 sty 2015, 20:30

Mnie przycięli przy zwrocie gotówki o 25 zł, też nieciekawie. Pomimo że dałem im sporo zarobić, bo dużo części u nich kupiłem.
Albo odeślij albo jak nie chcesz, to jeśli masz Antox możesz spróbować wytrawić.

sir0cky
20
Załączniki

Postautor: sir0cky » czwartek, 29 sty 2015, 20:33

Takie coś jest nie do zaakceptowania z każdego miejsca, nie tylko z destylandii. Mam nadzieję, że szybko będziesz mógł napisać, że reklamacja przebiegła miło, sprawnie i szybko. I że jako zadośćuczynienie za stres i stratę czasu dostałeś jakieś sensowne w naszym hobby prezenty. Na moje musi tak być, no chyba że destylandia chce wycofać się z rynku. Jeszcze parę miesięcy zastanawiałem się nad aparaturą od nich. Całe szczęście to forum mnie od tego odwiodło.
Pijąc Twoje zdrowie (w takich sytuacja jest bardzo potrzebne) moją psotką życzę Ci powodzenia w dochodzeniu swoich racji.

Awatar użytkownika

BartekBartek1
450
Załączniki

Postautor: BartekBartek1 » czwartek, 29 sty 2015, 20:38

Kiepskie trochę dojście do trawienia ale długi pędzel i jakoś wytrawisz :ok: Ja na destylandii kupuje tylko materiały. Dzisiaj chyba zrobię kolejne zamówienie, ale po ostatniej rozmowie to stwierdzam, że obsługa jest tam średnia :(
Pędzić, pić, zalegalizować.

janik
300
Załączniki

Postautor: janik » czwartek, 29 sty 2015, 21:20

Dziwne że w dobie tak dużej konkurencji w tym temacie ktoś może pozwolić sobie na taki NUMER! :stop:

PETER29
850
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki

Postautor: PETER29 » czwartek, 29 sty 2015, 23:14

Przepięknie, nie sądziłem że w dzisiejszych czasach ktoś zechce sprzedać takiego "BABOLA". Oddaj to czym prędzej i zamów sprzęt u któregoś z forumowych konstruktorów. Chłopaki robią sprzęty z KO, miedzi do wyboru do koloru i na każdą kieszeń.

MikeB
150
Załączniki

Postautor: MikeB » czwartek, 29 sty 2015, 23:21

Ciekawy jestem kolejnego nieudolnego tłumaczenia producenta. Kontrola jakości nieistnieje.

Awatar użytkownika

herbata666
1100
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Załączniki

Postautor: herbata666 » piątek, 30 sty 2015, 00:10

Tragedia, to ja spawam w przydomowym garażu, z niedużym zapleczem (praktycznym), ale żeby coś takiego nasmarkać to naprawdę musiał bym chyba oczy wysmarować sobie Antoxem :D. Nie doradzajcie Koledze żeby to trawił czy coś w tym stylu (albo żeby mu wytrawili w destylandii) niech to robią od początku, a to zawiozą na złom, akurat nierdzewka podrożała i płacą koło 5 zł za kilogram :D.

Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
501-050-098

KONTAKT GŁÓWNIE PRZEZ TELEFON CODZIENNIE 10-20

Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Kontakt:
Załączniki

Postautor: Zygmunt » piątek, 30 sty 2015, 00:12

Wygląd tego cuda to jedna sprawa, ale czy zauważyliście, że tamka nie ma rurki odpływowej ani nawet języczka?

www.destylatorymiedziane.pl

"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

aronia
1450
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Załączniki

Postautor: aronia » piątek, 30 sty 2015, 00:21

Zygmunt po prostu głowice od tego producenta mają trochę inną konstrukcje co można obejrzeć np. tutaj: kolumna-abratek-76mm-zapowietrza-sie-pomocy-t12234.html i to chyba niezależnie od średnicy. Jak dla mnie wspawanie rurki w tamkę byłoby prostsze niż łączenie tego wszystkiego jak na zdjęciach, ale widocznie dla pracownika tego producenta tak jest łatwiej.

Awatar użytkownika

lesgo58
4500
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki

Postautor: lesgo58 » piątek, 30 sty 2015, 04:59

Bo on stosuje refluks zewnętrzny. Było o tym w jakimś z poprzednich tematów.
Znalazłem.

kolumna-abratek-76mm-zapowietrza-sie-pomocy-t12234.html

Z destylandią nie jest aż tak źle... Jest wręcz tragicznie... :bardzo_zly:
Jak mnie wykonał taką fuszerkę - jakieś 3 lata temu to przede wszystkim zwalił winę na innych, później zaproponował w ramach rekompensaty upust przy kupnie jakiegoś innego towaru z jego sklepu.
A jak przebiegały "rozmowy" mailowe to już nie będę przytaczał. :odlot:
Ostatnio zmieniony piątek, 30 sty 2015, 10:19 przez lesgo58, łącznie zmieniany 2 razy.

destylandia
30
Kontakt:
Załączniki

Postautor: destylandia » piątek, 30 sty 2015, 08:27

To są przetopy wewnętrzne, które powstają podczas spawania. Pod wpływem trawienia zanurzeniowego miejsca spawania się przebarwiają po wpływem mieszaniny trawiącej i należy je przetrzeć. Od środka jest to trudno wykonalne i w okresach inny niż zimowy normalne przepłukujemy je Karcherem. W okresie zimowym mamy ograniczony dostęp do wody.
Większość z forumowiczów nie widzi takich zabarwień, gdyż ma wytrawiony sprzęt tylko miejscowo z zewnątrz np żelem trawiącym typu ANTOX. Kolega ma sprzęt wytrawiony ZANURZENIOWO a więc również od wewnątrz co jest jednak bardziej korzystne z punktu widzenia użytkownika!!! Myśle, że niektórzy koledzy zbyt pochopnie oceniają naszą pracę.

MikeB
150
Załączniki

Postautor: MikeB » piątek, 30 sty 2015, 09:00

To są przetopy wewnętrzne, które powstają podczas spawania.

To są przetopy wewnętrzne, które powstają podczas spawania BEZ wpuszczania argonu do środka, czyli po partacku.

Pod wpływem trawienia zanurzeniowego miejsca spawania się przebarwiają po wpływem mieszaniny trawiącej i należy je przetrzeć.

Przebarwienie po mieszaninie trawiącej jest czarne a nie zardzewiałe.

Od środka jest to trudno wykonalne i w okresach inny niż zimowy normalne przepłukujemy je Karcherem.

Destylandia- produkujemy kolumny od maja do wrzesnia. Hasło za darmo weź sobie.

Kolega ma sprzęt wytrawiony ZANURZENIOWO a więc również od wewnątrz co jest jednak bardziej korzystne z punktu widzenia użytkownika!!!

Gó**no prawda. Kolega ma sprzęt spawany bez poduszki gazu osłonowego i nawet nie tknięty mieszanianą trawiącą.

Awatar użytkownika

olo 69
650
Załączniki

Postautor: olo 69 » piątek, 30 sty 2015, 09:23

Bardzo trafne podsumowanie, bo to naprawdę partacka robota.
Pozdrawiam,olo 69

destylandia
30
Kontakt:
Załączniki

Postautor: destylandia » piątek, 30 sty 2015, 10:59

Kolega MikeB spawa teoretycznie w myślach. Spawanie przeponowe z wypełnieniem argonem wewnątrz detalu jest niedostępne dla 99% wykonawców. To pobożne życzenia. Z palnika TIG wypływa strumień argonu zapezpieczający spaw w miejscu spawania a nie wewnątrz detalu. Ale wszystko wskazuje, że kolego MikeB wszystko już wie, więc nic go nie przekona. Tę samą reklamację wniósł 3 lata temu kolega Lesgo. Z postów kolegi wynoszę że zfuszrowany sprzet wykonany w destylandii służy mu od 3 lat i podnosi jego autorytet na forum. Proszę zamawiać destylatory ze spawaniem przeponowym. Wtedy przetopy będą błyszczące. Jak się wydaje kolega MikeB niegdy nie wytrawił nic zanurzeniowo, co ułatwia mu wkładanie ekskrementów do wypowiedzi.

Awatar użytkownika

KS2507
400
Krótko o sobie: Konstruktor fajnych maszynek
Ulubiony Alkohol: Czysty.
Status Alkoholowy: Destylator
Kontakt:
Załączniki

Postautor: KS2507 » piątek, 30 sty 2015, 11:54

Takich przetopów powstałych podczas spawania bez poduszki Argonu nie wytrawisz żadną metodą.
Kilka fotek elementów trawionych zanurzeniowo .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Destylatory kolumny rektyfikacyjne 96.6%
INOXSTILL.PL

https://allegro.pl/uzytkownik/inoxstill?order=m
https://www.youtube.com/channel/UCrw1QktBqnANXCuz_nOQBxw

Awatar użytkownika

drgranatt
1200
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Niemirof Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Załączniki

Postautor: drgranatt » piątek, 30 sty 2015, 12:30

robert922a pisze:Witam, zakupiłem aparaturę do destylacji z destylandii i nie jestem z tego zadowolony. Może z wierzchu nie wyglada najgorzej ale w środku jest nie do zaakceptowania. Prosze sami oceńcie
Dlatego odradzam tą firmę.
Nie masz innego wyjścia tylko oddać to coś i to jak najprędzej, te spawy są nie do przyjęcia. Po tych zdjęciach i wytłumaczeniach widać, że sprzedawca strzelił sobie w kolano.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"

http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

destylandia
30
Kontakt:
Załączniki

Postautor: destylandia » piątek, 30 sty 2015, 12:47

Kolego KS2507 to są zdjęcia marketingowe, bo nie widać śladów spawania tych elementów. Wiemy skądinąd, że prowadzi Pan sprzedaż destylatorów. Skoro nie ma spawania to trudno mówić o trawieniu. Internet wszystko przyjmie. Chętnie zakupimy u kolegi zaprezentowane wyroby, aby zapoznać się z jego techniką bezspoinową. Poprosimy o kontakt na priv. Możemy zamawiać u kolegi wykonanie, jeśli taką bezspoinową jakość zobaczymy w wyrobach. Zapraszam do kontaktu. Nie twierdzę bowiem, że nasz pracownik najemny jest włoskim szklarzem i chętnie zobaczę Pana wyroby. Co do reklamacji to spełniamy normy Unii Europejskiej w sprzedaży internetowej i kolega skarżący się na forum o tym wie.

piotricz
250
Załączniki

Postautor: piotricz » piątek, 30 sty 2015, 13:04

Miałem podobny problem. Po trawieniu kwasem, elementy spawanie zardzewiały. Pomogła szczotka druciana na wiertarce.

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”