Skutki zastosowania zmywaków niewłaściwej jakości

Wszystko o tym co włożyć do kolumn rektyfikacyjnych, jakie zastosować wypełnienie dla uzyskania najlepszego rezultatu...

Autor tematu
bimbrownikrs
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 10:07

Post autor: bimbrownikrs »

Witam.
Bimberek po zdestylowaniu był kryształowy a następnego dnia zmienił barwę na jasno złotą lub żółtą (w keg wrzuciłem kilka goździków). Zrobiłem nowy sprzęt do pędzenia. Keg, 50cm rura fi 50 i czyszczaki. Wężownice mam starą już przetestowaną więc to nie jej wina. Bo na starym sprzęcie nigdy takie coś mi sie nie przytrafiło.
Stawiam na czyszczaki bo to pewnie one są tego powodem. Dodam że za pierwszym pędzeniem to wyszło.
Później wstawię zdjęcie. Bimberek ma ładny kolor ale trochęmnie to martwi.
Pędzone jeden raz, kolor pojawia sie od 60 do 50% reszta normalna.

Obrazek

Obrazek
koncentraty wina
Awatar użytkownika

jouu
200
Posty: 242
Rejestracja: wtorek, 15 wrz 2009, 22:21
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: swój :D
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: bdg
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Destylat zmienił barwę.

Post autor: jouu »

Przepuść to przez węgiel aktywny powinno się oczyścić.
Dobry bimber nie jest zły ;]
Awatar użytkownika

dominik77
30
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 8 wrz 2009, 13:45
Re: Destylat zmienił barwę.

Post autor: dominik77 »

Witam Cię kolego bimbrownikrs ja też wrzucam gożdziki do zacieru przed destylowaniem
i jeszcze nie zdarzyło mi się coś takiego,raczej faktycznie powinieneś sprawdzić zmywaki, czy to aby ze stali nierdzewnej.Ja ci jeszcze proponuje nową kolumnę wraz zmywakami wytrawić chemicznie czyli kup (KRETA do przetykania kanalizacji)rozpuść w wodzie i wypucz,nie zapomnij przeczytać informacji na temat B H P .Następnie wielo krotnie prze pukaj gorącą wodą,powodzenia i pozdr.dominik77 ;)
Kiedy pędzę, to tchu mi brakuje.
Kiedy degustuje, to mi smakuje.
Awatar użytkownika

Winiarek5
200
Posty: 222
Rejestracja: czwartek, 12 mar 2009, 00:43
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Destylat zmienił barwę.

Post autor: Winiarek5 »

Zmywaki są w kolumnie a nie w chłodnicy :lol:

Autor tematu
bimbrownikrs
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 10:07
Re: Destylat zmienił barwę.

Post autor: bimbrownikrs »

Witam.
Dzięki za zainteresowanie tematem.
Dziś przekroiłem kolumne i wywaliłem stare "nierdzewne zmywaki". Całe czarne jak by sadzy nawalił i kruche jak makaron. Kupiłem nowe tez niby nierdzewne innej firmy. Zespawałem do kupy i w wolnej chwili przepędze ten żółty jeszcze raz. Zobaczymy. Jak znowu bedzie to samo to kolumnę napełnie czymś innym nierdzewnym.
pozdrawiam :lol:
obfitego pędzenia
Awatar użytkownika

jouu
200
Posty: 242
Rejestracja: wtorek, 15 wrz 2009, 22:21
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: swój :D
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: bdg
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Destylat zmienił barwę.

Post autor: jouu »

Sprawdzone zmywaki-wypełniaki masz w Lidlu 1.99 za 3szt. (zerknij na końcówkę tematu o zmywakach...)
Dobry bimber nie jest zły ;]
Awatar użytkownika

dominik77
30
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 8 wrz 2009, 13:45
Re: Destylat zmienił barwę.

Post autor: dominik77 »

Witam :!:
daj sobie spokój z zmywakami po prostu idz do pierwszego lepszego tokarza i poproś o
wióry z stali nierdzewnej :D pozwolę sobie i uprzedzę twoje pytanie jak sprawdzić czy to rzeczywiście stal nierdzewna, po prostu sprawdzając magnesem lub daj do wody z octem częściowo zanurzając po 3ech dniach sprawdzisz czy niema rdzy. Ten destylat najpierw
przepuść przez węgiel aktywny a potem destyluj ,unikniesz w ten sposób nie poczebnego
zabrudzenia nowego wypełnienia :D

pozd.dominik 77
Kiedy pędzę, to tchu mi brakuje.
Kiedy degustuje, to mi smakuje.

Autor tematu
bimbrownikrs
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 10:07
Re: Destylat zmienił barwę.

Post autor: bimbrownikrs »

Witam.
Kolego dominik77 u mnie żeby dostać wiory nierdzewne od tokarza to musiałbym mu dać rure czy wałek nierdzewny co mi z niego natoczy heh i jeszcze flaszke dać bo gdzie za darmo :) a jak odróżnić nierdzewkę to wiem, a gorsza jakościowo nierdzewka sie też klei do magnesu ale nie tak mocno jak węglowa
Te zmywaki co teraz wsadziłem po pierwszym razie nie zaszły nalotem zobacze jak skończy teraz kapać. Bimber leci kryształ :lol: . Jeśli zajda rdzą to wypełniacz zrobię z czegoś innego


pozdrawiam
Awatar użytkownika

dominik77
30
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 8 wrz 2009, 13:45
Re: Destylat zmienił barwę.

Post autor: dominik77 »

Hej :!: :!:
No to dupa, u mnie takie wióry można ukręcić za piwo, może dlatego że sporo ma zleceń
z mojej strony :D kolumnę możesz wypełnić na wiele sposobów, zacząwszy od szklanych rurek - kulek,koraliki porcelanowe z kombinować to możesz z żelazka - maszynki do gotowania z starego typu ,ja jeszcze sobie tak zrobię że wezmę blaszki nierdzewne potne na małe kawałki i je pozginam, no to może już coś sobie wybierzesz :D :D
pozd. dominik77

Kiedy pędzę, to tchu mi brakuje.
Kiedy degustuje. to mi smakuje.
:odlot: :odlot:
Kiedy pędzę, to tchu mi brakuje.
Kiedy degustuje, to mi smakuje.
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Destylat zmienił barwę.

Post autor: pokrec »

Kolego, nie dziaduj. Ja poświęciłem kiedyś kilkanaście godzin tnąc tokarskie wióry z kwasówki obcążkami do drutu na kawałeczki ok. 2 cm. Wypełniają one kolumnę o wysokości 1,5 m i średnicy 40 mm. Robota MRÓWCZA. Ale za to mam mój ukochany św. spokój. Nic nie rdzewieje, nie niszczeje, działa to - to jak burza. I jest raz na zawsze.
Wióry dostałem za darmo od znajomego tokarza. No i owo wypełnienie jest zdecydowanie najdroższym elementem aparatury...
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

dominik77
30
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 8 wrz 2009, 13:45
Re: Destylat zmienił barwę.

Post autor: dominik77 »

Hejka :!: :!:
witam kolegę pokrec to że wióry wyszły cię drożej niż reszta to powinieneś się bardzo cieszyć, dlatego że mnie samo spawanie i materiał wyszedł około 300 zł :D :D :D :D
ale czego nie robi się dla swojego hobby ,teraz jestem na etapie destylatora szklanego takiego jak zaprezentował kolega Kucyk. :D :D :D pozdr.dominik77
Kiedy pędzę, to tchu mi brakuje.
Kiedy degustuje, to mi smakuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wypełnienie kolumny”