Przepis na moją miodówke!!!

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...

Autor tematu
masaro23
2
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 3 paź 2014, 14:57

Post autor: masaro23 »

Cześć podam wam przepis na moją sprawdzoną miodówkę z przyprawami
1 litr wody, 1 litr miodu, 15 goździków, skórka z 2 pomarańczy, laska wanilii, 2 potarte gałki muszkatołowe, trochę świeżego imbiru, no i 2l bimberku 75%.
Wodę zagotować z miodem i zebrać z góry pianę, która powstanie, następnie dodać resztę przypraw i gotować 5 min pod przykryciem. Wystudzić i połączyć z bimberkiem na tydzień. Polecam, bardzo dobra na jesienne wypady do lasu na grzyby!!!

[MOD] Pisz staranniej!
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Przepis na moją miodówke!!!

Post autor: Partyzant »

Jeden litr miodu, czy jeden kg miodu? Pytam bo miód się sprzedaje na kilogramy. Na pewno moja następna ¨nalewka¨ będzie tak wyglądała.
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!

Ryba64
150
Posty: 180
Rejestracja: piątek, 29 lis 2013, 17:25
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 46 razy
Re: Przepis na moją miodówke!!!

Post autor: Ryba64 »

Warto dodać korzeń arcydzięgla (tak z 10 g) i odrobinę tataraku - zyskuje na "dzikim" posmaku. Najgorsze, że z grzybami słabo tej jesieni.
Lubię to co naturalne
Awatar użytkownika

Spiryt
250
Posty: 270
Rejestracja: sobota, 4 lip 2009, 11:45
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 79 razy
Re: Przepis na moją miodówke!!!

Post autor: Spiryt »

Ostatnio zrobiłem miodówkę z dodatkiem suszonej śliwki z marketu i wyszedł całkiem ciekawy smak. Miodówkę zrobiłem osobno a śliwkę osobno i dopiero po wyklarowaniu połączyłem oba smaki.

Śliwka suszona, nie wędzona.
Awatar użytkownika

cafekot
250
Posty: 253
Rejestracja: sobota, 15 sie 2009, 15:34
Krótko o sobie: Grupa krwi +miodowa
Otrzymał podziękowanie: 47 razy
Re: Przepis na moją miodówke!!!

Post autor: cafekot »

Prawdopodobnie powtarzam się, ale podam przepis na miodówkę który jest niezmienny w moim wykonaniu od lat :
- dwa litry miodu gryczanego
- dwa litry wody
- dwa i pół litra 96%
Miód połączony z wodą gotujemy tak długo aż zredukujemy płyn do pojemności dwa i pół litra, szumując dokładnie.
Gorący miód łączymy ze spirytusem, klaruje się grawitacyjnie dość szybko, można dodawać dodatki takie jak sok z cytryny lub zaprawki korzenne.
Po roku jest to petarda która smakuje wyśmienicie ale działa podstępnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”