Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Aspekty prawne dotyczące produkcji alkoholi. Legalizacja, zatrzymania, prawne zmagania.
Awatar użytkownika

kochanek Kranei
150
Posty: 187
Rejestracja: czwartek, 19 kwie 2012, 21:53
Krótko o sobie: Postępuję według zasady: stalowa ręka na łagodnym sercu. Ale dzień w którym nie zrobię komuś psikusa uważam za stracony.
Ulubiony Alkohol: Moje nalewki, owocówki, czerwone wino,
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: EU
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 59 razy

Post autor: kochanek Kranei »

Kiedy Kolonko nagle zniknął z TVN zastanawiałem się dlaczego. Teraz już wiem. Gość nic nie tłumaczy. Przede wszystkim nie odrobił zadania domowego. Dotrwałem do ogórków. Ledwie przebrnąłem przez Polskę od morza do morza. My Polacy lubim nie tylko sielanki ale też mity. I takimi karmi Kolonko naiwny ludek lub głupi jak kto woli i wybiera. Od lat słyszę o tych ogórkach od niedoinformowanych durni, którzy coś tam usłyszą, nie sprawdzą i podają dalej, jak nasz Max. Trenerze kochany, to nie znudzony brukselski urzędniczy te proste Gurken wymyślał żeby nam życie skomplikować lub do żartów pobudzić a lobbyści wielkich sieci hadlowych na EU wymogli. Chodziło o to by oszczędzić na miejscu i kosztach transportu i wpakować jak najwięcej ogórków do jednej skrzynki. Zresztą tej dyrektywy już nie ma. Została zniesiona. Dawno już nikt nie wymaga kupowania prostych ogórków. Ja od lat kupuję a arabsko-rosyjsko-tureckim samie krzywe ogórki. Po pierwsze smakują, po drugie są tanie. A Kolonko kit wciska i jeszcze z tego rechocze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 maja 2014, 06:44 przez kochanek Kranei, łącznie zmieniany 1 raz.
NUNC EST BIBENDUM!
kochanek Kranei
alembiki
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: Trener »

Kochany Kochanku, myślę że akurat sprawa ogórków jest tu najmniej istotna. Po lekcji historii, przechodzi do ważniejszych i ciekawszych kwestii. Chciałbym poznać Twoją opinię o tym co mówi po obejrzeniu całości, nie tylko wyrywka. Tym bardziej, iż podobają mi się Twoje spostrzeżenia dotyczące wielu tematów poruszanych na forum.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

rastro
2500
Posty: 2604
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: rastro »

Ja wymieniłem jak tłumaczył dlaczego sondaż był źle skonstruowany... sugerując również że pytanie w referendum było źle zadane. Inna sprawa to zapowiada się niezły cyrk ze względu na wejście Korwina do PE.

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: lesgo58 »

Żadnego cyrku nie będzie. W Parlamencie Europejskim jest kilku podobnych JKM - i co? I nic. A siły rządzące i tych kilku ludzi co pociąga za sznurki traktują takich jak kontrolowany folklor polityczny.
Zmiany nigdy nie nastąpią z inicjatywy polityków.
Powinny rozpocząć się oddolnie. Tylko, że w Polsce w tej chwili nie ma żadnej woli zmian.
Co można było zobaczyć na tych wyborach. Frekwencja na poziomie 1/4 zdolnych do głosowania. Toż to śmiech z demokracji.
Polska jest za bardzo podzielona aby się cokolwiek wydarzyło w sensie pozytywnym. I to dodatkowo podzielona w obrębie tych 25% wyborców co poszli do urn. Reszta czyli większość 75% ma wszystko w d***e . Tylko narzeka i nic nie robi. A moim zdaniem nie ma prawa narzekać. Bo jakie ma do tego prawo skoro pozostała w domu zamiast iść do urn oddając chociażby nieważny głos.
Zmiany czas najwyższy zacząć. I najlepiej od siebie i swojej mentalności.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

rastro
2500
Posty: 2604
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: rastro »

Lesgo niby zgoda, ale jest chyba gorzej... światem zaczynają rządzić korporacje - nie ma co się oszukiwać kompanie wyborcze kosztują takie pieniądze że żadna partia nie jest ich w stanie pozyskać ze składek czy darowizn. Politycy są sponsorowani przez firmy, ale przecież nie dlatego że prezes sympatyzuje z partią ale dlatego że taki polityk jest dobrą inwestycją. Może u nas jeszcze nie doszło to do tego stopnia dzięki temu że kampanie są sponsorowane z kieszenie podatnika. Ale to też ma swoją cenę bo dopłaty zależą od liczby mandatów (niby sprawiedliwe dajemy kasę na utrzymanie tych co sami ich wybraliśmy).

PS. Swoją drogą nie poszedłem do wyborów PE, bo były tak rozreklamowane że jak się zorientowałem że to już... to podliczali wyniki :(
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: lesgo58 »

rastro pisze: Może u nas jeszcze nie doszło to do tego stopnia dzięki temu że kampanie są sponsorowane z kieszenie podatnika.
Jest gorzej - politycy są pociągani za sznurki z zewnątrz. i to niezależnie od opcji jaką reprezentują.
Ten kto wymyślił globalizację miał łeb na karku.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: Partyzant »

Aby iść na głosowanie, to muszą nas zachęcić.
Jesli nie jestem za jednym lub drugim ugrupowaniem, to dlaczego muszę iść na wybory? A to z tym narzekaniem... Bo ktoś nie glosował, schowajmy sobie ten argument w kieszeń.
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: Emiel Regis »

Może wystarczy?
Tytuł tematu jest jasno sprecyzowany, a jeśli chodzi o światowe spiski i inne tego typu, to przecież mamy od tego inne działy.
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: lesgo58 »

Co ma globalizacja do spisków? :shock:
A dyskusja jak najbardziej w temacie. (jeśli już Ci nie pasuje to przeniósłbym raczej cały temat)
Bo żeby coś się zmieniło w legalności naszego hobby potrzebna jest nasza i tylko nasza inicjatywa. Bo biernym staniem z boku nic nie zdziałamy. I właśnie nie pójście na wybory jest takim biernym staniem z boku. I typowym oczekiwaniem na cud. A później krytykowaniem wszystkiego i wszystkich.
W ten sposób dajemy sobą rządzić 2 mln wyborców, którzy to właśnie poszli zagłosować na tych co są u steru.
Nie wiem czy pamiętacie ale 2 mln w 35 milionowym Państwie w minionej tak krytykowanej epoce też nami rządziło. I do czego to doprowadziło?
P.S.Jeśli już Ci nie pasuje ta dyskusja to przeniósłbym raczej cały temat.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7348
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: radius »

lesgo58 pisze: biernym staniem z boku nic nie zdziałamy. I właśnie nie pójście na wybory jest takim biernym staniem z boku. I typowym oczekiwaniem na cud. A później krytykowaniem wszystkiego i wszystkich.
A najwięcej krytykują i mają do powiedzenia ci, co wyjechali za granicę i w dupie mają to co się dzieje w kraju ojców :mrgreen:
P.S.
@Emiel, to nie było personalne odniesienie :) Piszę o innych "emigrantach" :twisted:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Takeda
30
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek, 12 maja 2014, 07:51
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: Takeda »

Gdyby wybory cokolwiek zmieniały, dawno byłyby już zakazane.
Prosta sprawa, ludzie nie widza sensu chodzić na wybory bo to nic nie zmienia i jakby nie patrzeć od lat 80 widać ciągle te same mordy. Gdyby były okręgi jednomandatowe to człowiek z czystym sumieniem mógłby olewać tą szopkę, a tak trzeba oddawać nieważny głos bo w obecnym systemie to w skróci jeśli nie pójdę na parlamentarne to tak jakbym głosował na zwycięska partie.
Miara sprzeciwu ludności byłaby frekwencja na poziomie 1%.

Tak nawiasem mówiąc to demokracja jest tylko tyranią mniejszości pod płaszczykiem większości, gdzie administracja rządowa to dziedziczna burżuazja urzędnicza w dużym stopniu. I niestety dla takowej żywotne jest wprowadzanie ustawicznie kolejnych niepotrzebnych regulacji by uzasadnić swoje istnienie. Tylko, ze dla tych wszystkich którzy twierdza, że należy zmniejszyć etaty urzędnicze, to problem jest jeden, poleca ci którzy pracują bo oni nie mają pleców i będzie jeszcze gorzej ;)
"Można żyć kiedy żyć się godzi i umrzeć kiedy umrzeć trzeba"
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: Partyzant »

...a tak trzeba oddawać nieważny głos bo w obecnym systemie to w skróci jeśli nie pójdę na parlamentarne to tak jakbym głosował na zwycięska partie.

Jesli wrzucimy do urny kopertę, w której NIE ZAZNACZYLIŚMY żadnego kandydata, to automatycznie jest jak piszesz. ALE NIE TO że jeśli nie idziesz na wybory, to jest jakiś głos... NIE MA głosu!

Aby głos był nie ważny to trzeba glosować na wszystkich, czyli "krzyżyk" dla każdego. A większość ludzi o tym nie wie, i puszczają pustą kartkę bez skreślenia.

A kulisy wyborów to jest też "kontrola" nad nami...
Wszyscy mamy numer dowodu, imię, nazwisko itd. A czy glosowaliśmy czy nie, na drugi dzień Burmistrz wie, że Kowalski z takiej i takiej ulicy, i pod takim i takim numerem glosował czy nie! A co za tym idzie?... Podumajcie sami :piwo:
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7348
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: radius »

Partyzant pisze: czy glosowaliśmy czy nie, na drugi dzień Burmistrz wie, że Kowalski z takiej i takiej ulicy, i pod takim i takim numerem glosował czy nie! A co za tym idzie?...
Nic nie idzie. Partyzant, byłeś chociaż raz w komisji wyborczej :?: Nie pisz więc bzdur.
Partyzant pisze:Aby głos był nie ważny to trzeba glosować na wszystkich, czyli "krzyżyk" dla każdego. A większość ludzi o tym nie wie, i puszczają pustą kartkę bez skreślenia.
To też nieprawda. Jeżeli odebrałeś kartę do głosowania, to twój głos jest zarejestrowany i czy wrzucisz pustą bez skreśleń, czy też skreślisz wszystkich, to jest to zawsze głos nieważny.

No, dobra, ale skończmy o głosowaniach bo temat nie o tym ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: lesgo58 »

Amen
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: Partyzant »

No dobra na zakończenie!

Za każdym razem jeśli ktoś głosuje, musi podać dowód osobisty, a w komisji wyborczej zaznaczają pod nazwiskiem, a dokładniej po prawej stronie haczyk, na te osoby które głosowały. Po głosowaniach taka lista idzie do urzędu miasta i do archiwum... Chyba że co kraj to obyczaj, to już się nie mieszam.

Mój ojciec w 86-roku otworzył w Polsce warsztat wyrabiania szyldów, no i oczywiście jak to za komuny wszędzie przeszkody, i wyobraź sobie kiedy poszedł do urzędu po definitywne pozwolenie to przed jego oczami jescze sprawdzili czy głosował czy nie, oczywiście nic nie muwiac. Urzędnik po prostu myślał głośno a ojciec wychwycił - A tak był na glosowaniu . Nie raz wspomina o tym wydarzeniu, mówiąc że gdyby nie był na glosowaniu to nigdy by nie miał zezwolenia.

A jak jest w Polsce to się dowiem na drugi tydzień i opisze, znam kogoś kto mnie poinformuje dokładnie, chociaż w necie też to musi być gdzieś opisane.

A co do tematu o swobodnym bimberku, to już pracuje nad tym :piwo:
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!
Awatar użytkownika

Takeda
30
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek, 12 maja 2014, 07:51
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: Takeda »

Partyzant pisze:
...a tak trzeba oddawać nieważny głos bo w obecnym systemie to w skróci jeśli nie pójdę na parlamentarne to tak jakbym głosował na zwycięska partie.
ALE NIE TO że jeśli nie idziesz na wybory, to jest jakiś głos... NIE MA głosu!
Nie zrozumiałeś, w wielkim uproszczeniu, osoba nie idącą na wybory głosuje na zwycięską partie, gdyż to wynika z systemu większościowego i wychodzi przy podziale mandatów, gdzie zwycięska partia dostaje bonus z tytułu frekwencji nie wynoszącej 100%. Ale to w wielkim uproszczeniu.

Co do kontroli, nie burmistrz nie wie kto na niego głosował, wie tylko ile głosów dostał. Swego czasu Heniek Stokłosa w swojej firmie niedaleko mnie zwolnił losowego pracownika po wyborach, by pasowało mu do liczby oddanych głosów z tego okręgu.


Tak ostatnio my się nasunęło wracając do tematu. Jak to jest, że władze polskie jakie by nie były zawsze się zasłaniają, że coś muszą lub nie mogą wprowadzi bo przepisy unijne nakazują, lub zabraniają. No ale w kwestii pędzenia bimbru, produkcji i sprzedaży piwa czy wina przepisy UE są mniej restrykcyjne niż to co nam serwuje RP.
"Można żyć kiedy żyć się godzi i umrzeć kiedy umrzeć trzeba"
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: lesgo58 »

Takeda pisze: Tak ostatnio my się nasunęło wracając do tematu. Jak to jest, że władze polskie jakie by nie były zawsze się zasłaniają, że coś muszą lub nie mogą wprowadzi bo przepisy unijne nakazują, lub zabraniają. No ale w kwestii pędzenia bimbru, produkcji i sprzedaży piwa czy wina przepisy UE są mniej restrykcyjne niż to co nam serwuje RP.
Też zauważyłem tę prawidłowość. Tam gdzie jest to na rękę "władzom" to przepis wprowadzają. A gdzie już nie - to milczą. Wręcz go omijają.
Tak samo - jak słusznie zauważyłeś - ma się sprawa pędzenie własnego alkoholu.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Ryspitus Human
10
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 29 mar 2014, 17:37
Podziękował: 8 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: Ryspitus Human »

No bo jak nie kupisz wódki w sklepie to nie zapłacisz akcyzy - źle dla Państwa.
Jak ktoś nie pije tanich siarkowych eliksirów typu byk itp - jest zdrowszy, żyje dłużej - źle dla ZUS.
Podobnie jak z elektronicznymi papierosami, walka była, że to złe, paskudne itd.

Każdy powinien mieć możliwość wyboru czy chce kupić wódkę w sklepie, czy samemu coś zmajstrować - bez konsekwencji prawnych
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: rozrywek »

Ja byłem dwukrotnie w komisji wyborczej. Prawo wyborcze, zasada tajności,ordynacja wyborcza, wolne żarty, hmm szczególnie działania buraków z pod znaku koniczyny...menele ściągani busami z całego okręgu, skrzynki z winem rozdawane wprost z busa, oczywiście zaraz po oddaniu głosu na właściwą partię, sprawdzanie kart do głosowania zaraz w korytarzu, Teoretycznie prawo zakazuje opuszczenia sali do głosowania po pobraniu karty do głosowania, niestety w praktyce jest ciut inaczej, jak wszystko w Polsce. A ile starowinek przychodzi z zapytaniem " czy może mi pan skreślić bo ja niedowidzę" oraz " niech pan skreśli za mnie bo ja nie wiem który kandydat to dobry człowiek" To jest masakra. O zasadzie istnienia list wyborczych można napisać niezłą trylogię. Jeśli prawo wyborcze się nie zmieni, ja nie widzę sensu uczestnictwa w wyborach. Ja chciałbym oddać głos na konkretne nazwisko, nie na partię oraz pierwszego z tej listy.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

maf1
50
Posty: 52
Rejestracja: sobota, 16 lut 2013, 08:00
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: maf1 »

No i przyszła pora się pożegnać.
W ubiegłym tygodniu miałem ciekawą wizytę. Przyjechało trzech Panów z ze Służby Celnej z listą zakupów alembików u Pana Jana. Oczywiście na tej liście byłem i ja. No i po alembiku i po 6 litrach rozcieńczonego alkoholu (akurat czekał na filtrowanie) i teraz czekam na konsekwencje prawne.
Kto to w tym temacie pisał, że policja tu nie wchodzi?
Nadmieniam, że tego dnia byłem trzeci w Gdańsku. Kto następny?
I tak sobie Tusk z Palikotem rozmawiają o legalności produkcji alkoholu na własne potrzeby.
profesjonalne strzyżenie psów www.pudliszon.pl
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: Partyzant »

25 lat wolnej Polski? :hahaha:

maf1 spokojnie, Niech się teraz martwi pan Jan. Jest prawo o danych osobowych. Z tego co widać, to mało kto kupi cokolwiek z forum :bardzo_zly: A od kiedy wyjechał Tytus z Polski, trąbią i dają nagrody rzekomo zasłużonym. Polska jest wolna :?: :fuckyou: A nawet nie można kupić alembiku na dekoracje :hahaha:
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!

wawaldek11
2500
Posty: 2918
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: wawaldek11 »

Ciekawe skąd mieli namiary?
Napiszesz co dalej będzie się działo?
Pozdrawiam,
Waldek

rastro
2500
Posty: 2604
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: rastro »

Miałem z policją kilkakrotnie do czynienia w innych sprawach. Żaden nawet nie pomyślał o wejściu do mieszkania. Muszą mieć naprawdę dobry powód żeby wejść. Sama lista klientów sklepu ich do tego nie upoważnia.

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: lesgo58 »

maf1 pisze:W ubiegłym tygodniu miałem ciekawą wizytę... Nadmieniam, że tego dnia byłem trzeci w Gdańsku. Kto następny?...
Przy całej powadze sytuacji - cała sytuacja wydaje mi się mało prawdopodobna. No chyba, że ta sprawa wypłynęła przy okazji innej.
Post ten bardziej wygląda na działanie konkurencji. A już napisany na tym forum to cios poniżej pasa. :bardzo_zly:
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: Pretender »

Nie nakręcajcie się, poczekajmy na komentarz Janka.
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: Emiel Regis »

maf1 pisze:z listą zakupów alembików u Pana Jana. Oczywiście na tej liście byłem i ja.
Zapoznali Cię ze swoimi dokumentami operacyjnymi? Ciekawe..
maf1 pisze:Kto to w tym temacie pisał, że policja tu nie wchodzi?
Wchodzi, wchodzi. Im też zależy na tym, żeby pić dobry alkohol, a dużego wyboru nie ma jeśli chodzi o miejsca, gdzie można uzyskać pomoc w jego przygotowaniu :D
Poczekamy, zobaczymy. Jeśli to prawda, a ciężko w to uwierzyć, wtedy powinny pojawić się jakieś informacje na ten temat.
Partyzant pisze:Polska jest wolna :?: :fuckyou: A nawet nie można kupić alembiku na dekoracje :hahaha:
Jedź do Korei, albo innej Rosji, tam Ci pokażą co to wolność. Dziwi Cię nagłe odkrycie że ktoś może egzekwować obowiązujące prawo?
Dziwnie wygląda ta sytuacja. Poczekamy, zobaczymy.
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: JanOkowita »

Poniżej fragment z Regulaminu sklepu AD:

1.3. Administratorem bazy danych osobowych przekazywanych przez klientów sklepu internetowego www.alkohole-domowe.pl w związku z zakupami jest firma UPS-Usługi Profesjonalnej Sprzedaży Małgorzata Bura, zarejestrowana w bazie GIODO pod numerem księgi 126701.

Dane osobowe wykorzystywane są wyłącznie w celu realizacji umów sprzedaży, w związku z tym mogą być przekazywane podmiotom odpowiedzialnym za dostawę zakupionych produktów do klienta. Klienci mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania. Dane są przekazywane dobrowolnie.

--------------------------

Poza tym połączenie internetowe jest szyfrowane protokołem SSL zgodnie z wymogami GIODO. Przypominam, że klient ma zawsze prawo poprosić o usunięcie jego danych z bazy przesyłając pismo lub mail.

Natomiast zawsze warto znać obowiązujące prawo. I nie tylko jedną ustawę, ale co najmniej kilka w zakresie uprawnień odpowiednich służb w Polsce.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7348
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: radius »

Emiel Regis pisze:Dziwnie wygląda ta sytuacja
Bardzo dziwnie i mało prawdopodobne, a już zapoznanie "podejrzanego" z dokumentami operacyjnymi to kompletna farsa :o
@maf1, a w ogóle powiedzieli dlaczego "odwiedzają" kupujących alembiki :?:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: Emiel Regis »

radius pisze: zapoznanie "podejrzanego" z dokumentami operacyjnymi to kompletna farsa
Goście byli po prostu ugodowi, chcieli żeby poznał nazwiska innych 'podejrzanych' (tych, których jeszcze nie odwiedzili też?), żeby mogli razem ustalić zeznania ;)
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: Trener »

maf1 pisze:No i przyszła pora się pożegnać.
W ubiegłym tygodniu miałem ciekawą wizytę. Przyjechało trzech Panów z ze Służby Celnej z listą zakupów alembików u Pana Jana.
Z tego co piszesz, słowo klucz w tym przypadku to nie Policja, a Służby Celne. Być może namierzyli duży transport alembików (które poza ozdobą, wiadomo do czego służą) i poszli za tropem. Inną sprawą jest, skąd mieli listę klientów…
Na Twoim miejscu skonsultowałbym całą sytuację z Radcą Prawnym. Wiem z autopsji, że potrafią odnajdywać ciekawe paragrafy i luki w tym jakże często chorym prawie, a wcale nie są tak drodzy, jak to się wielu wydaje.

Przy okazji, w kwestii anonimowości i bezpieczeństwa w internecie, do przeglądania stron proponuję korzystać z TORa. Wygląda to i działa jak zwykła przeglądarka internetowa, prosto się instaluje i niczego nie trzeba konfigurować. Z tą różnicą, że absolutnie NIKT nie jest w stanie poznać naszej fizycznej lokalizacji po adresie IP (zgodnie z moją najlepszą wiedzą, na tę chwilę, żadnej agencji rządowej nie udało się jak dotąd złamać zabezpieczeń TORa, choć NSA usilnie nad tym pracuje).
Przeglądarka do ściągnięcia i zainstalowania pod adresem https://www.torproject.org/ (również w polskiej wersji językowej).
Krótkie i przejrzyste wyjaśnienie jak to działa dostępne tutaj https://www.torproject.org/dist/manual/ ... l_pl.xhtml
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: lesgo58 »

Naprawdę myślicie, że jesteście w stanie być anonimowi w sieci?
Naprawdę wierzycie w zapewnienia firm posiadających Wasze dane, że sa one bezpieczne i tylko do ich wyłącznego użytku?
No to dalej tak myślcie i wierzcie... :) A z pędzeniem to jest jak z piractwem w sieci i na drogach. Jak będą chcieli to Was namierzą i ukarają. To tylko kwestia ile im brakuje to dobrej statystyki wykrywalności. A z karaniem to już inna bajka.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Odp: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: klodek4 »

A mi ta niby policyjna "obława" po prostu śmierdzi, lepszy prawnik i sprawa załatwiona, aczkolwiek mieszkam poza granicami naszego kraju już ponad 12 lat, więc mogło się zmienić jeszcze na gorsze:mrgreen:

Szlumf
2000
Posty: 2385
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 634 razy
Otrzymał podziękowanie: 585 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: Szlumf »

Obecnie jesteśmy państwem "policyjnym". Największa w Europie liczba podsłuchów, Jak dobrze policzyć ze 2x albo i 3x więcej niż za tej złej "komuny" służb uprawnionych do gnojenia za byle co. Przywileje emerytalne, immunitety itp. dla "strażników demokracji". A jak za chwilę zabraknie kasy by to opłacić to zabiorą się i za nas bo nie potrafią liczyć - myślę, że koszt takiej akcji przewyższa ewentualne wpływy pewnie ze dwa razy.
Prężna młodzież wyjechała i ma w d...pie to co się tu dzieje. Zabetonowana ordynacja wyborcza niedługo wprowadzi dziedziczenie funkcji posła czy senatora. Tworzone prawo sprzyja złodziejstwu - ze zgrozą przeczytałem o pomyśle ustawy zakazującej podawanie danych nieuczciwych wierzycieli do wiadomości publicznej bo biedaki nie będą mogli zaciągać następnych pożyczek czy rżnąć podwykonawców.
Co robić nie wiem. Piszę po grilu z okazji moich 60-tych urodzin więc może zbyt emocjonalnie ale powoli dojrzewam do "Majdanu" emerytów.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: lesgo58 »

No to pod te "siątki" :piwo:
Wszystkiego najlepszego.
P.S. Daj spokój z tym Majdanem. To już nie dla nas.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: herbata666 »

To Sto Lat :piwo:, może dotrzymasz do emerytury w naszym Pięknym Kraju.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: Partyzant »

Mam starego kolegę, który pracuje w recepcji Hotelu a dokładniej, w Hotel Cuzco w Madrycie... . Któregoś dnia przyszła tajna policja o informacje, pytając o jakiegoś klienta... Odpowiedział, że nie ma prawa dawać żadnych informacji klientów hotelu. Psy jak to psy skulili ogony i wyszli.

Z tym alembikiem od Jana też mnie trochę dziwi, ale nie wykluczam czegoś po drodze...

Ps. Ja osobiście muszę mieć, niszczarkę do dokumentów i cd.
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!

maf1
50
Posty: 52
Rejestracja: sobota, 16 lut 2013, 08:00
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: maf1 »

Szanowni koledzy!
Odpowiem hurtem na wszystkie posty.
Otóż nie jest to żadna wroga robota konkurencji a jedynie przypadek, jaki może trafić się każdemu. akurat padło na mnie, cóż. Lista jaką mi przedstawili funkcjonariusze Urzędu Celnego nie była dowodem w sprawie a jedynie listą, z którą owi funkcjonariusze "odwiedzali z wizytą po kolędzie" nieszczęśników, którzy nabyli alembiki. Nie było to "pokazanie" w sensie stricto. Panowie mieli listę, którą widziałem ale nie na tyle, aby odczytać nazwiska. Z tej właśnie listy odczytano moje nazwisko i datę, kiedy kupiłem alembik.
A dla czego Służba Celna? Otóż brak akcyzy na wyroby alkoholowe i tytoniowe to właśnie ich zakres. Ja takich właśnie znaków akcyzy niestety nie miałem. Nie rozumiem niektórych kolegów, którzy domyślają się "czegoś po drodze". Niczego "po drodze nie było". Lista, wizyta, zarekwirowanie i koniec kropka.
Czekam teraz na decyzję o wymiarze kary. Uszy wziąłem po sobie bo wiem, że popełniłem czyn karalny.
Na forum oczywiście możemy pogadać ale nie chcę włączać się w rozmowy "pozaforumowe".
Pozdrawiam
profesjonalne strzyżenie psów www.pudliszon.pl

wawaldek11
2500
Posty: 2918
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: wawaldek11 »

Kiedy kupiłeś ten alembik?
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

panta_rei
550
Posty: 566
Rejestracja: sobota, 6 paź 2012, 19:33
Krótko o sobie: Robię najlepszą pieprzówkę po tej stronie Wisły ;-)
Ulubiony Alkohol: Moja osobista nalewka agrestowa ;-)
Lokalizacja: Braniewo
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: panta_rei »

To "z jakiego paragrafu" Cię oskarżają?
Pozdrawiam, Sławomir
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

Post autor: Zygmunt »

No ale zaraz, bez nakazu wpuściłeś ich do domu na podstawie listy zakupu legalnego przedmiotu?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prawo a Produkcja Alkoholi”