Pomoc w wyborze pierwszego destylatora

O budowie destylatorów wszystko. Jak zbudować dobry sprzęt? Jakich materiałów użyć? Jak to połączyć w całość? To i wiele więcej...

Autor tematu
Krzychu0304
50
Posty: 63
Rejestracja: środa, 29 sty 2020, 14:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: dymna whisky, kawa z prądem
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: Krzychu0304 »

Witam,
Przymierzam się do zakupu pierwszego destylatora, interesują mnie głównie zbożówki, cukrówki raczej nie będę pędził.
Interesuje mnie przede wszystkim jakość destylatu, liczy się również ergonomia i kompaktowy rozmiar maksymalnie 120cm wysokości(wyższego nie postawię na kuchence). Wydajność niespecjalnie mnie interesuje.
Chciałbym wydać do 1000zł nieprzekraczalna granica wynosi 1500zł.
Z tego co czytałem powinienem kupić destylator pot still lub alembik. Mam na oku te od destylatorów miedzianych, różnią się czymś oprócz wydajności? Zdołam postawić większy na kuchence? Jak alembik wypada w porównaniu do pot still, warto więcej za niego więcej zapłacić?
https://destylatorymiedziane.pl/pl/dest ... bkowar_15l
https://destylatorymiedziane.pl/pl/dest ... /52-wyp-sp
koncentraty wina

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Pomoc w wyborze pierwszego destylatora

Post autor: johnex »

W tej konfiguracji tak naprawdę te aparaty różnią się wydajnością. W przypadku drugiego zestawu podana jest wysokość - 80 cm do tego keg 30 to odpowiednio: DIN-keg 40 cm, EURO-Keg 36,5 cm. Tyle, że gwint kega jest trochę poniżej kołnierza. Najlepiej zadzwonić do producenta i zapytać i wysokość całego zestawu.
Drugi zestaw rozbudowałbym o dodatkowy termometr w kegu i złącza kołnierzowe do ewentualnej rozbudowy.
A tak w ogóle jak celujesz w zbożówki to już zaczynaj odkładać monety na zbiornik z płaszczem i kolumnę półkową.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budowa Aparatury”