pierwsze psocenie

Porywanie cieczy z kotła, dziwny smak i zapach destylatu oraz wszelkie inne problemy związane z destylacją...

Autor tematu
markus45
2
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 15 gru 2012, 22:35

Post autor: markus45 »

wczoraj pierwszy raz uruchomiłem moją pierwszą samodzielnie zrobioną kolumnę zrobiłem ją z kega 50 rury 60,3 wypełnienie zmywaki dwa rodzaje [sprężynki i siateczka ] wysokość 1,5 m chłodnica z rurki karbowanej 12 mm . Termometr na szczycie kolumny ustabilizował się na poziomie 79 stopni zaczęło się kapanie .nastawę zrobiłem z 7 kg.cukru i turbo drożdży stała 10 dni, Nie wiem czemu ale nie mogłem przekroczyć granicy 90 V wychodziło mi jakieś 85 V mierzone na zimnym odbiorze ,odebrałem 3,5 l. takiego stężenia potem temperatura zaczęła szybko rosnąć więc zmniejszyłem odbiór lecz nie na wiele to się zdało odciągnąłem jeszcze jakieś 100 g. ale zapach był nie najlepszy a i stężenie też spadło więc zakręciłem gaz. Mam do psotników pytanie jak zrobić by przekroczyć magiczne 90 V
z góry dziękuję za podpowiedzi .
Markus
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: pierwsze psocenie

Post autor: pokrec »

Takie miałem doświadczenia (jak w mordę), kiedy psociłem na systemie CM ze spirala deflegmacyjną.
Dorób głowicę Aabratka albo Bokakoba (ta druga jest łatwiejsza w produkcji, jak masz miejsce pod sufitem). Na systemie LM otrzymasz upragniony efekt. Na 96,5%.
Poczytaj forum, nabierz wiedzy i będziesz wiedział, co dalej.

Aha, ostatnio na forum zostałem zglanowany za skrytykowanie systemu ZP - tzw. zimne palce - trochę lepsza odmiana systemu CM, którego nie polecam nadal. Ale to tylko moja opinia. Może jestem do tyłu i nie wiem, że moda się zmieniła? Ja polecam to, czego jestem pewien - jak chcesz bezzapachowy 96,5%, to tylko kolumna LM, korzystnie jest mieć jeszcze odejście VM jakieś 25 cm poniżej szczytu wypełnienia do odbierania samego "serca".
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: pierwsze psocenie

Post autor: Zygmunt »

Daj fotkę sprzętu, bo przez ten bełkotliwy opis niewiele można wywnioskować. Aha, następny tak napisany post nie przejdzie.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy destylacyjne”