Pęknięty alkoholomierz

Porywanie cieczy z kotła, dziwny smak i zapach destylatu oraz wszelkie inne problemy związane z destylacją...

Autor tematu
prist007
2
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 2 cze 2011, 20:51

Post autor: prist007 »

Witam serdecznie!

Próbowałem ostatnio zmierzyć moc psoty i niestety mój alkoholomierz wpadł do szklanego naczynia, uderzył o dno i pękł. Był wypełniony czarną substancją na spodzie. Czy Ktoś z szanownych Panów i Pań może wie co to jest za mazidło :) i czy psota nadaje się do picia po tym zdarzeniu? Nie jestem zbyt biegły z chemii a nie chciałbym się zatruć przez głupi błąd. Bardzo proszę o pomoc.

Gorąco pozdrawiam :piwo:
prist007
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7349
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: Pęknięty alkoholomierz

Post autor: radius »

Jeżeli obawiasz się tego "czarnego mazidła" to przedestyluj "zainfekowaną" dobroć jeszcze raz, najlepiej na kolumnie :)
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
prist007
2
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 2 cze 2011, 20:51
Re: Pęknięty alkoholomierz

Post autor: prist007 »

Dzięki.
Na pewno jeszcze raz to przegonię, ale chciałem wiedzieć co to jest za substancja, a nigdzie nie mogę tej informacji znaleźć.
Pozd.
Ostatnio zmieniony środa, 10 paź 2012, 20:42 przez Wald, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Kosmetyka.
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Pęknięty alkoholomierz

Post autor: pokrec »

Dręczy mnie obawa, czy aby to nie jest drobny śrut ołowiany zalany jakimś woskiem / klejem, żeby nie latał po rurce. Jeśli tak, to destylacja jest raczej mocno wskazana.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

Lucyferek
30
Posty: 45
Rejestracja: środa, 25 maja 2011, 17:51
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Pęknięty alkoholomierz

Post autor: Lucyferek »

Głowy sobie uciąć nie dam, ale mi to zawsze wyglądało na ołowiane kuleczki i na wosk. Możesz napisać do firmy, która to produkuje dla pewności. Ale po przedestylowaniu powinno być bezpieczne.

Autor tematu
prist007
2
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 2 cze 2011, 20:51
Re: Pęknięty alkoholomierz

Post autor: prist007 »

No właśnie w kolejnym ,który kupiłem widać drobniutkie kuleczki zalane woskiem ale w tym pękniętym nic takiego nie widziałem a przyglądałem się bardzo uważnie :shock: i wiele razy dlatego mnie to zaintrygowało (info o wypełnieniu śrutem znalazłem w necie). Przypuszczam jednak że to nie może być nic niebezpiecznego dla zdrowia bo gdyby tak było to zapewne jakaś informacja by się pojawiła na opakowaniu lub instrukcji (chyba).
Tak czy siak przegonię ponownie. :)
Dziękuję za posty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy destylacyjne”