Niskie pomieszczenie - jaką zastosować wysokość kolumny?

Złomowisko, w którym będą skasowane posty.
Regulamin forum
Pełna zawartość tego działu widoczna tylko dla moderatorów i administratorów.

Autor tematu
czesiek2804
10
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 29 sie 2009, 14:42

Post autor: czesiek2804 »

Witam brać pędzącą:) Mam ograniczoną wysokość pomieszczenia (piwnica) w której
to chcę ustawić,przyszłą kolumnę.Wysokość kolumny 130 cm maxm.Albo przewiercić otwór
w suficie i wstawić kolumnę 180 lub 200 cm,a w tedy siedząc przed telewizorem w fotelu
odbierać dobroć np.95%
kolumna 130 cm,
wypełnienie 110 cm miedż (sprężynki)
Zp 6 szt fi 8 mm,
rura fi 35 miedż.

Zaznaczam,że będzie to moja pierwsza kolumna.
Rure fi 35 x 235 cm,zakupiłem za 80zł,jeszcze jest w całości.

Pytanie: na jaką wydajność w % mogę liczyć,przy takiej wysokości kolumny???
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 79 razy
Re: wysokość kolumny?

Post autor: pokrec »

Jak dobrze to zrobisz, to nawet z wypełnienia rzędu 100 - 130 cm (wysokośc wypełnienia, rura będzie siłą rzeczy dłuższa) uda się 95%. Tylko pomyśl nad innym systemem refluksu - może warto byłoby zrobić cos w stylu głowicy Nixona albo Bokakoba? One są pochylone i zajmują mniej miejsca do sufitu. Bo zimne palce to nie jest recepta na ponad 95% - one są zbyt słabe, żeby skroplić wszystko, co powinny a w konsekwencji możesz nie uzyskać 100% refluksu, ponadto one chłodzą ścianki rury i sporo flegmy zamiast na wypełnienie - trafia na scianki kolumny. Oczywiście efekt zależy też od wypełnienia i jego stosunku powierzchni do objętości. Najlepsze są ponoć zmywaki, troche gorsze wióry z kwasówki. Przy krótkich kolumnach to będzie parametr dośc ważny.
Odradzam robienie kolumny wyższej niż te póltora metra przy Twojej średnicy rury. Będzie ją zbyt łatwo zalać, ja mam 40-tkę o wys. wypełnienia 150 cm i spokojnie pscoce 96%, tylko mam refluks wewnętrzny typu CM - czyli wersję analogiczną ideologicznie do zimnych palców, ale zamiast palców mam spiralę deflegmacyjna nie dotykającą ścianek rury i umieszczona pionowo. Na swoim sprzęcie uzyskuję tak do 1 l/h psotki o stężeniu powyżej 90%.
Odradzam oglądanie TV przy odbieraniu i umieszczanie aparatury międzypietrowe. Psocenie to odpowiedzialna praca a w razie czego trzeba móc w miare szybko wyłączyć grzanie bojlera - będziesz biegał między piętrami, bo bojler się zatkał i grozi rozerwaniem? W czasie pracy należy byc skupionym na pracy i móc obserwować oraz obsługiwac całą aparaturę.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

jajek12
350
Posty: 353
Rejestracja: piątek, 7 lis 2008, 10:47
Krótko o sobie: Będę stillman'em :)
Ulubiony Alkohol: Bimbrozja
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: wysokość kolumny?

Post autor: jajek12 »

Witam.
Ja na kolumnie 100 cm., 4 zimne palce, wypełnienie(ok 65 cm), zmywaki+siatka miedziana przy wydajności ok 1l/h otrzymuje 92-94%. Zrób osobne zasilanie na chłodnicę i zimne palce.
Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem. Hipokrates

Autor tematu
czesiek2804
10
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 29 sie 2009, 14:42
Re: Niskie pomieszczenie - jaką zastosować wysokość kolumny?

Post autor: czesiek2804 »

Serdeczne dzięki koledzy :) Wniosek-czyli mogę spokojnie kolumnę na 130 cm tworzyć.
Ten reflux - ciekawa podpowiedź i na pewno skorzystam. Oczywiście z tym wierceniem
stropu to żart. Czech.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 mar 2010, 22:19 przez Kucyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ech, ortografia...
Zablokowany

Wróć do „Śmietnik”