Mój sprzęt.

Podstawowe, klasyczne destylatory.

Autor tematu
robsons66
20
Posty: 22
Rejestracja: środa, 19 paź 2011, 09:04
Podziękował: 2 razy

Post autor: robsons66 »

Witam. Chcę przedstawić mój sprzęt ,jest to mój drugi aparat po odstojnikach nie zostało już nic. A więc sugestie i jazda po tym mile widziane.
Bańka po mleku 20 litrów, trzeba myśleć nad kegiem 30 litrowym, trochę rdzewieje
w środku. Grzałka 1500 W, w deklu wspawana mufa fi 28 .
Deflegmator fi 28 około 1600 mm, w środku poupychane zmywaki z Lidla.
Deflegmator - na jednym końcu nypel a na drugim mufa.Z a deflegmatorem kawałek prostej rurki fi 28 i kolanko, później mufa redukcyjna 28 na 15. Po co ta niby chłodnica nawinięta z rurki fi 8 nie wiem, gdzieś widziałem myślałem, Ze coś to będzie chłodziło wstępnie ale nie wiem czy działa, później o to się zapytam ?. Dalej kolanko fi 15 i w dół po prostej do mufy. Tutaj zrobiłem chłodnicę Liebiega. Rurka fi 28, w środku wspomniana wcześniej fi 15 około 1000 mm.Wejście wody od dołu wyjście górą szybkozłączką i na wspomnianą nawiniętą chłodnicę. Ten czarny wąż to wyjście wody z tej chłodnicy.
A mam takie pytanie. Czy trzeba tu regulator mocy grzania? Jak grzeję całą mocą to szybko leci, jak będzie regulator to może zyskam na mocy?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony piątek, 4 sty 2013, 15:20 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Uff, interpunkcja do kitu !
alembiki
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Mój sprzęt.

Post autor: pokrec »

Możesz prawdopodobnie obejść się bez regulatora, weź diodę prostowniczą na min. 800V i prąd rzędu 20 A (niedroga w porównaniu do regulatora) i włącz ją szeregowo z grzałką. Obniżysz moc grzałki o połowę i zobaczysz, czy Ci to pasuje. A nóż - widelec i za kilka złotych załatwisz sobie sprawę.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

major
250
Posty: 277
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 20:16
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Mój sprzęt.

Post autor: major »

Bardzo fajne urządzenie!
Z tego co się orientuję, chłodnica wystarczyłaby krótsza, ale to nie szkodzi - po prostu masz zapas "mocy chłodzenia". Spirala z rurki powinna działać tak, jak zimne palce. Lepiej podać na nią zimną wodę (przez rozdzielnik lub przed chłodnicą Liebiga).

neopsotnik
30
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 21 gru 2012, 12:32
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Mój sprzęt.

Post autor: neopsotnik »

pokrec pisze:Możesz prawdopodobnie obejść się bez regulatora, weź diodę prostowniczą na min. 800V i prąd rzędu 20 A (niedroga w porównaniu do regulatora) i włącz ją szeregowo z grzałką. Obniżysz moc grzałki o połowę i zobaczysz, czy Ci to pasuje. A nóż - widelec i za kilka złotych załatwisz sobie sprawę.
Kiedyś próbowałem w dokładnie taki sposób obniżyć moc grzałki w domowym bojlerze do CWU. Żeby kamieniem nie obrastała. Jak najbardziej obniżało moc, ale jednocześnie wszystkie inne domowe urządzenia z tradycyjnymi, żelazno/miedzianymi transformatorami zaczęły mi w tym czasie całkiem wyraźnie buczeć. Można domniemywać, że połówkowe obciążenie zniekształcało sinusoidę. Podobnie buczą transformatory gdy na tej samej fazie jest podłączony fazowy regulator mocy. Też zniekształca sinusoidę.

Autor tematu
robsons66
20
Posty: 22
Rejestracja: środa, 19 paź 2011, 09:04
Podziękował: 2 razy
Re: Mój sprzęt.

Post autor: robsons66 »

Kupuję regulator, kuzyn dziś dał mi namiary na dobrych spawaczy, to może szybko będzie kolumienka. Wiadomo coś za coś, ci goście co mają to pospawać też lubią mocne trunki, to coś się nastawi i im można dać za dobrą robotę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria destylatorów Pot-Still”