Mocowanie pierścienia centrującego/wywyjki w złączu DN lub SMS

Sposoby połączeń elementów destylatorów. Połączenia rozbieralne i nierozbieralne. Gwintowanie, lutowanie, spawanie.

Autor tematu
Darp
20
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek, 12 gru 2011, 00:02

Post autor: Darp »

Jak to jeden z kolegów na forum wspomniał, jako pierścień centrujący a właściwie dzielący kolumnę na segmenty wystarczy odpowiednio dobrana wywijka, podtoczona i włożona pomiędzy łącze śrubunkowe, czy SMS. Ale tak obejrzałem dokładnie te złącze stożkowe DN50 53x15 z uszczelką w środku, to jak włożę pomiędzy złącze a uszczelkę wywijkę o grubości 1,5mm, to stożek złącza nie da się dokręcić dobrze do kołnierza. Nie dociśnie się dobrze więc będzie luz,nawet jak ściśniemy wywijkę do uszczelki
Może koledzy mają doświadczenia praktyczne w tym temacie?
Pozdrawiam
Darp
koncentraty wina
Awatar użytkownika

ozzy88
50
Posty: 96
Rejestracja: piątek, 12 lut 2010, 19:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Mocowanie pierścienia centrującego/wywyjki w złączu DN lub SMS

Post autor: ozzy88 »

Nie rozumiem za bardzo o co chodzi? Po co dawać wywijkę, jeżeli stosujesz śrubunek?
Śrubunek spawasz do rury i ją skręcasz i musi być OK...

Wywijki stosuje się do połączeń flanszowych, gdzie dwie wywijki są dociskane do siebie przez dwie skręcone śrubami flansze...
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7348
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: Mocowanie pierścienia centrującego/wywyjki w złączu DN lub SMS

Post autor: radius »

No, faktycznie nie załapałeś o co chodzi kol. Darp, a w poście jak byk stoi, że o umieszczenie pierścienia dzielącego wykonanego z wywijki między dwiema częściami śrubunku. Poczytaj temat http://alkohole-domowe.com/forum/piersc ... uj%C4%85ce a będziesz wiedział o co biega :czytaj:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łączenie”