Znaleziono 15 wyników

autor: mmorka
środa, 30 mar 2022, 09:30
Forum: Grzanie
Temat: Regulator ze stabilizacją mocy.
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 9483

Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Zobaczymy jeszcze jak z próbą czasu, ale to jestem dobrej myśli :) Biorąc pod uwagę ilośc czasu i znużenia, którą urządzenie mi oszczędza to rzeczywiście dobre pieniądze. Co ważne - to już cena z naliczonym przez ali vatem, więc żadne niespodzianki celne już nas raczej nie spotkają (aktualnie wszyst...
autor: mmorka
wtorek, 29 mar 2022, 08:52
Forum: Grzanie
Temat: Regulator ze stabilizacją mocy.
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 9483

Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

480 zł gotowy poskładany z wysyłką.
Zestaw DIY niestety nie powiem bo nie pamiętam - trzeba poczekać.
autor: mmorka
poniedziałek, 28 mar 2022, 19:18
Forum: Grzanie
Temat: Regulator ze stabilizacją mocy.
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 9483

Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Za około 10 dni mają być dostępne znowu te sterowniki (napisałem do sprzedawcy).
autor: mmorka
poniedziałek, 28 mar 2022, 10:49
Forum: Grzanie
Temat: Regulator ze stabilizacją mocy.
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 9483

Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Układ można dostać tutaj: https://luckycentershop.ru/product/power6000/ Tylko aktualnie raczej nikt nic tam nie kupi. Zostaje tylko czekać aż chiński sklep distillex kupi coś od luckycenter i znowu będzie wysyłać w świat. Ten sprzedawca na ali oferował to również jako zestaw zrób to sam - z samym uk...
autor: mmorka
środa, 23 mar 2022, 15:10
Forum: Grzanie
Temat: Regulator ze stabilizacją mocy.
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 9483

Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Chyba znalazłem. https://pl.aliexpress.com/item/1005003742485518.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0o.9042311.0.0.275d5c0fCoDkbx Zamówiłem i dam znać jak po testach - generalnie powinno to działać według sprzedawcy jak napisałem w pierwszym poście. Ciekawe - koniecznie daj znać, dla mnie problem...
autor: mmorka
środa, 23 lut 2022, 12:04
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Kolumna a rektyfikacja. Kompendium wiedzy w pigułce.
Odpowiedzi: 684
Odsłony: 442048

Re: Kolumna a rektyfikacja. Kompendium wiedzy w pigułce.

Tak, mam olm. Czy zatem zrzuty mają tendencję mocniejszego poderwania lekkich frakcji niż powolne ich podnoszenie odbiorem kropelkowym - w mojej głowie to jedno a to samo, może ktoś potrafi to uzasadnić szerzej ?
autor: mmorka
wtorek, 22 lut 2022, 12:10
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Kolumna a rektyfikacja. Kompendium wiedzy w pigułce.
Odpowiedzi: 684
Odsłony: 442048

Re: Kolumna a rektyfikacja. Kompendium wiedzy w pigułce.

dotychczas stabilizowałem z odbiorem kropelkowym dwie godziny, ale wychodzi na to że to przegięcie :)
autor: mmorka
wtorek, 22 lut 2022, 11:34
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Kolumna a rektyfikacja. Kompendium wiedzy w pigułce.
Odpowiedzi: 684
Odsłony: 442048

Re: Kolumna a rektyfikacja. Kompendium wiedzy w pigułce.

Próbuję całą wiedzę zebraną od momentu napisania poradnika zebrać w całość ale mam z tym problem. Pozwolę sobie na kilka pytań: Zalewanie - wyłączać grzanie pomiędzy zalewaniami czy tylko zmniejszyć moc na 5-10 minut (bardziej 5 czy bardziej 10 za każdym razem?) Przedgony (mam małe jeziorko): Stabil...
autor: mmorka
czwartek, 17 lut 2022, 14:47
Forum: Grzanie
Temat: Regulator ze stabilizacją mocy.
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 9483

Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

W sumie to nic poazatym, że fajnie wygląda no i można mierzyć dość dokładnie przepływy. Ponieważ urodził mi się taki rozwojowy pomysł a nie chciał bym inwestować w drugą głowicę, a stosunkowo dokładna kontrola przepływów też będzie dla mnie interesująca. W standardowym podejściu nie warto sobie tym...
autor: mmorka
czwartek, 17 lut 2022, 10:17
Forum: Grzanie
Temat: Regulator ze stabilizacją mocy.
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 9483

Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Chyba znalazłem. https://pl.aliexpress.com/item/1005003742485518.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0o.9042311.0.0.275d5c0fCoDkbx Zamówiłem i dam znać jak po testach - generalnie powinno to działać według sprzedawcy jak napisałem w pierwszym poście. @ moszeusz - jakie kupowałeś złączki do wężyka s...
autor: mmorka
środa, 16 lut 2022, 12:09
Forum: Grzanie
Temat: Regulator ze stabilizacją mocy.
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 9483

Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Myślę, że mało osób by się znalazło. Po dołożeniu elementów wykonawczych zrobi się z tego 4 kpln jak nic. To sporo jak na hobby gdzie zakładamy, że i tak siedzimy w jednym pomieszczeniu z zabawkami z racji bhp. Jeśli miałbym odpalone naraz 3-4 takie kolumny to wtedy taka automatyka była by konieczna...
autor: mmorka
środa, 16 lut 2022, 08:34
Forum: Grzanie
Temat: Regulator ze stabilizacją mocy.
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 9483

Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Wartości napięć z głowy nie pamiętam, ale realna moc grzałki 2500 waha się w ciągu dnia w zakresie 2400 - 1900 watów nawet momentami. Zwykły stabilizator sobie z tym nie radzi. W zasadzie zostałby aktywny UPS, ale to znowu wielki kloc kosztujący sporo pieniędzy. Jest nawet projekt regulatora grupowe...
autor: mmorka
wtorek, 15 lut 2022, 14:23
Forum: Grzanie
Temat: Regulator ze stabilizacją mocy.
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 9483

Regulator ze stabilizacją mocy.

Potrzebowałbym regulatora mocy do grzałki, ale takiego, gdzie podaję oczekiwaną moc, a ten na podstawie realnych pomiarów ją ustala i trzyma. Niestety napięcie w mojej sieci nie należy do najstabilniejszych, przez co 8-12 godzin jestem zmuszony siedzieć wpatrzony w watomierz, co niestety jest bardzo...
autor: mmorka
poniedziałek, 24 sie 2015, 21:59
Forum: Problemy i pytania
Temat: Zakup kolumny - porady, oferty
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3811

Re: Zakup kolumny - porady, oferty

Aktualnie (wiem, że być może wsadzę kij w mrowisko) moja rozkmina to miedź czy nie miedź - oto jest pytanie, bo solidnych wykonawców ci na tym forum pod dostatkiem.
autor: mmorka
niedziela, 23 sie 2015, 14:35
Forum: Problemy i pytania
Temat: Zakup kolumny - porady, oferty
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3811

Zakup kolumny - porady, oferty

Jako, że to mój pierwszy post - witam wszystkich serdecznie. Jeśli to niewłaściwy dział - proszę moderatorów o przesunięcie do stosownego. Mam zamiar kupić kolumnę. Mój budżet to ok 2500 zł. Bardzo prosiłbym bardziej doświadczonych użytkowników o zasugerowanie odpowiednich dodatków (modów) do kolumn...

Wyszukiwanie zaawansowane