Migdały i kwiat pomarańczy - prośba o informacje

Wasze przepisy o tych pięknych trunkach, jakimi są nalewki domowe. Ciekawe pomysły mile widziane...

Autor tematu
lupus1978
50
Posty: 88
Rejestracja: środa, 6 sty 2010, 21:11
Ulubiony Alkohol: Naleweczka domowa - każda
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: lupus1978 »

Witam,

Znalazłem przepis na naleweczke, jednak w przepisie tym znalazłem
składnik - kwiat pomarańczy :help: - gdzie to można kupić i za ile?

Jednocześnie nurtują mnie gorzkie migdały - czy to są te same co sklepowe z np. bakalandu?

Macie może jakiś sklep z takimi składnikiami? jeśli tak to prosze o namiary.

dzięki
www.MojaNalewka.pl wszystko o nalewkach.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Migdały i kwiat pomarańczy - prośba o informacje

Post autor: Zygmunt »

O kwiaty jest trudno, ale są dostępne choćby i tu:

http://magiczny-swiat.es24.pl/opis/6898 ... lonca.html

Gorzki migdał to nie słodki migdał- nie można ich mylić. Gorzkie sa w niektórych krajach nielegalne (np. USA), bo zawierają sporą ilość tzw. kwasu pruskiego, czyli cyjanowodoru. Nie wiem, czy gdzieś można je kupić, ale poszukaj w "dziwnych" sklepach internetowych, albo na jakimś eBayu...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

kochanek Kranei
150
Posty: 187
Rejestracja: czwartek, 19 kwie 2012, 21:53
Krótko o sobie: Postępuję według zasady: stalowa ręka na łagodnym sercu. Ale dzień w którym nie zrobię komuś psikusa uważam za stracony.
Ulubiony Alkohol: Moje nalewki, owocówki, czerwone wino,
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: EU
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 59 razy
Re: Migdały i kwiat pomarańczy - prośba o informacje

Post autor: kochanek Kranei »

Zygmunt pisze: Gorzki migdał to nie słodki migdał- nie można ich mylić. Gorzkie sa w niektórych krajach nielegalne (np. USA), bo zawierają sporą ilość tzw. kwasu pruskiego, czyli cyjanowodoru. Nie wiem, czy gdzieś można je kupić, ale poszukaj w "dziwnych" sklepach internetowych, albo na jakimś eBayu...
Prawdę mówisz, dajcie... cokolwiek lubisz. I ja szukałem gorzkich migdałów. W sklepach nie znalazłem. Skierowano mnie do ... Apteki. Wchodze i ...co ja poradzę na to, że psotnik jestem? Pytam się o gorzkie migdały. Gość patrzy się na mnie jakbym poprosił o opium czy inną kokainę. "A na co to panu potrzebne - pyta i dodaje - pan wie, że one są trujące?" "Wiem - mówie- ale mi się żona znudziła". Aptekarz wybałuszył oczy, jego koleżanki zamarły w ruchu a klienci patrzyli z niedowierzaniem. Facet mi takie kazanie wygłosił, że o mało a nie zostałem abstynentem. W końcu miałem dość. Albo mi sprzeda albo sobie sam pestek po wiśniach czy śliwkach natłucze, choć to nie to samo. Uspokoił sie dopiero jak wypowiedziałem slowo cyjanowodór i dodałem, jak to się w moim języku nazywa, co go ubawiło. Nie wiem jak w Polsce ale w Niemczech można gorzkie migdały zamówić w aptekach. Ale w niektórych sklepach z tzw. Zdrową żywnoscią można dostać naturalne aromaty na bazie alkoholu, czyli nie tylko do pieczenia ale też do deserów, czy jak w naszym przypadku trunków. Ale ostrzegam ceny są słone, albo jak Teutoni mawiają: aptekarskie.
NUNC EST BIBENDUM!
kochanek Kranei
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7348
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: Migdały i kwiat pomarańczy - prośba o informacje

Post autor: radius »

kochanek Kranei pisze: Nie wiem jak w Polsce ale w Niemczech można gorzkie migdały zamówić w aptekach.
A u nas, jak czegoś nie ma na Allegro to znaczy, że tego jeszcze nie wyprodukowano :mrgreen:
http://allegro.pl/migdaly-gorzkie-iran- ... 20716.html
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

kochanek Kranei
150
Posty: 187
Rejestracja: czwartek, 19 kwie 2012, 21:53
Krótko o sobie: Postępuję według zasady: stalowa ręka na łagodnym sercu. Ale dzień w którym nie zrobię komuś psikusa uważam za stracony.
Ulubiony Alkohol: Moje nalewki, owocówki, czerwone wino,
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: EU
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 59 razy
Re: Migdały i kwiat pomarańczy - prośba o informacje

Post autor: kochanek Kranei »

radius pisze:
kochanek Kranei pisze: Nie wiem jak w Polsce ale w Niemczech można gorzkie migdały zamówić w aptekach.
A u nas, jak czegoś nie ma na Allegro to znaczy, że tego jeszcze nie wyprodukowano :mrgreen:
http://allegro.pl/migdaly-gorzkie-iran- ... 20716.html
Za kilogram tylko 20 euro to nic. Ja zapłacilem chyba tyle za 300g. Na 1 kilogramie to można na wesele nastawić.
NUNC EST BIBENDUM!
kochanek Kranei
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 792
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Migdały i kwiat pomarańczy - prośba o informacje

Post autor: wolan »

To samo tyczy się kwiatu pomarańczy :D
http://allegro.pl/kwiat-pomaranczy-50g- ... 39593.html
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy na Nalewki i Likiery”