Znaleziono 6 wyników

autor: Max2010
niedziela, 27 sty 2019, 12:09
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kolumna półkowa - DIY
Odpowiedzi: 370
Odsłony: 161963

Re: Kolumna półkowa - DIY

Kolego Dynio. Odnośnie opisu pracy Twojej kolumny od kolegi Sero. Chodzi mi o stabilizację przy mocy 2 KW. Rozumiem że taki rzeplyw wody ustawiasz zaworkiem żeby wszystko w głowicy się skropliło czyli pełen refluks, po czym zmniejszasz przepływ aby zaczęło już coś kąpać do papugi, no i tu osiągasz m...
autor: Max2010
czwartek, 17 sty 2019, 21:10
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kolumna półkowa - DIY
Odpowiedzi: 370
Odsłony: 161963

Re: Kolumna półkowa - DIY

Kolego Dynio.Dzieki za opis z przebiegu psocenia. Czy używałeś w katalizatorze wypełnienia z miedzi, czy był pusty? . No i dlaczego ciągnąłeś urobek wlaśnie o mocy 90-92 , domyślam się że dla konkretnego wsadu to stężenie było o odpowiednim aromacie. Mieszłeś poszczególne frakcje dla uzyskanie odpow...
autor: Max2010
piątek, 28 gru 2018, 17:09
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kolumna półkowa - DIY
Odpowiedzi: 370
Odsłony: 161963

Re: Kolumna półkowa - DIY

Czekamy na relacje z przeprowadzonego psocenia Kolego Dynio. Nie mam doświadczenia z prowadzeniem procesu na tego typu kolumnie, czym regulujesz a które parametry mają być stale. Rozumiem że na spodzie kolumny umieściłeś filtr z miedzią.
autor: Max2010
poniedziałek, 17 wrz 2018, 08:08
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kolumna półkowa - DIY
Odpowiedzi: 370
Odsłony: 161963

Re: Kolumna półkowa - DIY

Jak tam Kolego Sero postępy w budowie kolumny 4".
autor: Max2010
poniedziałek, 10 wrz 2018, 23:01
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Kolumna półkowa z OLX
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 5502

Re: Kolumna półkowa z OLX

Dziękuję za odpowiedzi. Nie mogę się do końca zdecydować. Obecnie posiadam kolumnę zasypowa z głowicą N-S refluks wewnętrzny. Ponieważ konstrukcja i automatyka bardzo utrudnia mi podmianę samej rury, chciałbym dokupić osobny zestaw. I tu pytanie do Znawców tematu destylowania smakówek na kolumnach p...
autor: Max2010
środa, 20 cze 2018, 12:51
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Kolumna półkowa z OLX
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 5502

Kolumna półkowa z OLX

Drodzy użytkownicy. Zamierzam dokupić do swojego repertuaru kolumnę półkową która będzie osadzona na zbiorniku z płaszczem wodnym. Sprzęt ma służyć do produkcji smakówek, głównie śliwowicy. Natknąłem się na olx na coś takiego: https://www.olx.pl/oferta/kolumna-polkowa-keg-destylator-sliwowica-bimbe-...

Wyszukiwanie zaawansowane