Znaleziono 25 wyników

autor: krzyski
czwartek, 9 lut 2017, 12:45
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!
Odpowiedzi: 358
Odsłony: 158981

Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

PT100 i PT1000 można podłączyć na 3 sposoby:
Obrazek
więc jak najbardziej może to być PT100 lub PT1000.
autor: krzyski
czwartek, 9 lut 2017, 11:31
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!
Odpowiedzi: 358
Odsłony: 158981

Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Ciekaw jestem pozostałej elektroniki, na jakich podzespołach zrobiony mostek pomiarowy, źródło zasilające mostek itp. Zresztą zamiast PT100 użyłbym PT1000 ze względu na mniejszy wpływ rezystancji kabli na wynik pomiaru i mniejsze "samopodgrzewanie" się czujnika prądem pomiarowym.
autor: krzyski
czwartek, 9 lut 2017, 10:48
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!
Odpowiedzi: 358
Odsłony: 158981

Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Nie spotkałem się z innym czujnikiem z podobną rozdzielczością. STS21 ma 0,01°C rozdzielczości, DS18B20 - 0.0625°C. Na PT100/PT1000 z odpowiednimi peryferiami możliwe jest osiągnięcie takiej rozdzielczości. No chyba że to "chłyt materkindody" ;)
autor: krzyski
czwartek, 9 lut 2017, 08:13
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!
Odpowiedzi: 358
Odsłony: 158981

Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Zgodnie z tym co znalazłem w Internecie A25 to sonda z czujnikiem platynowym PT100 tutaj w konfiguracji 4 - przewodowej i 24 - bitowy przetwornik A/C w termometrze. Ale to tylko przypuszczenie.
autor: krzyski
sobota, 28 sty 2017, 11:12
Forum: Mętny produkt
Temat: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?
Odpowiedzi: 254
Odsłony: 196619

Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Próbowałem różnych eksperymentów z wodą. Na Żywcu i Kuracjuszu nigdy nie miałem mleczka. Idealny kryształ. Jak nie mam sklepówki gotuję kranówkę, odczekuję aż wytrąci się kamień i opadnie osad następnie filtruję 5x przez ręcznik papierowy złozony pięciokrotnie. Też nie mętnieje.
autor: krzyski
poniedziałek, 23 sty 2017, 18:02
Forum: Grzanie
Temat: Regulator mocy grzałki
Odpowiedzi: 286
Odsłony: 105198

Re: Regulator mocy grzałki

Potwierdzam, u mnie w sterowniku jest 6kW na 3 triakach i wentylator konieczny (dmucha około 40 stopni przy pełnej mocy jak gotuję).
autor: krzyski
niedziela, 22 sty 2017, 18:39
Forum: Grzanie
Temat: Regulator mocy grzałki
Odpowiedzi: 286
Odsłony: 105198

Re: Regulator mocy grzałki

Ja dorzucę swoje 3 grosze: W układzie triak BTA20 - nie będzie napięcia na radiatorze. Triaki z serii BTAxx są izolowane. Jeśli chodzi o grzanie (moc wydzielaną na triaku): przy 230V będzie bardziej się grzał (mówię o tej samej grzałce 2kW) bo przepływał będzie większy prąd. Wg. noty katalogowej BTA...
autor: krzyski
środa, 27 kwie 2016, 22:07
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 41271

Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Nie, no żartuję :) Nie każdy na forum jest hobbystą ;)
autor: krzyski
środa, 27 kwie 2016, 07:35
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 41271

Re: Aabratek Jaki kupić 1000-1200zł.

Panowie "poszukujący kolumny". Zróbcie tak: kupcie sobie spawarki, nauczcie się spawać, później "liźnijcie" trochę elektroniki i za 1300zł zbudujecie sobie sami kolumnę z E-ARC, 6 termometrami, mikroprocesorowym sterowaniem, buforem stabilizującym. Budując kolumnę przy okazji poz...
autor: krzyski
czwartek, 7 kwie 2016, 07:29
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Problem z destylacja- zalewana kolumna
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 11742

Re: Problem z destylacja- zalewana kolumna

sokaar pisze:1) odbieram przedgon szklankę, i łapię już normalnie do wartość ok 50 volt
Czyżby zwykła destylacja? Nie spotkałem się, aby na dobrej kolumnie z refluksem leciało mniej niż 96,6 "volt" .
autor: krzyski
niedziela, 3 kwie 2016, 16:45
Forum: Projekty aparatur
Temat: Projekt do oceny
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 13676

Re: Projekt do oceny

U mnie jest tak: na początku mam 70% w buforze. Podczas stabilizacji wzrasta do około 86% i w przybliżeniu ten poziom utrzymuje się do około 8% w kegu (startuję przy 19-20%). Później powoli zaczyna spadać. Destabilizacja kolumny następuje przy około 15% w buforze a na KEGU jest 0%.
autor: krzyski
niedziela, 3 kwie 2016, 13:11
Forum: Projekty aparatur
Temat: Projekt do oceny
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 13676

Re: Projekt do oceny

Tak, ale wtedy musisz wrzucić w innym miejscu miedź, co zwiększa niepotrzebnie wysokość kolumny. U mnie na 18cm dosyć mocno ubitej miedzi w buforze jest maksymalnie 86% etanolu i to wystarcza.
autor: krzyski
niedziela, 3 kwie 2016, 09:50
Forum: Projekty aparatur
Temat: Projekt do oceny
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 13676

Re: Projekt do oceny

Zamiast katalizatora wstaw sobie bufor stabilizująco-wzmacniający wypełniony sprężynkami miedzianymi. Spełni dwie funkcje jednocześnie. Pospawałem sobie buforek 1.8l (na kolumnie fi 60,3, keg 50l) i dzięki temu czas potrzebny na rektyfikację skrócił mi się o 3h a kolumna pracuje stabilnie ze stałym ...
autor: krzyski
niedziela, 11 paź 2015, 10:52
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Od Bokakoba do AABratka czyli moja modyfikacja pierwszej kolumny
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 10977

Re: Od Bokakoba do AABratka czyli moja modyfikacja pierwszej kolumny

Wężyk akurat taki miałem, planowana jest wymiana na silikonowy. Ze względu na zainteresowanie sterownikiem w załączniku projekt i kod źródłowy wsadu do procesora. Mam nadzieję, że się przyda.
autor: krzyski
wtorek, 6 paź 2015, 20:08
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Od Bokakoba do AABratka czyli moja modyfikacja pierwszej kolumny
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 10977

Od Bokakoba do AABratka czyli moja modyfikacja pierwszej kolumny

Witam, Chciałem się podzielić z Wami moją trzecią z kolei konstrukcją a dokładnie modyfikacją pierwszej mojej kolumny typu Bokakob. Dodam, że pierwsza kolumna pracowała bardzo dobrze (130cm wypełnienia sprężynkami) ale troszeczkę niewygodnie się pracowało ze względu na 2 termometry. Lista zmian: - z...
autor: krzyski
piątek, 17 lip 2015, 08:36
Forum: Galerie destylatorów
Temat: AABratek w moim wykonaniu
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 18800

Re: AABratek w moim wykonaniu

@golec269 prawie skończona - brakuje gałki na enkoderze :)
autor: krzyski
środa, 15 lip 2015, 22:47
Forum: Galerie destylatorów
Temat: AABratek w moim wykonaniu
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 18800

Re: AABratek w moim wykonaniu

@krzyski mam regulator mocy Pamela i odnosnie zaworu to wystarczy dobry który przy napieciu jest cały czas otwarty. Podpinasx pod sadę na OVM i zadajesz tem. której ma nie przykroczyć. Jak tem. wzrosnie zawór zamyka wypływ destylatu a kolumna przechodzi w stan stabilizacji. Dobry zawór kupisz za ok...
autor: krzyski
środa, 15 lip 2015, 20:18
Forum: Galerie destylatorów
Temat: AABratek w moim wykonaniu
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 18800

Re: AABratek w moim wykonaniu

Witam. Projekt sterowania jest bardzo ciekawy . Dałem PCB do wykonania i przetestuję (jeśli zgodzisz się można zrobić więcej PCB i myślę, że byłoby zainteresowanie ze strony ludzi z forum). Jedna funkcja przydałaby się, sterowanie elektrozaworów . Czyli ustawiamy na stałą temperaturę i elektro zwór...
autor: krzyski
środa, 15 lip 2015, 16:41
Forum: Galerie destylatorów
Temat: AABratek w moim wykonaniu
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 18800

Re: AABratek w moim wykonaniu

Orientacyjny koszt sterowania to: 90zł za grzałkę i około 180-200zł za sterownik (koszt podzespołów - robiłem wszystko sam). Grzanie prądem to rewelacja. Brak jakichkolwiek zapachów no i bezpieczeństwo. Plik się ściąga, tylko pewnie masz problem z rozpakowaniem. Pobierz sobie 7-zip: http://www.7-zip...
autor: krzyski
wtorek, 14 lip 2015, 16:30
Forum: Galerie destylatorów
Temat: AABratek w moim wykonaniu
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 18800

AABratek w moim wykonaniu

Witam, Przedstawiam Wam wykonaną przeze mnie kolumnę typu AABratek. Wykonana na zamówienie dla kuzyna żony. Krótki opis: - KEG 50l - Kolumna 130cm o średnicy 60.3cm - Skraplacz - 6m rurki fi 8mm zwiniętej podwójnie - Wypełnienie - częściowo sprężynki pryzmatyczne a częściowo zmywaki (zmywaki jako po...
autor: krzyski
sobota, 10 sty 2015, 08:12
Forum: Problemy i pytania
Temat: Kolumna rektyfikacyjna z głowicą Bokakob - Moc grzałek
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 7392

Re: Kolumna rektyfikacyjna z głowicą Bokakob - Moc grzałek

Mam już rurę 60,3mm ścianka 2mm o długości 160cm. Faktycznie, nie była droga (szczególnie na złomie 10zł/kg :) ) Teraz chłodniczka. Znalazłem coś takiego: http://img19.allegroimg.pl/photos/oryginal/49/39/77/78/4939777888 Chodzi o numer 3. Wyliczyłem powierzchnię rurki na 1060cm^2. Powinno chyba wyst...
autor: krzyski
niedziela, 4 sty 2015, 10:30
Forum: Problemy i pytania
Temat: Kolumna rektyfikacyjna z głowicą Bokakob - Moc grzałek
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 7392

Re: Kolumna rektyfikacyjna z głowicą Bokakob - Moc grzałek

Pewnie tą 88.9mm wykorzystam do budowy głowicy (skróci się długość chłodnicy a zaoszczędzone miejsce wykorzystam na wypełnienie) a kupię 60,3mm. Rurę 60,3mm kupię za 35zł netto za metr. Dzięki za pomoc!
autor: krzyski
niedziela, 4 sty 2015, 08:16
Forum: Problemy i pytania
Temat: Kolumna rektyfikacyjna z głowicą Bokakob - Moc grzałek
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 7392

Re: Kolumna rektyfikacyjna z głowicą Bokakob - Moc grzałek

Ścianka 2mm. W grę wchodzi jeszcze ogrzewanie gazowe propan/butan. O większym zbiorniku powiem szczerze nie myślałem, bo mam balon 50l więc KEG 50l wystarcza w zupełności. Myślałem również nad dwoma grzałkami 4kW (każda 2kW + 2kW) umieszczonymi równolegle do siebie na tej samej wysokości z przesunię...
autor: krzyski
sobota, 3 sty 2015, 20:10
Forum: Problemy i pytania
Temat: Kolumna rektyfikacyjna z głowicą Bokakob - Moc grzałek
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 7392

Kolumna rektyfikacyjna z głowicą Bokakob - Moc grzałek

Witam Wszystkich, Jestem aktualnie na etapie zakupu (lub raczej kombinowania) materiału na kolumnę. Założenia mam takie: - Rura KO 88.9mm o długości 150cm (udało mi się zdobyć gratis więc tutaj akurat wyboru nie mam) - Głowica Bokakob, chłodnica potrójna z rurki 0,8cm wsysoka na około 25cm - Wypełni...

Wyszukiwanie zaawansowane