Korki do kolb szklanych

Zbiorniki do odparowywania zacierów. Budowa, adaptacje modyfikacje.

Autor tematu
Fascynata
5
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 30 maja 2011, 18:29

Post autor: Fascynata »

Witam,
Czy jest różnica w korkach do kolby szklanej (okrągłodennej lub płaskodennej)? Mam dylemat pomiędzy korkiem z korka, a korkiem prawdopodobnie silikonowym (do zatykania balonów z miejscem na rurkę fermentacyjną). Czy podczas ogrzewania będzie jakaś różnica?
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Korki do kolb szklanych

Post autor: Zygmunt »

A kolba jest ze szlifem, czy bez? Jeżeli z, to polecam dedykowany korek szklany, a jeżeli bez- silikonowy. Korek z korka lubi "nie trzymać parametrów", parafrazując Pilipiuka;)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
Fascynata
5
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 30 maja 2011, 18:29
Re: Korki do kolb szklanych

Post autor: Fascynata »

Ze szlifem o średnicy 46 mm. Nie widziałem odpowiedniego szklanego korka. Dlatego ze względu na cenę i dostępność myślałem nad silikonowym albo naturalnym tylko nie byłem pewny czy są jakieś minusy tego zastosowania.
Awatar użytkownika

seba_s
50
Posty: 60
Rejestracja: piątek, 11 mar 2011, 21:53
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Gin Lubuski
Status Alkoholowy: Konstruktor
Re: Korki do kolb szklanych

Post autor: seba_s »

Jeżeli ten silikonowy to na pewno silikonowy to korzystaj z niego.
Korki z korka testuje cały czas i się sprawdzają kosz to koło 5 zł, problem tylko taki, że jak mocowałem rurkę 10 mm to po kilku psoceniach kurczył się do takiego rozmiaru że wpadł do środka, problem się nie pojawia przy montowaniu rurki 20-30 mm (szyjki butelki).
Podsumowując korki z korka się zużywają dość szybko, korka silikonowego nie dostałem i trochę się boje trafić na gumę :/
W Polskę idziemy, drodzy panowie,
W Polskę idziemy...

Gajnek
2
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 15 wrz 2011, 09:58
Re: Korki do kolb szklanych

Post autor: Gajnek »

Fascynata pisze:Ze szlifem o średnicy 46 mm. Nie widziałem odpowiedniego szklanego korka. Dlatego ze względu na cenę i dostępność myślałem nad silikonowym albo naturalnym tylko nie byłem pewny czy są jakieś minusy tego zastosowania.
Jakiej marki masz kolbę?
Korek szklany ze szlifem 45/40 - koszt ok 17zł netto
Mogę dać namiar na takie koreczki. Wszystko można znaleźć tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać.[ramka=][/ramka]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły”