komora powietrzna w katalizatorze

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
wiktoree
10
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 26 lut 2011, 16:54
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: wiktoree »

Witam
Niedawno kupiłem abratka, moja kolumna składa się z 30 cm katalizatora, 1 m rury wypełnionej zmywakami oraz głowicy. Producent w instrukcji pisze: ".. włożyć kłębek miedziany do katalizatora, ...wsypać sprężynki , ... W katalizatorze musi być zastosowany bufor w postaci komory powietrznej ok 5-10 cm od góry.
No i to właśnie mnie intryguje jaka jest zasadność tworzenia takiego bufora?
Z góry dzięki za wszelki opinie
PZDR
koncentraty wina

wawaldek11
2500
Posty: 2920
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: komora powietrzna w katalizatorze

Post autor: wawaldek11 »

Najlepiej zapytaj producenta, bo my możemy mieć różne zdania na temat: co autor miał na myśli?
Pozdrawiam,
Waldek

Autor tematu
wiktoree
10
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 26 lut 2011, 16:54
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: komora powietrzna w katalizatorze

Post autor: wiktoree »

Pan wytłumaczył się w mało przekonywujący sposób " Jak pan gotuje to jest piana i chodzi o to żeby nie dotykała do wypełnienia :D " Jako że w takich przypadkach nie mam zwyczaju dyskutować, to grzecznie podziękowałem. Jestem ciekaw waszych opinii na ten temat, bo jak dotąd nie spotkałem się z podobnym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: komora powietrzna w katalizatorze

Post autor: Zygmunt »

Każde puste miejsce w wypełnieniu to zły pomysł- zapewne chciał przyoszczędzić na wypełnieniu i stąd takie "teorie". Zobacz, czy odstojników tam nie zrobił :P
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”