Kolumna Aabratek - Jack Sero

Złomowisko, w którym będą skasowane posty.
Regulamin forum
Pełna zawartość tego działu widoczna tylko dla moderatorów i administratorów.
Awatar użytkownika

Autor tematu
sero
250
Posty: 262
Rejestracja: środa, 12 gru 2012, 23:24
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: każdy najlepiej czysty
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowanie: 55 razy

Post autor: sero »

Witam kolegów.
Bimbrem interesowałem się już dawno, ale tylko cudzym :odlot: Kilka miesięcy temu kolega poczęstował mnie swoim wynalazkiem, który mi bardzo posmakował, była to wiśniówka i polecił mi to forum. Tak się to zaczęło.
Ja bardziej lubię czyste wódki, owocówkami też nie pogardzę, ale jednak... czytałem przeglądałem i zdecydowałem się na kolumnę Aabratek. Trochę czasu upłynęło na zbieranie materiału, kasy :piwo: ale w końcu udało się i tak powstała kolumna.
Opis.
Keg 50 l grzałki 2x2kW, regulacja regulatorem PRD2WW, katalizator rura 88,9 mm wys. 20 cm, kolumna fi 70 mm, wys. 2x80 cm, głowica 20 cm, chłodnica 42 cm rurka karbowana DN 12 stal 316 dł. 3 m. Całość łączona kołnierzami, spawy wytrawione. Pomiar temp. w kegu w połowie wysokości i na kolumnie 40 cm nad katalizatorem, to jest w 1/3 wysokości kolumny od kega. Katalizator to siatka miedziana 0,5 drut, oczko 3,2x3,2 mm, kolumna wypełniona 72 zmywakami z lidla. Co się dało wygotowałem reszta wyszorowana wodą z detergentem. Cała kolumna odpalona na wodzie przez 2-3 h.

Próbuję wkleić zdjęcia ale :dupa: cdn...
koncentraty wina
Zablokowany

Wróć do „Śmietnik”