Znaleziono 16 wyników

autor: kkonopekk
niedziela, 11 gru 2016, 13:29
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Duża kolumna mała moc
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 9793

Re: Duża kolumna mała moc

Zapytam wprost kolego kkonopekk , ile zmywaków i o jakiej gramaturze "upchałeś" do kolumny i bufora? Jeśli się nie mylę to użyłem 156 szt wadze 14,6g + później jakieś 30 o wadze 5,6g. Zmywaki łączyłem w 4-5 szt. rozciągałem i skręcałem w paczki, wsadzałem w kolumnę i ubijałem kijkiem (moż...
autor: kkonopekk
niedziela, 11 gru 2016, 11:51
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Duża kolumna mała moc
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 9793

Re: Duża kolumna mała moc

Ja :) to co widać na pierwszym zdjęciu to przedłużka umożliwiająca łatwy dostęp do zbiornika po zdemontowaniu, wpuściłem w nią kawałek kolumny żeby nie zostawiać niewykorzystanej wysokości, powyżej niej jest dopiero właściwy bufor
autor: kkonopekk
niedziela, 11 gru 2016, 09:53
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Duża kolumna mała moc
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 9793

Re: Duża kolumna mała moc

Tak to wygląda w rzeczywistości
autor: kkonopekk
sobota, 10 gru 2016, 10:18
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Duża kolumna mała moc
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 9793

Re: Duża kolumna mała moc

Miałem niestety tylko dwa termometry. Jeden mierzył temperature w kotle, gotowalem aż temperatura na nim przekroczyła nieco ponad 97 drugi znajdował się na samej głowicy która ma w srodku 3m karbowana spirale fi 12 a tam temperatura wynosiła ok 40`C. Najważniejszego termometru pod VM nie miałem poni...
autor: kkonopekk
piątek, 9 gru 2016, 09:30
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Duża kolumna mała moc
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 9793

Re: Duża kolumna mała moc

Jako kotła używam chłodni na mleko, boki i dół ocieplone są pianką poliuretanowa o gr 5cm standardowo jak w lodówkach. Na górze położyłem luźno welne mineralna o grubosci 15cm. Stabilizator okrecilem również wełna 15 cm. Sama kolumna została okrecona tylko zwykłą szmata wełniana typu stara bluza. Cz...
autor: kkonopekk
czwartek, 8 gru 2016, 18:57
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Duża kolumna mała moc
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 9793

Re: Duża kolumna mała moc

Grzałem z mocą 5 KW = 2 x 2,5KW. Ilość zacieru w zbiorniku to 280 l. Zgodnie z tym kalkulatorem: http://homedistiller.org/calcs/reflux_calc Powinienem mieć ok 15 półek, co powinno mi pozwolić na odbiór właśnie ok 3L/h z mocą 95%. Przy zakręconym refluksie zewnętrznym Żeby Ci pomóc, musielibyśmy znać...
autor: kkonopekk
środa, 7 gru 2016, 20:55
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Duża kolumna mała moc
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 9793

Duża kolumna mała moc

Witam, Stworzyłem kolumnę jak w załączniku, gęstość zmywaków to 250g/l . W pierwszej destylacji wyszło fatalnie, wlałem do kotła cukrówkę 17%, średnio odbierałem napój tylko górną chłodnicą o mocy 70% w tempie 4l/h gdy próbowałem uzyskać moc >90% musiałem zwolnić odbiór do prędkości ok 1l/h. Co mogę...
autor: kkonopekk
poniedziałek, 6 cze 2016, 19:20
Forum: Kotły
Temat: Chłodnia na mleko
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 4317

Re: Chłodnia na mleko

Rozumiem ze chodzi o uszczelnienie miedzy wiekiem a ściankami?
A grzałeś gazem? Bo ciekawi mnie czy nie będzie problemu z przepalonym dnem po kilku rzutach... Oczywiście w tym przypadku uwzględniam wymianę pianki z ocieplenia na wełnę w ściankach oraz likwidacje drugiego dna od spodu
autor: kkonopekk
wtorek, 31 maja 2016, 17:27
Forum: Kotły
Temat: Chłodnia na mleko
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 4317

Chłodnia na mleko

Cześć,
Mam dostęp do małej starej nierdzewnej chłodni po mleku.
Czy stosował ktoś z was taki sprzęt jako kocioł? Polecacie czy raczej odradzacie?
Dodam że chłodnia jest ocieplona po zewnętrznych krawędziach.

Sprzęt mniej więcej wygląda tak:
autor: kkonopekk
poniedziałek, 25 mar 2013, 17:54
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Gorzka kiełbasa
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 14177

Gorzka kiełbasa

Witam
Ostatnio wędziłem kiełbase z dzika, przez 3 dni zimnym dymem drewnem bukowym... po zakonczeniu wędzenia kiełbasa okazała sie gorzka... czy moze coś zrobić zeby pozbyć sie goryczy? próbowałem wyparzyć kiełbase ale nic to nie daje...
autor: kkonopekk
piątek, 3 sie 2012, 08:37
Forum: Chemiczne poprawianie destylatów między operacjami
Temat: Dodanie chemi do nastawu
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 5758

Dodanie chemi do nastawu

Witam Około 2 dni temu dodałem do nastawu pirosiarczyn potasu, nastepnie na drugi dzień rano wrzuciłem NaOH, a wieczorem KMnO4... Gdy wsypywałem nadmanganian potasu barwił zacier na fioletowo, lecz gdy zamieszałem zawartośc beczki kolor znikł. Pytanie: czy coś przeragowało ze sobą? Jak tak, to co po...
autor: kkonopekk
czwartek, 7 cze 2012, 11:22
Forum: Zaciery i Nastawy
Temat: Brakuje BLG
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 4598

Re: Brakuje BLG

Może i tak nie pomyslałem o tym ze to może być wina miernika, chociaż z drugiej strony w kranówce pokazuje ze jest 0 więc dobrze
autor: kkonopekk
czwartek, 7 cze 2012, 08:16
Forum: Zaciery i Nastawy
Temat: Brakuje BLG
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 4598

Brakuje BLG

Witam wczoraj zrobiłem nastaw z cukru 16kg + 40l wody do tego drożdże t48. Matematycznie BLG powinno mi wynosić 32,jednak w nastawie było 22 wiec pomieszałem jeszcze troszkę lecz blg sie nie zmieniło. Gdzie sie podziało te 4,6 kg cukru? Dodam ze nie ma żadnych kryształków cukru na dnie, a z ilością ...
autor: kkonopekk
wtorek, 27 wrz 2011, 17:35
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Ocieplenie kolumny
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 5355

Ocieplenie kolumny

Witam
Posiadam kolumnę 110cm wysokości, 4 zimne palce, wypełnienie zmywaki.
Zastanawiam się czy ocieplanie kolumny ma sens? Jak uważacie?
autor: kkonopekk
wtorek, 20 wrz 2011, 15:28
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: zacier z zniemniaków nie pracuje
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2210

Re: zacier z zniemniaków nie pracuje

1) Zagotowałem, rozgniotłem ziemniaki z woda i gotowałem je przez 30min 2)Zmniejszyłem temp do 90*C, dodałem 1-szy enzym i tak gotowałem przez 1h 3) Odstawiłem garnek gdy temp. spadła poniżej 70*C dodałem kwasek tak aby było 4-5ph na papierku wskaźnikowym i dodałem 2-gi enzym i zostawiłem na noc. W ...
autor: kkonopekk
poniedziałek, 19 wrz 2011, 20:37
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: zacier z zniemniaków nie pracuje
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2210

zacier z zniemniaków nie pracuje

Witam. Mam problem zrobiłem zacier z ziemniaków (36kg + 40l wody + enzymy). Dodałem 2 kostki drożdży kuchennych, zacier początkowo pracował potem przestał. Dodałem znowu kostkę, ruszył i za dwa dni tak samo przestał pracować. Dlaczego tak się dzieje? Co mam zrobić? Dodam ze robiłem już zaciery z mąk...

Wyszukiwanie zaawansowane