jakie grzanie zamontować

Zbiór wiadomości o podgrzewaniu destylatorów.

Autor tematu
kamilos81
5
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 1 paź 2012, 23:05

Post autor: kamilos81 »

Witam wszystkich!
Mam zamiar kupić taki gotowy zestaw: http://allegro.pl/destylator-keg-50l-i2675228163.html
Nie wiem jakie grzanie: czy wmontować grzałki (nie będzie czuć przypaleń?), czy grzanie zewnętrzne? Doradźcie! Jakiej mocy grzałki na 50l? A to się nadaje czy tez nie http://allegro.pl/destylatory-bimber-ke ... 35068.html możne to http://allegro.pl/destylatory-bimber-ke ... 82733.html taki http://allegro.pl/destylator-bimber-keg ... 69643.html może takie http://allegro.pl/destylator-keg-30l-95 ... 20952.html które byście polecili jako znawcy tematu
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 paź 2012, 09:26 przez kamilos81, łącznie zmieniany 3 razy.
promocja
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: jakie grzanie zamontowac

Post autor: Zygmunt »

1. Następny post napisany CapsLockiem, bez znaków przestankowych i z pogwałceniem regulaminu forum nie przejdzie.
2. Ten post przeszedł tylko po to, żeby przestrzec innych przed kupowaniem takiego gówna, jakie ktoś sprzedaje na tej aukcji. To się nadaje do wieszania brudnych ciuchów, a nie do rektyfikacji.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: jakie grzanie zamontowac

Post autor: pokrec »

Ja będę tym "dobrym gliną". Kolego, nie wiem jak Ci to napisać, żebyś się nie załamał. Zanim to przeczytasz, idź po szklaneczkę czegoś, co lubisz, usiądź wygodnie, walnij sobie szklaneczkę i się wyluzuj.
OK?
No to czytaj dalej:
Niestety, wtopiłeś dość solidnie. Tak na oko - na kilka stów. Keg Ci zostanie, kolumna po odcięciu głowicy boszem też może się przyda. Ale resztę, to musisz wywalić.
Poczytaj nieco forum, zwróć uwagę na kolumny z głowicami Aabratka albo Bokakoba, zainteresuj się tez ew. tym, co to jest opcja VM we wspomnianych systemach. Jestem pewien, że przyznasz mi racje po pierwszym psoceniu na Twoim nabytku.

A grzanie - elektryczne. W kegu 50 L - minimum 4 kW (np. 2 grzałki po 2 kW). Wygodnie zainstalować 3 grzałki po 2 kW, każda z osobnej fazy, dwie na wyłacznikach, jedna na regulatorze.
Im więcej mocy, tym szybsze rozgrzewanie, moc robocza zalezy od pola przekroju rury i szacuje sie ją na ok. 100 W na cm2 pola przekroju rury kolumny. Dla kolumny 70 mm to wychodzi ok. 3500 - 4000 W.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1925
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: jakie grzanie zamontowac

Post autor: drgranatt »

Koledzy wyżej napisali więc ja nic nowego nie wymyślę. Z tego wszystkiego to nadaje się tylko keg i zawory do wykorzystania.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

Marcin.U
50
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 5 lis 2010, 12:05
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: jakie grzanie zamontować

Post autor: Marcin.U »

Koledzy może pierwszy post jest nieaktualny, nie wiem, ale wyraźnie jest napisane, że kamilos81 ma zamiar kupić, a nie że już kupił.
Kamilos jeśli nie kupiłeś to nie kupuj, chyba że lubisz wyzwania :D
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: jakie grzanie zamontować

Post autor: pokrec »

Aaa! nie kupił tego jeszcze? Bogu dzięki!
No to mi się humor poprawił.
Ale kolega, to forum powinien postudiować zanim coś zakupi. Zapytać w sprawach niejasnych, upewnić się jeszcze raz przed zakupem i jest spora nadzieja, że będzie zadowolony i szczęśliwy.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

Autor tematu
kamilos81
5
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 1 paź 2012, 23:05
Re: jakie grzanie zamontować

Post autor: kamilos81 »

Jeszcze nie kupiłem. Dlatego pytam fachowców. Możecie mi podrzucić linka z dobry sprzętem do 900zł, a możne ktoś ma na sprzedaż? Pozdrawiam i dziękuję za dobre rady.
Ostatnio zmieniony środa, 3 paź 2012, 22:23 przez Zygmunt, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Tekst przeedytowany- następny tak niechlujnie napisany post nie przejdzie.

Pakulek
50
Posty: 77
Rejestracja: niedziela, 16 wrz 2012, 17:34
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: jakie grzanie zamontować

Post autor: Pakulek »

Z tego co poczytałem, to do 30l kega można dać 1 grzałkę 2000W ( jeśli nie zależy nam na super szybkim podgrzaniu ) lub też 2 o mocach np. 2000W + 1500W. Z tym że do 2000W podłączyć regulator.
Póki co okazało się, że na regulator nie starczy. Dojdzie później.
W takim wypadku cały proces będzie musiał przejść na jednej grzałce. Jest to możliwe?
Jaka grzałka nada się do takiego zadania ( zalanie 22-25 litrów )?

A może bez regulatora nie zaczynać i czekać miesiąc? ;)


*kolumna 150cm
Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą.
Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7349
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: jakie grzanie zamontować

Post autor: radius »

Nic nie napisałeś o średnicy kolumny i rodzaju wypełnienia. To są istotne parametry przy doborze grzałek a nie wysokość kolumny. Uśredniona moc potrzebna do zalania kolumny to ok. 100-120W/cm2 przekroju, w zależności właśnie od wypełnienia i upakowania tegoż. Resztę sobie policz. Jak dobrze wyliczysz to możesz pracować nawet bez regulatora.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Pakulek
50
Posty: 77
Rejestracja: niedziela, 16 wrz 2012, 17:34
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: jakie grzanie zamontować

Post autor: Pakulek »

Oki, są dwie grzałki UU. Jedna mocy 2000W, druga 1500W. Keg 30l.

Teraz kwestia montażu. Grzałki są giętkie nawet na zimno.

Mogę zamontować je obok siebie pionowo i każdą z nich odgiąć w bok - w swoją stronę.
Drugi sposób to montaż obok siebie ale poziomo. Wtedy też muszę je odgiąć w swoje strony.
Można też zainstalować je równo po przeciwnych stronach kega i wtedy jedną i drugą odgiąć w lewo lub prawo tak, aby nie spotkały się na środku.

Sam nie wiem jak to zrobić.
Pierwszy sposób wymaga zrobienia 4 otworów, które utworzą kwadrat. Ścianki między grzałkami będą bardzo cienkie.
Drugi sposób utworzy płaski prostokąt - cztery otwory obok siebie.
Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą.
Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1417
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 125 razy
Kontakt:
Re: jakie grzanie zamontować

Post autor: mtx »

Ja bym założył na przeciw siebie tyle, że jedną niżej, a drugą wyżej (tak żeby między nimi było chociaż
5mm luzu) - przy takim rozwiązaniu nie musisz nic giąć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzanie”