Jaką prasę wybrać?

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
panmino
5
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 11 sty 2010, 22:09

Post autor: panmino »

Czołem,
Chcę kupić prasę 12 lub 18 litrów, ramową. Na serwisie aukcyjnym znalazłem polskie 12,5l oraz jakiś import 12 i 18 l. Ma ktoś opinię na temat tych produktów?
ek582e-1.jpg
zvvq.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
alembiki

piomat64
50
Posty: 82
Rejestracja: wtorek, 30 paź 2012, 19:34
Krótko o sobie: Homo sum, humani nihil alienum a me esse puto
Ulubiony Alkohol: wino, nalewki, bimberek.
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Świebodzice
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Jaką prasę wybrać?

Post autor: piomat64 »

Akurat kupiłem 2 lub 3 lata temu polską prasę i jestem z niej zadowolony. Poza tym popieram to co jest polskie.
My tu gadu gadu a sąsiad śliwki rwie i pędzi!

Autor tematu
panmino
5
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 11 sty 2010, 22:09
Re: Jaką prasę wybrać?

Post autor: panmino »

No ja generalnie też, ale jakbym miał wybierać pomiędzy polonezem a fordem, to zapomniałbym o patriotyzmie. ;)

Szlumf
2000
Posty: 2385
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 634 razy
Otrzymał podziękowanie: 585 razy
Re: Jaką prasę wybrać?

Post autor: Szlumf »

Jakie są ceny tych pras?
Pewnie zapoznałeś się z tematem o prasach i śrubową wybrałeś w pełni świadomie. Ja po lekturze i kłopotach kolegów z prasami śrubowymi zdecydowałem się robić prasę z podnośnikiem hydraulicznym i jestem bardzo zadowolony z tej opcji.
Ponadto żadna z nich nie ma chyba (albo jest niewidoczny na zdjęciach) "rusztu" pod koszem. "Ruszt" zwiększa znacząco powierzchnię szczelin którymi wypływa sok. Ta "zagraniczna" czyli pewnie chińska prasa ma talerz malowany nie wiadomo czym (zapytaj o atest do spożywki) i prędzej czy później się pobija.
Ponadto jeżeli to chińszczyzna to całość może być z kiepskiego materiału. Jako ciekawostkę dodam, że mam chińskie wiertło które po zakleszczeniu i próbach odblokowania skręciło się częściowo w drugą stronę.
Oczywiście ta "polska" może być tez z chińskiej stali ale jest większa możliwość reklamacji.
Awatar użytkownika

siwy1121
350
Posty: 396
Rejestracja: sobota, 17 wrz 2011, 10:39
Krótko o sobie: Zanim znalazłem tą stronę myślałem, że wiem naprawdę dużo o wyrobie wina... To był dla mnie cios
Ulubiony Alkohol: wino
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: Jaką prasę wybrać?

Post autor: siwy1121 »

Ach ta Chińszczyzna... Powinni wprowadzić embargo na wszystko co chińskie. Z wyjątkiem porcelany(tej prawdziwej).
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7348
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: Jaką prasę wybrać?

Post autor: radius »

I piłeczek do ping ponga :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

W_TG
600
Posty: 643
Rejestracja: piątek, 27 gru 2013, 23:54
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 145 razy
Re: Jaką prasę wybrać?

Post autor: W_TG »

Pominę aspekty jakościowe. Które bezporównywania są lepsze.
Natomiast sama konstrukcja tej polskiej jest solidna.
Zwłąszcza jeśli chodzi o podstawę.
4 solidne, seroko rozstawione nogi. Kręcąc sróbą trzeba użyć siły. I ta na pewno będzie stała syabilnie.
A jeśli chodzi o nacisk hydrauliczny, to można sie pozbyć sruby i zaadoptować podnośnik z samochodu.

Mod.
Pisz staranniej.
Alkohol nikomu nie rozwiązał problemów.
Ale wielu pomógł o nich zapomnieć.

Szlumf
2000
Posty: 2385
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 634 razy
Otrzymał podziękowanie: 585 razy
Re: Jaką prasę wybrać?

Post autor: Szlumf »

W_TG pisze: A jeśli chodzi o nacisk hydrauliczny, to można sie pozbyć sruby i zaadoptować podnośnik z samochodu.
Porządna śruba kosztuje chyba więcej niż podnośnik więc jeżeli wytwórca jest otwarty na dialog z kupującym to lepiej zamówić podnośnik a nie później bawić się w przeróbki. Z wypowiedzi kolegów posiadających prasy śrubowe wynika, że solidne nogi to nie wszystko. Jeden z nich pisał nawet , że dopiero zabetonowanie prasy być może zapewni pełny komfort obsługi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”