Jak poprawnie skręcić spiralę z KO?

Budowa i eksploatacja chłodnic.

Autor tematu
ArT_B_
10
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 15 lis 2010, 18:26
Podziękował: 2 razy

Post autor: ArT_B_ »

Witam.

Jestem w trakcie budowy swojego pierwszego instrumentu. :) Podczas próby zwinięcia chłodnicy z rurki KO 10x1 rurka tak zaczęła trzeszczeć że się wystraszyłem że rurka mi popęka. Proszę pomóżcie. Wszelkie rady "how to" samodzielnie spreparować spiralę z KO mile widziane. :) Jak tylko ukończę projekt nie omieszkam się pochwalić w odpowiednim dziale ;)

kozak
10
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 30 paź 2010, 14:12
Re: Jak poprawnie skręcić spiralę z KO?

Post autor: kozak »

Witam kolegę! Ja bez problemowo zwinąlem rurkę 10 przy użyciu rury 2,5"i powiem ci jak to zrobiłem: 2" rurę o długości ok.1,5m wbiłem w ziemię aby była stabilna, jakieś 10 cm od góry przyspawale nakrętkętaką aby zmieściła się w nią zwijana rurka a na szczycie rury przyspawałem kawałek rurki tak aby poslużyła mi za rączkę podczas zwijania. Koniec rurki 10 musisz wygiąć na kąt prosty aby włożyć w tą przyspawaną nakrętkę i jedziesz. Jeden obraca rurą wbitą w ziemię a drugi trzyma rurkę 10 i zwijasz ją w sprężynę, ktorą możesz potem rozciągnąć albo zcisnąć. pamiętaj że aby rurkę 10 wygiąć na kąt prosty to musisz ją podgrzać acetylenem bo inaczej to ci pęknie a do zwijania nie musisz podgrzewać. powodzenia!!!

Autor tematu
ArT_B_
10
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 15 lis 2010, 18:26
Podziękował: 2 razy
Re: Jak poprawnie skręcić spiralę z KO?

Post autor: ArT_B_ »

Sposób niezły na grube spirale. Ja muszę swoja zmieścić do rury fi 50. Próbowałem na zimno niestety rura odmówiła współpracy. Teraz się za nią weźmie fachowiec z palnikiem ;) Jedno co Wam powiem to to że jak będę robił swoją nastepną aparaturke to zdecyduję się na miedź. Jest co prawda droższa od stali KO ale nie ma problemu z wyginaniem i każdy jest sobie w stanie sam takie cuś polutować;)
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Jak poprawnie skręcić spiralę z KO?

Post autor: Zygmunt »

Albo rurka karbowana- wygniesz w palcach.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chłodzenie”