Sposoby połączeń elementów destylatorów. Połączenia rozbieralne i nierozbieralne. Gwintowanie, lutowanie, spawanie.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1450
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki
Re: Jak połączyć kolumnę miedzianą z kegiem

Postautor: masterpaw2 » sobota, 19 sty 2019, 14:12

@michall_181, dokładnie i tyle :ok: , wystarczyło pięć minut szukania.....,tylko jeszcze trza wiedzieć czego szukać :mrgreen:
Gdybyś dysponował kegiem z gwintem to idealnym rozwiązaniem jest nypel, który pokazał kol. radius, no ale jak się nie ma miedzi, to się na :dupa: siedzi :D. Powodzenia w budowie.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

promocja
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

michall_181
30
Załączniki

Postautor: michall_181 » sobota, 19 sty 2019, 15:59

mam tę kankę to szkoda mi jej nie użyć... u mnie cała reszta będzie z miedzi. Zastanawiam się czy ten łącznik nie będzie się luzował przy odkręcaniu kolumny... dać kontrę czy przyłapać lutem. Wierz mi, że szukałem i szukałem i tylko moja 2 połówka na mnie krzyczy a takiego fajnego łącznika nie trafiłem. Jeszcze raz dzięki!

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Wesoly49
2
Załączniki

Postautor: Wesoly49 » sobota, 19 sty 2019, 19:40

U mnie raczej nie będzie pasowała taka przejściówka jaka zaproponował kolega Gacek. No oko widzę, że ten gwint ma mniejszy skok jak mój w kegu ale dzięki. Uśmiechnę się do kolegi radius.
Ostatnio zmieniony sobota, 19 sty 2019, 21:11 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

masterpaw2
1450
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki

Postautor: masterpaw2 » sobota, 19 sty 2019, 23:14

@michall_181, szukać to trza umić :D, czy się nie będzie luzowało, gwarancji nie dam (osobiście bym to lulował), ewentualnie zamiast uszczelki zastosować silikon (neutralny rzecz jasna).

@Wesoly49, Gacek patent SD wrzucił, a wiadomo oni tam mile, cale, galony...., wszystko po ichniemu :bezradny:.
Nie ma jak rodzima produkcja.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Wróć do „Łączenie”