Znaleziono 18 wyników

autor: ineslik
piątek, 8 lis 2013, 11:21
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: destylacja - nie tylko psoty !!!
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 21409

Re: destylacja - nie tylko psoty !!!

Kolejny pomysł na wykorzystanie aparaturki - destylowanie błota borowinowego. Od kilku tygodni zajmuję się projektem “Borowina”. Jego jest oczyszczenie borowinowego błota, by zdatne było do picia, przemywania oczu i skóry. Odbywa się to w procesie destylacji. Zastanawiam się cały wieczór, jak przeds...
autor: ineslik
sobota, 14 kwie 2012, 09:10
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Underberg
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 6143

Re: Underberg

Prawdopodobnie z ziołami inaczej nie jest - dlatego do kompozycji wybieram zaledwie odcienie czerwieni, inne kolory zostawiam w spokoju. ;) Odcienie czerwieni wybieram również z rozwagą - pilnuję np. , by rozmaryn nie dominował, by anyż był nutą dominującą itp. Dla porównania - Chartreuse jest kompo...
autor: ineslik
poniedziałek, 9 kwie 2012, 10:28
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Underberg
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 6143

Underberg

Dzień dobry. Zabrałam się w końcu za mój Underberg. Pora idealna, obżarstwo świąteczne sprawiło, że w mini buteleczkach po kupnym likierze pozostał jedynie zapach. Underberg powstaje przez macerację ziół w alkoholu. Znalazłam nawet info, że ziół jest 400 :o . Oficjalnie - zioła z 43 krajów. Oto , co...
autor: ineslik
poniedziałek, 9 kwie 2012, 10:14
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: destylacja - nie tylko psoty !!!
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 21409

Re: destylacja - nie tylko psoty !!!

Destylacja kosmiczna (ta ze zdjęcia ) - chodzi o izolacje termiczną. Aparatura wygląda dosyć kosmicznie, w tym srebrnym skafanderku. Okazało się , że nie o samo podgrzewanie biomasy osobnym palnikiem chodzi, tylko o utrzymanie temperatury w aparaturze. Ocieplenia wymagała szczególnie nasadka łącząca...
autor: ineslik
poniedziałek, 12 mar 2012, 20:20
Forum: Śmietnik
Temat: piwo na soku z brzozy
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 3741

piwo na soku z brzozy

O soku z brzozy jest wątek w winach domowych, ja jednak wolałabym piwo. Robicie coś takiego? Plan mam taki, żeby po prostu zastąpić wodę sokiem z brzozy, pewnie ograniczyć niebo ilość cukru z przepisu. Wyczytałam również o rosyjskiej metodzie że Rosjanie w warunkach domowych fermentują sok w beczkac...
autor: ineslik
sobota, 3 mar 2012, 19:27
Forum: Przetwory Domowe
Temat: Miso
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 4154

Re: Miso

Najpierw trzeba namnożyć koji na ryżu , a później zmieszać z gotowaną i rozdrobnioną soją , plus sól. Wszystko to uciska się w pojemniku i kisi kilka miesięcy . Kiedy będzie gotowe, pobiera się małe porcje i zaprawia się tym zupy. Zupa miso jest właśnie robiona z taką pastą. tu gość szczerze tłumacz...
autor: ineslik
sobota, 3 mar 2012, 15:08
Forum: Przetwory Domowe
Temat: Miso
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 4154

Miso

Zamierzam zrobić własne miso, czyli ukisić ryż z soją .
do produkcji miso potrzebne są KOJI , znalazłam link do koji -kin z Piwodzieja. Może coś się zmieniło i znacie inne źródła tego grzybka. (bardziej ekonomiczne).
autor: ineslik
wtorek, 21 lut 2012, 09:25
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: destylacja - nie tylko psoty !!!
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 21409

Re: destylacja - nie tylko psoty !!!

Szczególnie, że po anyżkowym olejku oczyszczają się płuca (pobudza nabłonek migawkowy). Te likier należy często spożywać w sezonie grypowym. Eukaliptusowa będzie czyścić zatoki. Destylowałam grejpfruty. Spadek temp. pary jest właśnie kluczowy. Temp. nie może wzrosnąć pow 94 st., bo olejki się popsuj...
autor: ineslik
niedziela, 19 lut 2012, 22:27
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: destylacja - nie tylko psoty !!!
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 21409

Re: destylacja - nie tylko psoty !!!

Ten rozdzielacz jest ok , jeśli jednak masz możliwość wyboru - kup ze szklanym kranem. W temacie destylacji parą wodną. Miałam problem, bo para skraplała się w kolbie z biomasą. 1.zastosowałam kąpiel wodną dla kolby z biomasą (garnek z wrzątkiem). rezultat - para i tak skropliła się w kolbie . 2.zas...
autor: ineslik
sobota, 18 lut 2012, 09:32
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: destylacja - nie tylko psoty !!!
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 21409

Re: destylacja - nie tylko psoty !!!

Chcę zrobić taką nalewkę. Chcę też zrobić likier Underberg. Są tu jakieś wskazówki?
autor: ineslik
piątek, 17 lut 2012, 21:56
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: destylacja - nie tylko psoty !!!
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 21409

Re: destylacja - nie tylko psoty !!!

Ja mam rozdzielacz 500ml przy 2000ml kolbie. Jest to dobra proporcja. Kolba jest natomiast za mała jak na moje potrzeby. Gdybym kupowała drugi raz , wybrałabym 5000ml. Jeśli rozglądasz się za rozdzielaczem, może znajdziesz taki z odpływem na hydrolat (jest pokazany m.in na tym filmie http://www.yout...
autor: ineslik
czwartek, 16 lut 2012, 20:29
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: destylacja - nie tylko psoty !!!
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 21409

Re: destylacja - nie tylko psoty !!!

bo niedługo zaczną wychodzić młode listki na eukaliptusach, których duży zagajnik rośnie niedaleko :D to zazdroszczę, olejek eukaliptusowy jest ekstra - poczuć się jak miś koala - bezcenne. Materiał roślinny maceruję w wodzie. Może moje skórki są jakieś innej jakości, ale destylacja moim sposobem n...
autor: ineslik
środa, 15 lut 2012, 20:35
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: destylacja - nie tylko psoty !!!
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 21409

Re: destylacja - nie tylko psoty !!!

Destylując skórki pomarańczowe nie uzyskasz zapachu do cointreau, ponieważ tam jest wykorzystany olejek pomarańczowy tzw. właściwy, pozyskany przez wyciskanie mechaniczne. Olejek ze skórek pozyskany drogą destylacji ma inny zapach. I jest przeźroczysty. http://x.garnek.pl/ga8187/982632841b73da193679...
autor: ineslik
środa, 15 lut 2012, 08:56
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: destylacja - nie tylko psoty !!!
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 21409

Re: destylacja - nie tylko psoty !!!

Alembik śliczny i stylowy, planuję jednak większe gabaryty z osobnym zbiornikiem do wytwarzania pary. Aktualnie destylację przeprowadzam na takim sprzęcie http://x.garnek.pl/ga111/e80947534581aa19363071a2/19363071.jpg wytrącają się nuty zapachowe, których wolałabym się pozbyć. Schemat pokazany we wc...
autor: ineslik
wtorek, 14 lut 2012, 19:53
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: destylacja - nie tylko psoty !!!
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 21409

Re: destylacja - nie tylko psoty !!!

No co Ty, jak One mogą Cię nie doceniać? Ta ja się specjalizuję w zapachach a szkolę dopiero w alko, One mają speca pod ręką i marudzą?? Chyba , że robisz jakieś inne alko (do odmrażania szyb np.). Bo wiesz, ja to się specjalizuję w eliksirach piękna i młodości, spirytus potrzebny mi do wyciągania m...
autor: ineslik
poniedziałek, 13 lut 2012, 20:12
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Zacier ze słodu
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 8050

Re: Zacier z słodu

Mam zamiar zrobić słód z pszenicy . Na bazie tego słodu zacier wzbogacony ziołami (odpadki po destylacji olejków - goździki, jałowiec, tymianek, rozmaryn). Wiem, jak zrobić słód, przeczytałam również ten wątek. Mam pytania - na razie dwa -czy dodatek ziołowej biomasy wpłynie jakoś na proporcje surow...
autor: ineslik
poniedziałek, 13 lut 2012, 19:22
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: destylacja - nie tylko psoty !!!
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 21409

Re: destylacja - nie tylko psoty !!!

Musiałam dwa razy przeczytać Twój post, żeby zrozumieć układ 3plus 1. Trzy kobitki to powinny Cię ZMUSIĆ do wszczęcia masowej produkcji olejków i hydrolatów. To przecież znakomite kosmetyki, pokaż im choćby tę stronkę http://mazidla.com/index.php?page=shop.browse&category_id=12&vmcchk=1&...
autor: ineslik
niedziela, 12 lut 2012, 22:51
Forum: Przywitaj Się!
Temat: ineslik
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1116

ineslik

Dzień dobry , mam na imię Inez. Alkohole domowe to w moim przypadku jedynie 60 litrów piwa z brewkitów, ale mam ambitny plan to zmienić. Plan na nadchodzący tydzień - przygotować się do wytworzenia cudnego spirytusu ze słodu pszennego i kilku litrów ziołowej, aromatycznej biomasy - resztek po domowe...

Wyszukiwanie zaawansowane