Grzesius88

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Grzesius88
30
Posty: 37
Rejestracja: czwartek, 9 sty 2020, 19:01
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Destylaty nieczyste
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Małopolskie
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: Grzesius88 »

Witam szanowne grono kolegów psotnikòw. (kurna, tutaj takich nie ma :evil: )
Temat wyrobu domowego specyfiku zainteresował mnie jakieś 4 lata temu,za sprawą sąsiada ktòry mnie poczęstował swoim wyrobem. Po paru latach przymiarki stworzyłem swojego potworka. Jako że jestem spawaczem/ślusarzem i mam sprzęt to nie miałem z tym problemu. Po przewertowaniu forum i zebraniu podstawowych informacji, od ponad roku sam tworzę trunki. Przerobiłem już sporo ròżnych nastawòw(sporo tego było)- wino z ryżu,winogrona,jabłka,kukurydza z pszenica bez zacierania,śliwka, a teraz zabrałem się za zacieranie zboża. Jutro będę przepuszczał. Miło mi będzie powymieniac doświadczenie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 9 sty 2020, 19:47 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Pij, Bracie, pij, na starość torba i kij
alembiki
Awatar użytkownika

artur.sukiennik
300
Posty: 334
Rejestracja: piątek, 5 paź 2018, 18:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Cytrynówka bodzia
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Grzesius88

Post autor: artur.sukiennik »

Witaj, na forum destylujemy, rektyfikujemy, gotujemy ale nie psocimy;-) ;-) ;-) życzymy dobrej zabawy;-) ;-)

patrzal
250
Posty: 280
Rejestracja: środa, 25 gru 2019, 21:38
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Grzesius88

Post autor: patrzal »

Witaj! Skoro już destylujesz, to mam nadzieję, że podzielisz się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami :)
@radius i @artur.sukiennik - dlaczego nie psocicie? Czemu to się stało passé? Przewertowałem wiele tutejszych tematów i dawniej prawie wszyscy tak tu pisali, a nikomu to nie przeszkadzało.
Osobiście uważam to za urocze i ciekawe - tworzenie się gwary ludzi połączonych wspólnym zainteresowaniem. Skoro myśliwi pielęgnują tyki, lampy, lustra, haki, trzeszcze, to czemu destylujący mieliby rozstawać się z psoceniem, psotyfikacją, organami, bimbraturą? Moim zdaniem widać w tym zarówno dowcip, jak i emocje, echo własnych doświadczeń; czy to nie o to chodzi w hobby? Nie musi być przecież śmiertelnie poważnie, wystarczy, że będzie jednoznacznie zrozumiałe.
Awatar użytkownika

artur.sukiennik
300
Posty: 334
Rejestracja: piątek, 5 paź 2018, 18:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Cytrynówka bodzia
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Grzesius88

Post autor: artur.sukiennik »

@patrzał przeczytaj sobie niektóre szczegółowe opisy prowadzenia procesu opisane przez kolegów, dajmy na to lesgo58, przecież nazwanie tego "psoceniem" to tak jakby wymierzyć mu policzek albo napluć w twarz. To słowo bardzo uszczupla ilość czasu, pracy, wiedzy i pasji jaką paświęcamy na nasze hobby. I w ogóle nie wyobrażam sobie, pójść do znajomych i powiedzieć" proszę, oto moja psota" bleeeeee;-) ;-)

patrzal
250
Posty: 280
Rejestracja: środa, 25 gru 2019, 21:38
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Grzesius88

Post autor: patrzal »

Po podziękowaniach widzę, że można to uznać za opinię zbiorczą. Wyjdzie na to, że przyszedł nowy i wbija kij w mrowisko ;)

Czytałem, czytałem i jestem pod wrażeniem zaangażowania wielu ludzi tutaj, nie tylko lesgo58. Jeśli wy tutaj tak to odbieracie (choć jestem zaskoczony, że uważacie to za aż taką ujmę), to nie widzę problemu, żeby tak nie określać waszych działań. Z drugiej strony, pozwalać będę sobie na nazywanie tak własnej działalności - kwestia dystansu to siebie :) tak jak malarzowi nikt nie powinien zabraniać nazywania swoich dzieł bohomazami, a pisarzowi swoich grafomanią. I wcale nie musi to być przecież deprecjonujące!
Cieszę się, że zadałem to pytanie, odpowiedź na nie pozwala mi lepiej was zrozumieć. Komunikacja to podstawa :)
Przepraszam jeśli kogoś obraziłem.
Ostatnio zmieniony sobota, 11 sty 2020, 08:02 przez radius, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

artur.sukiennik
300
Posty: 334
Rejestracja: piątek, 5 paź 2018, 18:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Cytrynówka bodzia
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Grzesius88

Post autor: artur.sukiennik »

Myślę, ze to akurat nie kwestia dystansu do siebie;-) ale oczywiście masz racje każdy nazywa swoje dzieła tak jak chce a może tak jak na to zasługują;-) ;-) ;-)
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2922
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy
Re: Grzesius88

Post autor: Góral bagienny »

Ja jak stawiam flachę na stół mówię "oto mój bimberek" i nie rozumie dlaczego to ma być bleeeeee :scratch:
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1414
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 124 razy
Kontakt:
Re: Grzesius88

Post autor: mtx »

"Słowo psota sięga tu roku 2008 i pewnego użytkownika, niejakiego pana @mima, który rozpropagował to słowo, i faktycznie długo obijało się ono po różnych tematach tutejszego forum, niestety jego echa można czasem usłyszeć i dziś..." - "psota" niechlubna historia A-D, już dziś sam ją odkryj w tutejszej wyszukiwarce, zapraszam i polecam... :D
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Grzesius88

Post autor: .Gacek »

Kolego @Grzesius88 witamy Ciebie serdecznie na forum. Bardzo dobrze trafiłeś. Uwierz mi, że można tu znaleźć odpowiedź na niemalże każde pytanie ale najpierw musisz troszkę poczytać i zaznajomić się z podstawami. Być może moje słowa są nadaremne bo z opisu pierwszego posta widać, że masz wiele destylacji za sobą, i niepotrzebnie Tobie "matkuję" .
Na forum staramy się dzielić wiedzą i nie robić wielkich tajemnic z rzeczy, które odkryliśmy nawet przypadkiem. Całą swoją skromną więdzę zawdzięczam tylko i wyłącznie użytkownikom tego forum oraz doświadczeniu zdobytemu dzięki Nim, więc jeżeli jest coś o czym wiem to również staram się to przekazać dalej...

Panowie... Wszyscy jesteśmy dorośli a nawet niektórzy z forumowiczów są dojrzali.
Być może to nie dział na takie wywody ale wg mnie odpowiedź kolegi @artur.sukiennik to strzał w dziesiątkę. Swoje destylaty mogę nazywać nawet berbeluchą ale nie po to gimnastykuję się nad aparaturą aby wszystko wyszło tak jak założyłem aby napisać, że psocę...
Psociłem w podstawówce gdy założyłem prezerwatywę na klamkę gabinetu od geografii, pinezkę na krzesło Pani Łozińskiej od polskiego...
Tak, uważam że jestem artystą, tworzę coś czego nigdzie nie kupię, tworzę coś w co wkładam serce i poświęcony czas...
To pasja na całe życie i hobby.
Wchodzisz do Ikei, żona patrzy na durszlak - przyda się - pyta? Myślę - półkowej sitowej z tego nie będzie... Odrabiasz z dzieckiem lekcje, raptem mówi: tata a ja mam ochotę na coś słodkiego : a ja tak myślę, ja też ale przedestylowałbym to stare wino z czarnej porzeczki bo coś mi nie smakowało - może brandy by z tego dobre wyszło... Takie ala kucyk...
Przepraszam za offtop.
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

artur.sukiennik
300
Posty: 334
Rejestracja: piątek, 5 paź 2018, 18:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Cytrynówka bodzia
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Grzesius88

Post autor: artur.sukiennik »

@Góral bagieny jeśli chodzi o bimber to moim zdaniem sytuacja wygląda inaczej. Bimber jest w społeczeństwie znany, uzywany od bardzo dawna, kojarzony z domowym alkoholem i przez większość(przynajmniej płci męskiej;-) )lubiany. Także kiedy wśród znajomych mówimy oto mój bimberek to jest to nacechowane bardzo pozytywnie.;-) ;-) nie ma co porównywać tych dwóch pojęć gdyż jedno jest używane przez całe społeczeństwo a drugie tylko przez niektórych użytkowników naszego forum;-) ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”