Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.

Autor tematu
stiwens82
20
Posty: 21
Rejestracja: niedziela, 22 sty 2012, 10:15
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: czysta zimna
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Osiek nad Notecią
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: stiwens82 »

Witam,
chciałbym znać wasze zdanie na temat tego aabratka allegro nr aukcji 2875575697.
Dodatkowo co sądzicie o głowicy puszkowej nr 2893945541. Czytałem post o tej
głowicy na naszym forum i jestem ciekawy waszej opinii.
Dzięki i pozdrawiam.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: pokrec »

Ta puszkowa wygląda moim zdaniem interesująco.
Z informacji allegrowych wynika, że są sobie równoważne zasadniczo. Jakbym miał miejsce pod sufitem, to brałbym puszkową. Grubsza kolumna powoduje, że można szybciej pracować.
Jeziorko w tym Aabratku robi wrażenie, że jest nieskończenie wielkie - odbiór niespecjalnie cienka rurką.
No i koszt kolumny z puszką jest zaskakująco niski (co nie musi znaczyć niskiej jakości). Widać że sprzedawca idzie ostro po kosztach. Sama stal na taka kolumnę kosztuje ok. 400 - 500 zł.

Wiem, wiem, prawdopodobnie sprzedawca puszki to kol. Koalak, niezbyt lubiany na tym forum. Jest, jak jest, po prostu Koalak wypuścił się w swoich postach w zakres o którym nie bardzo ma (miał?) pojęcie i mógł paru ludzi zdenerwować głosząc mentorskim tonem herezje.
Ale jeśli za deklarowana cenę zrobi pokazywaną kolumnę działającą poprawnie i zgodnie z regułami sztuki, to on sam tych reguł rozumieć nie musi. To nie on na tym będzie pracował.
Jak Koalak da gwarancję i możliwość zwrotu bez podawania przyczyn w ciągu rozsądnego czasu, wystarczającego na testy, to ja bym brał. Business is business.
Tylko poproś go koniecznie o wspawanie portu sondy termometru w wypełnienie, tak na 2/3 - 3/4 wysokości wypełnienia. jak będziesz sobie mógł pozwolić tylko na jeden termometr, to bierz ten w wypełnieniu, temperatura na głowicy nie jest tak istotna przy kontroli procesu.
Poza tym puszkowe głowice mi się podobają, tylko mam niską piwnicę...

Moją aparaturę spawał ktoś, kto o psoceniu nawet pot - stillem miał bardzo słabe pojęcie (ot, bańka na mleko, spirala w wiadrze i szwagier do pomocy) - i wyszedł bardzo poprawny Aabratek, działający bez najmniejszych zarzutów. Pospawany koncertowo i w sumie tanio (bo to znajomy jest, dałem mu licencję na powielenie projektu autorskiego :-) ).
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

KS2507
400
Posty: 416
Rejestracja: środa, 3 paź 2012, 18:47
Krótko o sobie: Konstruktor fajnych maszynek
Ulubiony Alkohol: Czysty.
Status Alkoholowy: Destylator
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 67 razy
Kontakt:
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: KS2507 »

Witam kolegów.
Jeśli chodzi o wykonawcę kolumny puszkowej wystawianej na aukcji ,to nie jest to kolumna kolegi koalak. Jesteśmy z tych samych okolic lecz osobiście się nie znamy.
Kolumna jest mojego wykonania. Na początku trzeba zejść z ceny żeby zyskać klientów.
Kolumna na zdjęciach aukcji jest już sprzedana.
Następna jest w trakcie budowy.
Kilka zdjęć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Destylatory kolumny rektyfikacyjne 96.6%
INOXSTILL.PL

https://allegro.pl/uzytkownik/inoxstill?order=m
https://www.youtube.com/channel/UCrw1QktBqnANXCuz_nOQBxw

cannon
20
Posty: 29
Rejestracja: piątek, 5 kwie 2013, 09:12
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: cannon »

Przyglądam się tym zdjęciom z głowica puszkową i zastanawiam się nad połączeniem tej misy z refluksem i obudowy- puszki:
- czy tam nie wylatuje po ściankach wewnętrznych skroplona psota miedzy misą a puszką?
- czy puszka wchodzi na misę pod tzw. wodę czy z wodą ?
- a może puszka tylko stoi na szczycie misy?
- czy to zaspawane zostanie na stałe ?
Awatar użytkownika

jarek12341
150
Posty: 166
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 09:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky Jack Daniel's
Status Alkoholowy: Konstruktor
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: jarek12341 »

Witam

Właśnie robię głowice puszkową a nawet kilka, troszke z ceną tego materiału 400-500 to mała przesada, moja ma dennice a nie deklielki, chłdnice podwójną 5m 316L DN12, wszystkie rury łacznie z 114,3 ścianka 2mm, elementy mają wytaczane gnazda na osadzenie rury 1" i dennic co by to wyszły idealnie osiowo, elementy planowane także po spawanku nie będzie sladu, mam zamiar to wypolerować i zastanawiam się ile zaśpiewać jeżeli ktoś będzie chciał jedna 2 sztuki, mowa tu oczywiście tylko o kolegach z forum, w takim razie musiałbym zawolać z 800 - 1000 skoro ta na zdjęciach kosztuje 500, to znaczy sam materiał jak dobrze doczytałem.

Dodam, że konstrukcja w/g mnie ogólnie poprawna także powinno działać, filozofii specjalnej nie ma, mam jeszcze stare zimne palce z podobnym rozwiązaniem odprowadzenia na wypelnienie jak w tej czyli każdej głowicy puszkowej i działa do dziś bez problemu.
Einfachheit ist das Resultat der Reife.”
Prostota jest rezultatem dojrzałości.
Friedrich Schiller

PZDR
Jaro
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: lesgo58 »

Obserwuję dyskusję i zauważyłem, że odkrywacie od nowa "Amerykę". Zastanawiacie się, czy konstrukcja jest poprawna , czy to będzie działać. A przecież już od kilku lat konstrukcja funkcjonuje bez zarzutu. Jest lepiej dopracowana od głowicy Aabratek.
I w dodatku jest kompletne fotostory krok po kroku jak skonstruować tę głowicę podane przez - moim zdaniem - jednego z dwóch najlepszych fachowców i konstruktorów kolumn na rynku.
Wystarczy skopiować... :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

jarek12341
150
Posty: 166
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 09:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky Jack Daniel's
Status Alkoholowy: Konstruktor
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: jarek12341 »

lesgo58 pisze:Obserwuję dyskusję i zauważyłem, że odkrywacie od nowa "Amerykę". Zastanawiacie się, czy konstrukcja jest poprawna , czy to będzie działać. A przecież już od kilku lat konstrukcja funkcjonuje bez zarzutu. Jest lepiej dopracowana od głowicy Aabratek.
I w dodatku jest kompletne fotostory krok po kroku jak skonstruować tę głowicę podane przez - moim zdaniem - jednego z dwóch najlepszych fachowców i konstruktorów kolumn na rynku.
Wystarczy skopiować... :D
Bardziej chodzi mi o koszty, budowa jak wspomniałem prosta jak...., kilka lat temu już taką stosowałem tylko wtedy to nie był hit, chcę dać do zrozumienia, że to żadna filozofia a koszt materiałów i szum wokół tego straszne, łatwiej to wykonać niż Aabratka bo nie potrzebny frez tarczowy czy też precyzyjne cięcia piła taśmową :D

To jak w tym kawale a super akumulatorach z przed wojny, mój Dziadek wpadł WSKą do stawu, wytrzeźwiał za 3 dni, przyszedł po nią, wyciągną z wody i jeszcze się światła świeciły :D
Morał:
Niech Kolega zejdzie z ceny materiałów o połowę to ja zgaszę światła ;) :D
Einfachheit ist das Resultat der Reife.”
Prostota jest rezultatem dojrzałości.
Friedrich Schiller

PZDR
Jaro
Awatar użytkownika

jurek1978
700
Posty: 713
Rejestracja: wtorek, 17 sty 2012, 16:25
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky, Bimber :)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 232 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: jurek1978 »

Kolego jarek12341
Skoro to takie proste i tanie do wykonania -500 zł na połowę mówisz aby zejść to ja poproszę 4 sztuki po te 250 zł.
Na kiedy możesz wykonać ? :)
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: lesgo58 »

jarek12341 pisze:...budowa jak wspomniałem prosta jak...., kilka lat temu już taką stosowałem tylko wtedy to nie był hit, chcę dać do zrozumienia, że to żadna filozofia a koszt materiałów i szum wokół tego straszne...
Wbrew pozorom to nie takie proste. Trzeba trzymać się pewnych założeń.
A koszty?
Niech każdy oceni sam. W końcu to wydatek nie na jeden raz. A głowica ta jest bardzo rozwojowa. Już jest wymyślone do niej urządzenie pomagające zalewać kolumnę o wiele szybciej niż normalnie, przy mniejszych mocach.
Jeśli ta głowica będzie wykonana zgodnie z regułami sztuki - nigdy nas nie zawiedzie. Jest bardzo stabilna w pracy. I wydajna w chłodzeniu - mimo małych rozmiarów.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

jarek12341
150
Posty: 166
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 09:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky Jack Daniel's
Status Alkoholowy: Konstruktor
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: jarek12341 »

jurek1978 pisze:Kolego jarek12341
Skoro to takie proste i tanie do wykonania -500 zł na połowę mówisz aby zejść to ja poproszę 4 sztuki po te 250 zł.
Na kiedy możesz wykonać ? :)
Materiał kolego a nie cała głowica, w tym sęk, za robociznę można wziąć ile chcesz bo to Twoja sprawa i kunszt tylko nie lubię jak ktoś wciska kit z kosztami:

Nelkor.pl:

Rura 60,3x2 200mm - 54 za mb = 0,2*102= 10,8
Dennica 114,3 - 12,50 x 2= 25,00
Dennica 88,9 - 10,31
nypel 1str. 1" 5,50
nepel 1/4" 2,18
mufa 1/4" 2szt. *5,00=10,00 wyjścia chłodnicy karbowanej
chłodnica karbowana 5mb 316l DN12 ścianka 0,3mm - 17,00 z mb = 85,00 za 5m jeżeli tyle użyłeś w ogóle
rura 1" na wewnątrz 250mm = 24,50 za mb=0,25*24,50= 8,62
Końcówka 6kt na wąż 9mm czy też inna 1/4"/9mm np. 5,82 szt=5,82*2=11,64
Rura 114,3x2 102 za mb = 250mm=0,25*102=25,50

Dodałem już elementy z głowicy przesłanej przez kolegę lesgo58 a ta kolumna wyżej nie posiada dennicy górnej tylko dekielek, nie ma końcówek 6kt na wąż.

Dobra sumujemy:
25,00+10,31+2,50+2,18+10+85+8,62+11,64+25,50=180,75 są to oczywiście ceny netto więc należy pomnożyć przez 1,23 co daje 180,75*1,23= 210,14pln

Dolicz 20zł przesyłki za chłodnicę oraz 20zł za KO, jeżeli nie robisz tego na większa skalę i zamawiasz materiał tylko na jedną głowicę

Do kolegi właściciela tej pierwszej w poście głowicy, którą to wycenił na 500 za materiał:

Total z elementami których nawet nie masz w głowicy oraz dwoma przesyłkami w cenie 40pln wychodzi 250,14, jestem ekonomistą i wyznaję zasadę, cyfry nie kłamią. Jeżeli chcesz robić interes to napisz a prześlę Ci oferty z których mam te ceny bo być może nie wiesz gdzie się zaopatrzyć w materiał. Nie sądzę, że jesteś naciągaczem bo czasami takie ceny serwują w sklepach na allegro sprzedając kawałeczki rur w cenie która w sumie jest 2 razy większa od normalnej po przeliczeniu na metry.

Do jurek1978:

Chcesz to zrobię Ci nawet 15szt i policzę 500 za materiał, jak dodam robociznę to chyba zmienię zawód z ekonomisty na spawacza którym zresztą też jestem i w ten sposób będę zarabiał na życie :D Proszę zaliczkę jeżeli to nie jaja i mogę zacząć od wtorku bo na wtorek dojdzie zamówiona stal, robię głowicę sobie i kilku kolegom z forum, ja kupią to się pochwalą i sobie ocenisz koszty oraz jakość wtedy pogadamy. Niestety dla Ciebie i tylko dla Ciebie będzie to cena którą uważasz za w porządku i tak jej bronisz czyli 500 za materiał. :D

Oczywiście nikomu nie dogryzam i nie jest moim celem obraza kogokolwiek . Forum jest dla nas i jest na nim już tyle informacji, każdy ma internet, allegro.pl i ceny oraz inne "zagadki" nie są już czarną magią, wystarczy umieć z tych dobroci korzystać :google:
Einfachheit ist das Resultat der Reife.”
Prostota jest rezultatem dojrzałości.
Friedrich Schiller

PZDR
Jaro
Awatar użytkownika

jurek1978
700
Posty: 713
Rejestracja: wtorek, 17 sty 2012, 16:25
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky, Bimber :)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 232 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: jurek1978 »

No ale mówiłeś o tym że 500 na połowę przedzielić.
Więc ja mogę wziąć te 15 sztuk ale po te 250 zł a nie 500 zł :)
Czyli cała głowica puszkowa za 250 zł ? :P
Awatar użytkownika

jarek12341
150
Posty: 166
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 09:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky Jack Daniel's
Status Alkoholowy: Konstruktor
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: jarek12341 »

jurek1978 pisze:No ale mówiłeś o tym że 500 na połowę przedzielić.
Więc ja mogę wziąć te 15 sztuk ale po te 250 zł a nie 500 zł :)
Czyli cała głowica puszkowa za 250 zł ? :P
Mam prośbę, przeczytaj jeszcze raz powoli dobrze co napisałem i wtedy odpisz, ok?
Einfachheit ist das Resultat der Reife.”
Prostota jest rezultatem dojrzałości.
Friedrich Schiller

PZDR
Jaro
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: lesgo58 »

Panowie - dzisiaj sobota...Nie lepiej się napić czegoś dobrego... :piwo:
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: Emiel Regis »

Panowie, wyraźnie napisano że materiał nie na głowicę, ale na całą kolumnę;
pokrec pisze: No i koszt kolumny z puszką jest zaskakująco niski (co nie musi znaczyć niskiej jakości). Widać że sprzedawca idzie ostro po kosztach. Sama stal na taka kolumnę kosztuje ok. 400 - 500 zł.
Nie wiem czy tak jest w rzeczywistości z tą ceną materiałów, ale różnica między samą głowicą a całą kolumną jak dla mnie spora.
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

jarek12341
150
Posty: 166
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 09:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky Jack Daniel's
Status Alkoholowy: Konstruktor
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: jarek12341 »

Emiel Regis pisze:Panowie, wyraźnie napisano że materiał nie na głowicę, ale na całą kolumnę;
pokrec pisze: No i koszt kolumny z puszką jest zaskakująco niski (co nie musi znaczyć niskiej jakości). Widać że sprzedawca idzie ostro po kosztach. Sama stal na taka kolumnę kosztuje ok. 400 - 500 zł.
Nie wiem czy tak jest w rzeczywistości z tą ceną materiałów, ale różnica między samą głowicą a całą kolumną jak dla mnie spora.
Myślisz, że mało czy dużo? :D Sorki bo to pewnie pytanie retoryczne :D

Co do tej soboty to jestem za a nawet przeciw :D :piwo: tylko szkoda, że pracuję na nocną zmianę :bardzo_zly:
Einfachheit ist das Resultat der Reife.”
Prostota jest rezultatem dojrzałości.
Friedrich Schiller

PZDR
Jaro
Awatar użytkownika

KS2507
400
Posty: 416
Rejestracja: środa, 3 paź 2012, 18:47
Krótko o sobie: Konstruktor fajnych maszynek
Ulubiony Alkohol: Czysty.
Status Alkoholowy: Destylator
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 67 razy
Kontakt:
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: KS2507 »

jarek12341 pisze:

Do kolegi właściciela tej pierwszej w poście głowicy, którą to wycenił na 500 za materiał:

Total z elementami których nawet nie masz w głowicy oraz dwoma przesyłkami w cenie 40pln wychodzi 250,14, jestem ekonomistą i wyznaję zasadę, cyfry nie kłamią. Jeżeli chcesz robić interes to napisz a prześlę Ci oferty z których mam te ceny bo być może nie wiesz gdzie się zaopatrzyć w materiał. Nie sądzę, że jesteś naciągaczem bo czasami takie ceny serwują w sklepach na allegro sprzedając kawałeczki rur w cenie która w sumie jest 2 razy większa od normalnej po przeliczeniu na metry.

:google:
Głowica jest mojego wykonania.

Pokaż mi :czytaj: gdzie zrobiłem wycenę materiału na 500zł,bo ja nie przypominam sobie żebym robił wycenę.

Co do kosztów i łatwości wykonania to głowica Aabratka jest tańsza i łatwiejsza w wykonaniu .
Np; łatwiej jest przeciąć pod kątem rurę szlifierką na głowicę Aabtarka niż w dennicy zrobić otwór fi 60.5mm w głowicy puszkowej.

Obecnie głowice puszkowe wykonuję z rury fi 88.9mm.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Destylatory kolumny rektyfikacyjne 96.6%
INOXSTILL.PL

https://allegro.pl/uzytkownik/inoxstill?order=m
https://www.youtube.com/channel/UCrw1QktBqnANXCuz_nOQBxw
Awatar użytkownika

jarek12341
150
Posty: 166
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 09:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky Jack Daniel's
Status Alkoholowy: Konstruktor
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: jarek12341 »

Kolega pokrec piszę o kolumnie Koalaka, opisuje dokładnie cene z allegro i wszystkie szczgóły, Ty drogi kolego poniżej twierdzisz, że to ty jestes autorem projektu i wstawiasz fotki nie przecząc żadnemu słowu w opisie Pokreca, teraz wstawiasz inne i twierdzisz, że jej nie wyceniałeś. Więc za ile chcesz ją sprzedać co by jasność była.

Co do konsrukcji i tego, że teraz robi się z 88,9 to ponownie proszę przeanalizować budowę opisaną, jezeli piszę o chłodnicy DIN12 "podwójnej" której promień gięcia wynoaci 20mm to jasne że owinę ją na trzpieniu 1" 33,7mm, podójna chłodnica zajmuje 2*16mm na strone, wsadź to w rurę 88,9 to dostaniesz nobla. Tym bardziej jeżeli zastosujesz kolumnę 76,1mm najbardziej optymalna średnica do opisanej przeze mnie głowicy, znów dokonaj analizy, rura 88,9x2 w środku 88,9-4=84,9 - 76,1= 8,8 co daje 4,4mm na stronę gdzie jeszcze na 76,1 musi dojść kapa, szczelina do przedostania pary żadna, druga sprawa jaką standadoową dennice zastosujesz na 76,1 żeby weszła jednocześnie w 88,9? Pewnie dorobisz u tokarza i koszt wzrośnie do 600 :D Optymalne rozwiązania to dobra cena i odpowiednia jakość, estetyka przede wszystkim bo o praktyczności nie wspomnę.

Tym bardziej skoro podałem ceny dla 114,3 koszt z 88,9 maleje koszt wykonania, podajcie jeszcze ten lin do tej puchy która juz sprzedana.


Co do Aabratka, robiłeś go kiedyś? Przeciąć rurę czy precyzyjnie naciąć, zapytam tylko jeszcze czy spawasz TIG bo jeżeli nie to nie ma sensu gadka?
Einfachheit ist das Resultat der Reife.”
Prostota jest rezultatem dojrzałości.
Friedrich Schiller

PZDR
Jaro
Awatar użytkownika

KS2507
400
Posty: 416
Rejestracja: środa, 3 paź 2012, 18:47
Krótko o sobie: Konstruktor fajnych maszynek
Ulubiony Alkohol: Czysty.
Status Alkoholowy: Destylator
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 67 razy
Kontakt:
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: KS2507 »

jarek12341 pisze:Kolega pokrec piszę o kolumnie Koalaka, opisuje dokładnie cene z allegro i wszystkie szczgóły, Ty drogi kolego poniżej twierdzisz, że to ty jestes autorem projektu i wstawiasz fotki nie przecząc żadnemu słowu w opisie Pokreca, teraz wstawiasz inne i twierdzisz, że jej nie wyceniałeś. Więc za ile chcesz ją sprzedać co by jasność była.

Co do konsrukcji i tego, że teraz robi się z 88,9 to ponownie proszę przeanalizować budowę opisaną, jezeli piszę o chłodnicy DIN12 "podwójnej" której promień gięcia wynoaci 20mm to jasne że owinę ją na trzpieniu 1" 33,7mm, podójna chłodnica zajmuje 2*16mm na strone, wsadź to w rurę 88,9 to dostaniesz nobla. Tym bardziej jeżeli zastosujesz kolumnę 76,1mm najbardziej optymalna średnica do opisanej przeze mnie głowicy, znów dokonaj analizy, rura 88,9x2 w środku 88,9-4=84,9 - 76,1= 8,8 co daje 4,4mm na stronę gdzie jeszcze na 76,1 musi dojść kapa, szczelina do przedostania pary żadna, druga sprawa jaką standadoową dennice zastosujesz na 76,1 żeby weszła jednocześnie w 88,9? Pewnie dorobisz u tokarza i koszt wzrośnie do 600 :D Optymalne rozwiązania to dobra cena i odpowiednia jakość, estetyka przede wszystkim bo o praktyczności nie wspomnę.

Tym bardziej skoro podałem ceny dla 114,3 koszt z 88,9 maleje koszt wykonania, podajcie jeszcze ten lin do tej puchy która juz sprzedana.


Co do Aabratka, robiłeś go kiedyś? Przeciąć rurę czy precyzyjnie naciąć, zapytam tylko jeszcze czy spawasz TIG bo jeżeli nie to nie ma sensu gadka?
O jakiej kolumnie czy też głowicy Koalaka piszesz?

Głowica o której mowa w tym temacie jest mojego wykonania jest to jedna z pierwszych głowic puszkowych jakie wykonałem.
Nie jestem autorem projektu głowicy puszkowej .
Pokaż tekst w którym podawałem wycenę materiału na głowicę puszkową :czytaj:

Głowica na zdjęciach w poście wyżej jest zrobiona na zamówienie.

Nie wiem gdzie wyczytałeś te bzdury o promieniu gięcia rury karbowanej DIN12.
Ja rurę DIN12 nawijam podwójnie na rdzeniu fi 16 tak jak widać na zdjęciu.
Rura din12 czyli 16x4=64+16=80mm,rura 88.9x2 w środku 84.9 zostaje po 2.45mm :)
Jako okap stosuję dennice 60.3mm.

Głowic Aabratka zrobiłem ok 50szt ,głowic puszkowych ok 20szt.

Z załączonych zdjęć powinieneś zauważyć czym spawam.
Destylatory kolumny rektyfikacyjne 96.6%
INOXSTILL.PL

https://allegro.pl/uzytkownik/inoxstill?order=m
https://www.youtube.com/channel/UCrw1QktBqnANXCuz_nOQBxw

cannon
20
Posty: 29
Rejestracja: piątek, 5 kwie 2013, 09:12
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: cannon »

Panowie, niema się co sprzeczać. Powiedzcie mi lepiej gdzie w kolumnie puszkowej najlepiej umieścić termometr (oprócz głowicy) i uzasadnijcie proszę swój wybór miejsca dlaczego w tym a nie w innym.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: pokrec »

Dokładnie w tym samym miejscu, co np. w kolumnie Aabratka albo Bokakoba. Na forum są uzasadnienia, dlaczego na jakiej wysokości. Musisz poczytać. Co psotnik, to inna szkoła.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

jarek12341
150
Posty: 166
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 09:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky Jack Daniel's
Status Alkoholowy: Konstruktor
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: jarek12341 »

Promień jednorazowego gięcia rury krabowanej DN12 np. tutaj a info mam od producenta: http://www.womix.pl/pl/oferta/rura-karbowana

Pewnie da się zwinąć i na palcu ale tak samo da sie wyru..ć kozę tylko z jakim skutkiem.

Mówimy tu o głowicy z trzpieniem na którym jest dennica (okap) 60,3. Znów kolega nie doczytał, kolumna 76,1 przykryta dennicą 60,3, no to super okap do środka rury, kończymy te walkę z wiatrakami bo to nie ma sensu, zara nas wywalą Moderatorzy. Ja o niebie a kolega o chlebie.

Zaprasza do obejrzenia gotowej głowicy, wtedy pogadamy, tylko ja dokończę.


------- THE END -------------
Einfachheit ist das Resultat der Reife.”
Prostota jest rezultatem dojrzałości.
Friedrich Schiller

PZDR
Jaro
Awatar użytkownika

KS2507
400
Posty: 416
Rejestracja: środa, 3 paź 2012, 18:47
Krótko o sobie: Konstruktor fajnych maszynek
Ulubiony Alkohol: Czysty.
Status Alkoholowy: Destylator
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 67 razy
Kontakt:
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: KS2507 »

Temat jest o głowicy puszkowej więc możemy podyskutować.

Jest kilka rodzai rurki karbowanej DIN12,różnią się grubością i rodzajem stali z jakiej są wykonane i zapewne każda z nich ma różny promień gięcia.
Kolega kupił tą twardszą trudniejszą do wyginania ze stali 316 ,ja używam DIN12x0.30 stal 304.

Co do głowicy puszkowej fi 88.9 i kolumny fi 76.1 to nie ma problemu w zastosowaniu dennicy 60.3 jako okapu .

Kolumna fi 76.1 nie musi wchodzić w głowicę fi 88.9, kolumnę można przyspawać do dennicy a w dennicę wspawać rurę fi 50 jako kominek wokół którego tworzy się jeziorko.

W przypadku głowicy puszkowej z rury fi 114.3,i podwójnie nawiniętej chłodnicy z rurki karbowanej DIN12 jako rdzeń proponuję użyć rury fi 40mm.

Niżej zdjęcie głowicy puszkowej z rury fi 114.3 chłodnica z rury DIN12 podwójnie nawiniętą na rdzeniu fi 40mm.

Jak skończysz głowicę to wrzuć zdjęcia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Destylatory kolumny rektyfikacyjne 96.6%
INOXSTILL.PL

https://allegro.pl/uzytkownik/inoxstill?order=m
https://www.youtube.com/channel/UCrw1QktBqnANXCuz_nOQBxw
Awatar użytkownika

jarek12341
150
Posty: 166
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 09:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky Jack Daniel's
Status Alkoholowy: Konstruktor
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: jarek12341 »

Przyznam, że bardzo ładna , faktycznie mam DIN 12 0,3 316L, mozna dać różne średnice rur i to jest fakt tylko nie chciałbym zmniejszać przepływu pary skoro już dałem 76,1 ale w sumie to nie przeszkadza, wystarczy przecież min 25mm i też będzie działać. Nie potrzebne to zamieszanie z wyceną gratów, poczytalem troszkę wszystko jeszcze raz i faktycznie, ktoś i nie będe pokazywał palcem ze względu na sympatie do tej osoby wprowadził mnie w błąd i to nie tylko na forum ale i prywatną korespodencją. Zastanowie sie nad tą 40-stka w środek, rozumiem skąd plaski dekiel, pewnie lepiej sie spawa do niego niz wypuklej dennicy. Jak tylko skończe swoja to wstawiam fotki. Jeszcze raz sorki za zamieszanie ale na prawdę nie cierpię naciągaczy na tym forum a takie odniosłem wrażenie, które okazało się chyba mylne. jeżeli ktoś chce zarabiać to poszedł na allegro, tutaj pisze sie prawdę i pomaga innym. Ja równiez jestem do dyspozycji i służe pomocą.
Einfachheit ist das Resultat der Reife.”
Prostota jest rezultatem dojrzałości.
Friedrich Schiller

PZDR
Jaro
Awatar użytkownika

Freitag
100
Posty: 118
Rejestracja: środa, 30 lis 2011, 22:16
Krótko o sobie: Jestem upartym i uczciwym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Naleweczki mojej żony :-)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: południowo-zachodnie okolice Warszawy
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: Freitag »

Witam,
Mam pytanie do wszystkich po co robi się głowice puszkowe? Bo mi wydawało się że "aby zaoszczędzić miejsca pod sufitem i dla estetyki". A teraz pytanie do kolegi KS2507 po co robić rdzeń fi 30 - 40 mm i nie wykorzystać go jako rdzenia z medium chłodniczym ? I powiem wam szczerze że krućce które wychodzą od góry też mi osobiście jakoś nie "leżą".
pozdrawiam Irek
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: lesgo58 »

Freitag pisze:Witam,
Mam pytanie do wszystkich po co robi się głowice puszkowe? Bo mi wydawało się że "aby zaoszczędzić miejsca pod sufitem i dla estetyki"...
No właśnie po to.
A teraz pytanie do kolegi KS2507 po co robić rdzeń fi 30 - 40 mm i nie wykorzystać go jako rdzenia z medium chłodniczym ? ...
W dobrze wykonanym projekcie i istniejącej już głowicy ten rdzeń jest wypełniony wodą i jest wykorzystywany do chłodzenia, przez to można znacząco zmniejszyć wymiary głowicy i chłodnicy. Przynajmniej o połowę w stosunku do głowicy z postu powyżej.
A tak naprawdę temat zaczyna się rozmydlać.
Tak jak wspomniałem wcześniej - od nowa zaczyna się odkrywać Amerykę.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

KS2507
400
Posty: 416
Rejestracja: środa, 3 paź 2012, 18:47
Krótko o sobie: Konstruktor fajnych maszynek
Ulubiony Alkohol: Czysty.
Status Alkoholowy: Destylator
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 67 razy
Kontakt:
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: KS2507 »

Freitag pisze:Witam,
Mam pytanie do wszystkich po co robi się głowice puszkowe? Bo mi wydawało się że "aby zaoszczędzić miejsca pod sufitem i dla estetyki". A teraz pytanie do kolegi KS2507 po co robić rdzeń fi 30 - 40 mm i nie wykorzystać go jako rdzenia z medium chłodniczym ? I powiem wam szczerze że krućce które wychodzą od góry też mi osobiście jakoś nie "leżą".
pozdrawiam Irek
W pierwszej głowicy puszkowej z rury fi 114.3mm jaką zrobiłem jako rdzeń użyłem rurki fi 32mm,i podczas destylacji sporadycznie ale jednak opary wydostawały się otworem odpowietrzającym w tym przypadki nie pomoże ci rdzeń wodny.

Pomiędzy głowicą a chłodnicą musi być jak najmniejsza szczelina .

Przy podwójnie nawiniętej chłodnicy wydaje mi się że opary nawet nie dotrą do rdzenia,myślę że bardziej efektywny będzie rdzeń ponawiercany z otworem w dennicy okapu w ten sposób opary mają kontakt z dwóch stron chłodnicy.

Do Jarek

Dekiel jest płaski z tego powodu że w hurtowni była tylko jedna dennica,faktycznie do płaskiego dekla łatwiej jest przyspawać rdzeń ,łatwiej na trasować i wywiercić otwory.
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 kwie 2013, 11:06 przez KS2507, łącznie zmieniany 1 raz.
Destylatory kolumny rektyfikacyjne 96.6%
INOXSTILL.PL

https://allegro.pl/uzytkownik/inoxstill?order=m
https://www.youtube.com/channel/UCrw1QktBqnANXCuz_nOQBxw
Awatar użytkownika

Freitag
100
Posty: 118
Rejestracja: środa, 30 lis 2011, 22:16
Krótko o sobie: Jestem upartym i uczciwym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Naleweczki mojej żony :-)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: południowo-zachodnie okolice Warszawy
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: Freitag »

Cześć,
Kolego lesgo58 dlatego zadałem to pytanie producentowi tej głowicy:
khlmdey.jpg
bo zdjęcie pokazuje że rdzeń jest nie wykorzystany... albo ja źle widzę. Kolega Akas dokładnie opisał budowę takiej głowicy, mam tylko pytanie; jaką ma wysokość ta głowica od mocowania do samej góry czyli nad króćcami. I to nam może coś wyjaśni.
pozdrawiam Irek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

KS2507
400
Posty: 416
Rejestracja: środa, 3 paź 2012, 18:47
Krótko o sobie: Konstruktor fajnych maszynek
Ulubiony Alkohol: Czysty.
Status Alkoholowy: Destylator
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 67 razy
Kontakt:
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: KS2507 »

Rdzeń jest wykorzystany jako tunel przez który przepływają opary.co do wysokości to dokładnie nie pamiętam tą głowicę zrobiłem kilka miesięcy temu,ale miała ok 30 cm całkowitej wys.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 kwie 2013, 13:05 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Jeszcze raz przypominam, że nie cytujemy posta poprzedzającego w całości!
Destylatory kolumny rektyfikacyjne 96.6%
INOXSTILL.PL

https://allegro.pl/uzytkownik/inoxstill?order=m
https://www.youtube.com/channel/UCrw1QktBqnANXCuz_nOQBxw
Awatar użytkownika

Freitag
100
Posty: 118
Rejestracja: środa, 30 lis 2011, 22:16
Krótko o sobie: Jestem upartym i uczciwym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Naleweczki mojej żony :-)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: południowo-zachodnie okolice Warszawy
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: Freitag »

Witam,
Jak napisał kol. lesgo58 na pierwszej stronie: "Jeśli ta głowica będzie wykonana zgodnie z regułami sztuki - nigdy nas nie zawiedzie. Jest bardzo stabilna w pracy. I wydajna w chłodzeniu - mimo małych rozmiarów." Patrząc na twoje zdjęcie niestety wydaje mi się że zdecydowanie przekracza wymiar jaki podałeś t.j 30 cm. Zaraz zrobię zdjęcie mojej robionej według wzoru Akasa i moja ma:
Wysokość puszki.jpg
ipo to się robi właśnie głowice puszkową.
pozdrawiam Irek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

jarek12341
150
Posty: 166
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 09:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky Jack Daniel's
Status Alkoholowy: Konstruktor
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: jarek12341 »

Freitag:

I o takiej właśnie cały czas mówię, piękna, niska i praktyczna. Ładnie zrobione wyjścia z głowicy dają jeszcze oszczędność na wysokości.
Einfachheit ist das Resultat der Reife.”
Prostota jest rezultatem dojrzałości.
Friedrich Schiller

PZDR
Jaro
Awatar użytkownika

KS2507
400
Posty: 416
Rejestracja: środa, 3 paź 2012, 18:47
Krótko o sobie: Konstruktor fajnych maszynek
Ulubiony Alkohol: Czysty.
Status Alkoholowy: Destylator
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 67 razy
Kontakt:
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: KS2507 »

Głowice puszkowe wykonuję głównie dla estetycznego wyglądu .

Napisałem przecież że nie wiem jaką wysokość miała głowica z rury fi 114.3 ,OK 30cm.

Poniżej zdjęcie głowicy puszkowej z rury fi 88.9 całkowita wys 40cm, w tym samy tle.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Destylatory kolumny rektyfikacyjne 96.6%
INOXSTILL.PL

https://allegro.pl/uzytkownik/inoxstill?order=m
https://www.youtube.com/channel/UCrw1QktBqnANXCuz_nOQBxw
Awatar użytkownika

jarek12341
150
Posty: 166
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 09:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky Jack Daniel's
Status Alkoholowy: Konstruktor
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: jarek12341 »

Ja robię z 20cm rury 114,3, nie wiem jakie wysokie przyjdą dennice ponieważ czasami różne wysyłają, wtedy najwyżej przytnę rurę, myślę że max. wyjdzie 250mm jeżeli odejścia będą na boku. Łatwo to wyliczyć dla każdej długości chłodnicy używając widoku z góry oraz ilości zwojów, jeżeli rdzeń ma 1" to średnica pierwszego zwoju przy rdzeniu po zewnątrz 65,7~66 co daje 2pi*33= 207mm, druga warstwa to 97,7~98 2pi*49=307mm, zakładamy, że chcemy 9 zwojów chłodnicy czyli wys. 9*16 =144 dodajemy po 30mm na wyprowadzenia i mamy 9*207+9*307+60=4929 czyli~5m tak na wszelki żeby nie brakło przy nieudanym zagniataniu czoła rury. W przypadku rdzenia fi40 zamiast 1" analogicznie tylko wiadomo że średnice zwojów się zwiększą, wejdzie więcej rurki albo tyle samo tylko jeszcze obniży to wysokość zwojów a tym samym głowicy. Może to mała różnica ale ja miałem przypadek podczas budowy pierwszej maszyny, że mieściła się w garażu i to jeszcze w jednym miejscu gdzie była lekko niska posadzka, centymetr uniemożliwiłby jej całkowite używanie :D Reasumując, fi 40 to dobry pomysł i optymalne wykorzystanie pojemności puszki głowicy, konektory na boki dodatkowe centymetry. Ja projektuję wszystko w CAD w wymiarach rzeczywistych każdego elementy, ma już sporo bloków także to pikuś, jeszcze się nie pomyliłem nawet o centymetr :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Einfachheit ist das Resultat der Reife.”
Prostota jest rezultatem dojrzałości.
Friedrich Schiller

PZDR
Jaro
Awatar użytkownika

jurek1978
700
Posty: 713
Rejestracja: wtorek, 17 sty 2012, 16:25
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky, Bimber :)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 232 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: jurek1978 »

Kolego jarek12341 pokaż zdjęcia swoich głowic
Kolega z Łomży robi bardzo ładne i estetyczne chłodnice - to że się ceni to się nie dziwie - nie wiem jak jego sprzęt się sprawuje w praktyce ale wygląd ma bardzo ładny, estetyczny, czyste spawy.

cannon
20
Posty: 29
Rejestracja: piątek, 5 kwie 2013, 09:12
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: cannon »

jurek1978 pisze:Kolego jarek12341 pokaż zdjęcia swoich głowic
Kolega z Łomży robi bardzo ładne i estetyczne chłodnice - to że się ceni to się nie dziwie - nie wiem jak jego sprzęt się sprawuje w praktyce ale wygląd ma bardzo ładny, estetyczny, czyste spawy.
Podejrzewam że ta głowica 40 cm co jest powyżej w poście kolegi KS... jest zrobiona dla mnie więc będzie okazja sprawdzić jak działa w praktyce-przeprowadzę testy i chętnie opisze jak przyjdzie na to czas.Pomieszczenie w którym będzie używana ma 2,75 h -jeżeli zależałoby mi na wysokości zleciłbym wspawanie wyjścia/wejścia z boku dennicy.
Awatar użytkownika

jarek12341
150
Posty: 166
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 09:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky Jack Daniel's
Status Alkoholowy: Konstruktor
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: jarek12341 »

Oczywiście wstawię fotki, spawa się ładnie i solidnie albo wcale także tak to rozpatrujmy, czyste spawy to oprócz umiejętności zasługa dobrej jakości stali i argonu odpowiednio doprowadzonego wewnątrz rury podczas spawania a także wytrawiania, duże znaczenie ma ścianka rury, tutaj mamy 2mm także spoko, gorzej z 1,5mm do grubszych elementów a jeszcze w dodatku źle dopasowanych. Spawanie stali KO to akurat prosta sprawa, aluminium to dopiero zabawa. Do tej pory spawałem bardziej precyzyjne elementy z cienkich materiałów i nikt nie narzekał, fotki głowicy na tą chwilę żadnej nie mam ale mam wiele innych jeszcze z początków przygody z destylatorami oraz elementy robione kolegom na zamówienie, które są też na forum., są to elementy 1-1,5mm, rurki 10x1mm i inne, puszki spawane z blaszek 1-1,5mm. Spawanie grubych elementów to żadna filozofia i to jeszcze kiedy nie jest potrzebny przetop jak w przypadku spawania rurociągów odbieranych przez UDT.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Einfachheit ist das Resultat der Reife.”
Prostota jest rezultatem dojrzałości.
Friedrich Schiller

PZDR
Jaro
Awatar użytkownika

jurek1978
700
Posty: 713
Rejestracja: wtorek, 17 sty 2012, 16:25
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky, Bimber :)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 232 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: jurek1978 »

No no
Nie powiem
Wygląda to bardzo sympatycznie !
Pozdrowionka i szacun !
Awatar użytkownika

jarek12341
150
Posty: 166
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 09:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky Jack Daniel's
Status Alkoholowy: Konstruktor
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: jarek12341 »

To jeszcze fotki robione telefonem i starym aparatem teraz ma 12mp także głowica będzie dokładnie ukazana, specjalnie się postaram co by to sobie obciachu nie narobić :D
Einfachheit ist das Resultat der Reife.”
Prostota jest rezultatem dojrzałości.
Friedrich Schiller

PZDR
Jaro
Awatar użytkownika

Freitag
100
Posty: 118
Rejestracja: środa, 30 lis 2011, 22:16
Krótko o sobie: Jestem upartym i uczciwym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Naleweczki mojej żony :-)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: południowo-zachodnie okolice Warszawy
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: Freitag »

Cześć,
Widzicie ja uważam że dobrze wykonać głowicę puszkową, jest niezwykle trudno (sam się namęczyłem ze swoją). Kol. jurek1978 ja nie neguje wykonania czy też sposobu działania. Mogę tylko negować wspawywanie nypla odbioru VM w głowicy. Zwróciłem uwagę na nazewnictwo, bo jak napisałem w pierwszym swoim poście w tym temacie "puszkowa" powstaje między innymi po to, aby zaoszczędzić miejsce pod sufitem, a wykonywanie lub nazywanie głowicy o długości 40 cm "puszkową".... No proszę...
pozdrawiam Irek
Awatar użytkownika

jarek12341
150
Posty: 166
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 09:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky Jack Daniel's
Status Alkoholowy: Konstruktor
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: jarek12341 »

To fakt, powinna mieć max. 200mm, w końcu po to ktoś ją wynalazł, widziałem gości co robili je ze starych garnków cz też misek co do odprowadzenie VM to też widziałem umiejscowione w całkiem innym miejscu.
Einfachheit ist das Resultat der Reife.”
Prostota jest rezultatem dojrzałości.
Friedrich Schiller

PZDR
Jaro

cannon
20
Posty: 29
Rejestracja: piątek, 5 kwie 2013, 09:12
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Głowica aabratek czy głowica puszkowa?

Post autor: cannon »

jarek12341 pisze:To fakt, powinna mieć max. 200mm, w końcu po to ktoś ją wynalazł, widziałem gości co robili je ze starych garnków cz też misek co do odprowadzenie VM to też widziałem umiejscowione w całkiem innym miejscu.
Według ciebie gdzie powinno być wyjście vm?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”