Znaleziono 6 wyników

autor: FOTEL
wtorek, 9 lis 2021, 18:49
Forum: Wina Gronowe
Temat: Wino z soku z sokownika. Czy to ma sens?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7136

Re: Wino z soku z sokownika. Czy to ma sens?

Dobry wieczór, czy ja czegoś nie zrobiłem nie tak? Trunek bulgotał mi intensywnie przez 2 dni a dziś przestał. Zeżarło już cały cukier? Wydaje mi się, że dobrze wszystko policzyłem... BLG15 + wartość zmniejszona przez dolanie wody i wyszło mi że powinienem dosypać jakoś koło połowy kilograma cukru (...
autor: FOTEL
sobota, 6 lis 2021, 23:21
Forum: Wina Gronowe
Temat: Wino z soku z sokownika. Czy to ma sens?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7136

Re: Wino z soku z sokownika. Czy to ma sens?

t ak, cukromierz kupiłem. Wyszedł chyba duży wynik bo 15 BLG. Ale może taka natura soku zrobionego sokownikiem bo odczyt chyba wykonałem jak należy (zadbałem by cukromierz nie dotykał ścianek probówki, zalałem do 2/3 etc..) f akt, rurka teraz plumka co kilkanaście sekund :) i chyba rozumiem czemu p...
autor: FOTEL
sobota, 6 lis 2021, 15:09
Forum: Wina Gronowe
Temat: Wino z soku z sokownika. Czy to ma sens?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7136

Re: Wino z soku z sokownika. Czy to ma sens?

na wysokości klaty 18 stopni więc pod sufitem może 19? Jest raczej zimniej niż cieplej.
niepotrzebnie kupiłem 10litrowy gąsior skoro 5 litrowy by w zupełności wystarczył. ten nadmiar powietrza może jakoś zepsuć wino?
ważne, że bulgocze.

Mod.
Zdania zaczynamy wielką literą.
autor: FOTEL
piątek, 5 lis 2021, 18:39
Forum: Wina Gronowe
Temat: Wino z soku z sokownika. Czy to ma sens?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7136

Re: Wino z soku z sokownika. Czy to ma sens?

Witajcie! Chciałbym wam powiedzieć, że gąsior już wydaje przepiękne bulgoty! Cieszy mnie, że to działa :) Niestety mieszkam w kamienicy więc jest mu chyba trochę za zimno. Posadziłem go na szafie, to najlepsze miejsce jakie mógł dostać. Pewnie go jeszcze przykryje czymś (oprócz rurki oczywiscie) bo ...
autor: FOTEL
środa, 3 lis 2021, 14:01
Forum: Wina Gronowe
Temat: Wino z soku z sokownika. Czy to ma sens?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7136

Re: Wino z soku z sokownika. Czy to ma sens?

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Skoro wino ucierpi na tym 'tylko trochę' to użyję sokownika. W końcu to i tak będzie wino treningowe. Zdziwiło mnie tylko, że z degustacją będę musiał czekać aż rok, miałem nadzieję na to, że będę miał co pić w święta. Dzięki też za polecenie książki. Pewnie kupię n...
autor: FOTEL
wtorek, 2 lis 2021, 19:37
Forum: Wina Gronowe
Temat: Wino z soku z sokownika. Czy to ma sens?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7136

Wino z soku z sokownika. Czy to ma sens?

Dobry wieczór. Wino domowej roboty stało się moim hobby bardzo nagle. Będąc u rodziny wspomniało się o winach oraz nieużywanym sokowniku. Przejąłem ten sprzęt. Zacząłem czytać o podstawach winiarstwa. Problem jest tego rodzaju, że wiedzy do przyjęcia jest sporo a mnie nagli czas - przywiozłem winogr...

Wyszukiwanie zaawansowane