Znaleziono 5 wyników

autor: ferder111
sobota, 17 mar 2018, 13:43
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Destylacja pierwsza oczyszczająca na alembiku bain-marie
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3877

Re: Destylacja pierwsza oczyszczająca na alembiku bain-marie

Wrzenie wody w płaszczu objawia się gejzerami z tego jak zauważyłeś komina zamontowanego wyżej na płaszczu ale nie w jego szczycie. Wydaje mi się że gdyby woda była poniżej króćca tego odpowietrzenia nie byłoby tego efektu. Ale jak wspomniałeś płaszcz ogrzewał by wsad mniejszą powierzchnią.Co do teg...
autor: ferder111
piątek, 16 mar 2018, 18:43
Forum: Wina Gronowe
Temat: Cukier czy pleśń
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 10378

Re: Cukier czy pleśń

Skąd wziąłeś świeże winogrona? Jaka była zawartość cukru w moszczu? Dlaczego akurat tyle cukru dodałeś? Dlaczego nie zaszczepiłeś drożdżami szlachetnymi? I wreszcie pytanie najbardziej zasadne; czy fermentacja ruszyła?
autor: ferder111
piątek, 16 mar 2018, 11:01
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Destylacja pierwsza oczyszczająca na alembiku bain-marie
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3877

Destylacja pierwsza oczyszczająca na alembiku bain-marie

Robiłem pierwsza destylacje na alembiku bain-marie oczyszczającą (woda z mąką żytnią), i mam w związku z tym kilka pytań; 1. Czy grzać do granicy zawrzenia czy gotować? 2. Czy gotowanie wody w płaszczu wodnym nie uszkodzi aparatu? 3. Czy używał ktoś innego płynu do zalania płaszcza, mającego wyższą ...
autor: ferder111
sobota, 24 lut 2018, 09:48
Forum: Przywitaj Się!
Temat: ferder111
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1915

ferder111

Witam Wszystkich serdecznie. Jestem z Beskidu Niskiego, moje hobby to uprawa winorośli. Właśnie zakupiłem w Slepie AD alembik z płaszczem wodnym aby dawać drugie życie winom niepijalnym, a także tworzyć coś z innych owoców. Mam zamiar nagrać parę filmików z użytkowania alembika (wcześniej korzystałe...

Wyszukiwanie zaawansowane