Znaleziono 5 wyników

autor: feliks.zdankiewicz
środa, 6 cze 2018, 22:25
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Trunki smakowe typu gin (jałowcówka), anyżówka, kminkówka..
Odpowiedzi: 154
Odsłony: 116159

Re: Trunki smakowe typu gin (jałowcówka), anyżówka, kminkówka..

Przegnałem w końcu na krótkiej, sama głowica. Wyszło ok, 70%, rozcieńczyłem do 50%. Z rolnikiem jest świetne. Podzieliłam jednak na 2 części. Pierwsza zostawiam do toniku. Drugą chciałbym rozcieńczyć z wódką 50% też domową, dobrze oczyszczoną by wyszła fajna wódeczka o posmaku jałowca. Jakieś porady...
autor: feliks.zdankiewicz
poniedziałek, 4 cze 2018, 22:33
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Trunki smakowe typu gin (jałowcówka), anyżówka, kminkówka..
Odpowiedzi: 154
Odsłony: 116159

Re: Trunki smakowe typu gin (jałowcówka), anyżówka, kminkówka..

Witam , potrzebna porada odnośnie końcowej destylacji maceratu. Przepis a la Juliusz. Nie mam potstilla. Mam abrateka. Dół kolumny to filtr wypełniony miedzą, ma jakieś na oko 15-20cm. Wyższa część kolumny to filtr wypełniony tymi takimi druciakami (Ta część to na oko z 130-150cm). Potem chłodnica. ...
autor: feliks.zdankiewicz
środa, 30 maja 2018, 23:30
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Łączenie dębu lub węgierki z prostą zaprawką "pomarańcz+ziarna kawy". Czy ma sens?
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3394

Re: Łączenie dębu lub węgierki z prostą zaprawką "pomarańcz+ziarna kawy". Czy ma sens?

Test został przeprowadzony. Aktualnie mija 5 tygodni od rozpoczęcia. 1 słój - dodano samej węgierki prażonej na 200st. w piekarniku przez ok. 30 min. Nabrało nieco posmaczku, choć w kwestii smaku na pewno nie jest to ogromna różnica. Ale na plus. Natomiast kolor i aromat - zdecydowanie ładniejsze, d...
autor: feliks.zdankiewicz
środa, 25 kwie 2018, 10:34
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Łączenie dębu lub węgierki z prostą zaprawką "pomarańcz+ziarna kawy". Czy ma sens?
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3394

Re: Łączenie dębu lub węgierki z prostą zaprawką "pomarańcz+ziarna kawy". Czy ma sens?

Hmm, myślę, że zaryzykuję po 1 litrze - 1x dorzucę ciutkę dębu i ciutkę węgierki na 1 l 1x dorzucę samą węgierkę na 1l Potem spróbuję podzielić się co z tego wyszło. Tylko pytanie - czy możecie coś zasugerować odnośnie proporcji drewna na 1 l? Nie mam bladego pojęcia - nigdy nie dodawałem drewna. Pr...
autor: feliks.zdankiewicz
wtorek, 24 kwie 2018, 21:02
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Łączenie dębu lub węgierki z prostą zaprawką "pomarańcz+ziarna kawy". Czy ma sens?
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3394

Łączenie dębu lub węgierki z prostą zaprawką "pomarańcz+ziarna kawy". Czy ma sens?

Witam Mam pytanie - prosta domowa gorzałka koło 50%, destylat czyściutki na dobrych drożdżach, czyszczony dodatkowo węglem aktywowanym. Zaprawka z reguły najprostszą metodą - tj. pomarańcz podziugany nożem (bez skórek) w ilości pół pomarańcza na 1l, oraz 10 ziaren kawy prawdziwej niezmielonej na 1 l...

Wyszukiwanie zaawansowane