Znaleziono 22 wyniki

autor: fanatyk5l
środa, 18 paź 2023, 07:43
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Akcja melasa
Odpowiedzi: 485
Odsłony: 92780

Re: Akcja melasa

kucio1 pisze: wtorek, 17 paź 2023, 21:43 Wezmę od Was to czego nie chcecie 😉
To możesz dodać do siebie i skreślić mnie z listy
autor: fanatyk5l
wtorek, 17 paź 2023, 19:41
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Akcja melasa
Odpowiedzi: 485
Odsłony: 92780

Re: Akcja melasa

Masz odbiór osobisty ? Ile tego zamówiłeś ? Chętnię przejmę
Też mogę ci odstąpić swój, także miałem jeden karnister z wysyłką, ostatnio średnio u mnie z czasem.
autor: fanatyk5l
środa, 6 wrz 2023, 18:38
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Akcja melasa
Odpowiedzi: 485
Odsłony: 92780

Re: Akcja melasa

MAUZER - 47/50 krkkonrad89 - 4 wiaderka - 80l - 96 kg Kraków carl - 2 wiaderka - 40l - 48kg Kraków Alvaro - 4 wiaderka - 80l - 96 kg - wysyłka Porter-Gdynia 3 wiaderka - 60 l - 72 kg odbiór Warszawa arfi 3 wiaderka - 60l - 72kg - odbiór Bielany thxluk- 2 wiaderka -40L -48 kg BYTOM fils1 - 1 wiaderko...
autor: fanatyk5l
czwartek, 25 maja 2023, 14:51
Forum: Alembiki
Temat: Jak zlutować nieszczelność w alembiku - temat dla totalnego laika
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2051

Re: Jak zlutować nieszczelność w alembiku - temat dla totalnego laika

JanOkowita pisze:Można też samemu zrobić pastę do uszczelnienia: czysty gips + olej lniany. Wymieszać, posmarować i czekać. Niestety utwardza się to długo, kilkanaście dni.
Jakie powinny być proporcje/konsystencja takiej masy?
autor: fanatyk5l
czwartek, 25 maja 2023, 12:01
Forum: Alembiki
Temat: Jak zlutować nieszczelność w alembiku - temat dla totalnego laika
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2051

Jak zlutować nieszczelność w alembiku - temat dla totalnego laika

Pojawiła się nieszczelność w moim alembiku. Kupiłem go z naszego sklepu, ma już jakieś 3 lata i zaczęła puszczać pasta przy nitach od uchwytu. Temat nie jest nowy, widziałem że nie tylko ja po czasie się z tym spotkałem. Rozwiązaniem miało być lutowanie, niemniej nie mam kompletnie żadnego pojęcia j...
autor: fanatyk5l
wtorek, 14 lut 2023, 15:52
Forum: Destylatory pot-still
Temat: Still Spirits Air Still - recenzja, opinia
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 3011

Still Spirits Air Still - recenzja, opinia

W polskim internecie jeszcze nie ma recenzji tego dosyć unikatowego sprzętu, więc jako użytkownik który już trochę go przetestował poczuwam się w obowiązku wyrażenia swojej opinii. Sprzęt kupiłem jakoś w czerwcu roku ubiegłego i dosyć gruntownie przetestowałem. Jako że mogą czytać to osoby początkuj...
autor: fanatyk5l
niedziela, 13 lis 2022, 20:59
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Brandy z rodzynek - receptura
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 2446

Brandy z rodzynek - receptura

Witam, Będąc na końcowym etapie przygotowań do wspomnianej brandy rodzynkowej zacząłem się zastanawiać w jakiej formie przygotować nastaw. Pierwszy mój pomysł to nastawienie 8 kg rodzynek bez dodatku cukru (przyjmując że rodzynki mają 65% cukru w swojej masie), drugi to 5 kg rodzynek + dodatek 2 kg ...
autor: fanatyk5l
poniedziałek, 3 paź 2022, 20:06
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Drożdże do brandy rodzynkowej
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2592

Re: Drożdże do brandy rodzynkowej

Dziękuje za odpowiedzi
autor: fanatyk5l
poniedziałek, 3 paź 2022, 19:35
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Drożdże do brandy rodzynkowej
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2592

Drożdże do brandy rodzynkowej

Witam, Zastanawiam się nad wyborem odpowiedniego rodzaju grzybków do brandy rodzynkowej (na samych rodzynkach albo 50/50 z cukrem). Opierając się na pozytywnych doświadczeniach z drożdży M-1 postanowiłem wybrać coś z stajni SafSpirit. Jednak w swojej ofercie mają dwa różne rodzaje o stosunkowo innyc...
autor: fanatyk5l
piątek, 5 sie 2022, 09:28
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Płatki paszowe/kukurydza mikronizowana na bourbon
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 3920

Re: Płatki paszowe/kukurydza mikronizowana na bourbon

Jeśli dobrze rozumiem to proces kleikowania polega na wrzuceniu śruty do zagotowanej wody i odczekanie aż się schłodzi do temperatury 64 stopni kiedy wrzucamy słód? (Wiem że temperatura kleikowania dla kukurydzy jest niższa, po prostu utwierdzam się o praktyczny sposób produkcji bourbona z śruty kuk...
autor: fanatyk5l
środa, 3 sie 2022, 14:52
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Płatki paszowe/kukurydza mikronizowana na bourbon
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 3920

Re: Płatki paszowe/kukurydza mikronizowana na bourbon

Tyle to wiem, choć kiedyś dla testu dodałem zakwasu chlebowego żytniego jako „starter drożdżowy” do Cukrówki przepisu 1410 (+koncentrat pomidorowy). Całość testowałem w butelce plastikowej 1,5l zatkanej rękawiczką. Długo ruszało ale ruszyło. Czy to były drożdże z powietrza czy z tego zakwasu to nie ...
autor: fanatyk5l
środa, 3 sie 2022, 12:40
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Płatki paszowe/kukurydza mikronizowana na bourbon
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 3920

Re: Płatki paszowe/kukurydza mikronizowana na bourbon

Wiem, że większość naszego grona jest mocno sceptyczna w temacie dzikich drożdży (chyba że chodzi o śliwki). Jak dla mnie jest to temat ciekawy, niezapełniona nisza oraz pole do eksperymentów. Te 30l nie było partią straconą tylko dobrą lekcją (uważam że przy dzikusach trzeba brzeczkę zagotować by z...
autor: fanatyk5l
wtorek, 2 sie 2022, 15:58
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Płatki paszowe/kukurydza mikronizowana na bourbon
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 3920

Re: Płatki paszowe/kukurydza mikronizowana na bourbon

4 kg słodu, 4 żyta, objętość całości około 30l, blg 12, % brak bo wdało się zakażenie i wylałem. Robiłem test dzikich drożdży bazując na wcześniejszych doświadczeniach z przepisu kolegi Calyxa (choć z tego co czytam to niewielkie zakażenie przy dzikich drożdżach jest nawet wskazane przez produkcje e...
autor: fanatyk5l
wtorek, 2 sie 2022, 12:36
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Płatki paszowe/kukurydza mikronizowana na bourbon
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 3920

Re: Płatki paszowe/kukurydza mikronizowana na bourbon

Opisz proces zacierania, zboża mają w miarę uśrednioną wydajność z kwintala, może coś źle zatarłeś, przetarłeś, niedotarłeś. Użyłem przepisu kolegi Zygmunta z tego tematu: https://alkohole-domowe.com/forum/zacieranie-zyta-slodem-jeczmiennym-t4738.html Jakoś nie widzę tu żadnych, dodatkowych "b...
autor: fanatyk5l
poniedziałek, 1 sie 2022, 14:45
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Płatki paszowe/kukurydza mikronizowana na bourbon
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 3920

Płatki paszowe/kukurydza mikronizowana na bourbon

Witam, Przygotowując się do produkcji burbona natrafiłem na ciekawy produkt o którym nikt nie wspominał wcześniej na forum. Mowa o tytułowych płatkach, które z tego co rozumiem zawierają łatwiej dostępną skrobię. Pytanie brzmi czy jest to produkt warty uwagi względem zwykłej śruty kukurydzianej. Dod...
autor: fanatyk5l
poniedziałek, 4 lip 2022, 22:33
Forum: Alembiki
Temat: Rozprawa o 10 litrowym alembiku
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 6412

Re: Rozprawa o 10 litrowym alembiku

W ramach wyjaśnienia dodam tylko że Air Still służy mi jako koń roboczy do tworzenia surówki gorzelniczej, ewentualnie dorobienia małej części destylatu z przed i po gonów jeśli jest tego sens. Pozwala mi to zwiększyć możliwości produkcyjne, destylując częściej ale mniej, natomiast finalna destylacj...
autor: fanatyk5l
poniedziałek, 4 lip 2022, 17:03
Forum: Alembiki
Temat: Rozprawa o 10 litrowym alembiku
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 6412

Re: Rozprawa o 10 litrowym alembiku

Co do Air Stilla to jest prostą, wręcz dziecinnie prostą maszyna. Włączasz i pilnujesz na papudze co kapie. Nie ma tam żadnego automatu, jest to po prostu normalny pot still, który ma chłodzenie powietrzem i moc dostosowaną do swoich możliwości. Jedyne do czego sprowadza się obsługa to włączenie, po...
autor: fanatyk5l
piątek, 1 lip 2022, 18:30
Forum: Alembiki
Temat: Rozprawa o 10 litrowym alembiku
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 6412

Re: Rozprawa o 10 litrowym alembiku

Dziękuje za merytoryczne odpowiedzi, ułożenie się destylatu z racji mojego młodego stażu to coś zdecydowanie nowego i niezbyt oczywistego. Ciężko jest robić nowe destylaty na chybił trafił jeśli ma się w perspektywie złożenie ich w depozyt na co najmniej rok. Miło by było odebrać z piwniczki coś dob...
autor: fanatyk5l
czwartek, 30 cze 2022, 22:44
Forum: Alembiki
Temat: Rozprawa o 10 litrowym alembiku
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 6412

Rozprawa o 10 litrowym alembiku

Witam, posiadam alembik 10l "łabędzią szyję" od ponad roku (razem z nim zacząłem przygodę) i zastanawiam się czy wszystko z moją metodą produkcji w porządku? Moim źródłem grzania jest stara PRL-owska kuchenka elektryczna 800W + regulator mocy. Jeśli chodzi o destylację finalną surówki gorz...
autor: fanatyk5l
środa, 1 cze 2022, 15:04
Forum: Grzanie
Temat: Przypalenie kuchenki ceramicznej browin 3200W
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2731

Re: Przypalenie kuchenki ceramicznej browin 3200W

Producent twierdzi że można ją obciążyć do 50kg. Ja mogę od siebie dodać że oprócz tego przypalenia to raczej nie było problemu z jej pękaniem. Mój garnek dodatkowo wygiął się na dnie tak że cały ciężar był na środku i wytrzymała. Wydaje mi się że długo by tak nie pociągnęła ale obecnie nie zauważył...
autor: fanatyk5l
środa, 1 cze 2022, 13:29
Forum: Grzanie
Temat: Przypalenie kuchenki ceramicznej browin 3200W
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2731

Re: Przypalenie kuchenki ceramicznej browin 3200W

Dziękuję za odpowiedź, emalii już drugi raz nie kupię, na pewno coś ze stali nierdzewnej. Po pierwsze ten garnek 30l po wypełnieniu słodem i wodą do pełna strasznie się odkształcał a po drugie przypalało się do niego czasam. Pora pomyśleć o czymś z podwójnym dnem. Instrukcję browinu czytałem ale nic...
autor: fanatyk5l
wtorek, 31 maja 2022, 20:36
Forum: Grzanie
Temat: Przypalenie kuchenki ceramicznej browin 3200W
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2731

Przypalenie kuchenki ceramicznej browin 3200W

Witam, Jakiś czas temu zakupiłem kuchenkę ceramiczną browin do zacierania (poprzednia próba na gazie zakończyła się przypaleniem blatu). Dziś jednak podczas próby zatarcia słodu jęczmiennego garnek emaliowany przypalił się do niej (w zasadzie ta emalia z garnka). Kuchenka działa, pęknięta nie jest, ...

Wyszukiwanie zaawansowane