Znaleziono 5 wyników

autor: eslimak2
niedziela, 30 paź 2022, 18:18
Forum: Wina Gronowe
Temat: Wino zmieniło kolor na mleczny
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4737

Re: Wino zmieniło kolor na mleczny

@eslimak2 na pewno już sobie poradził a szkoda, że tego nie opisał. Mleczny kolor w jego nastawie jest spowodowany przez pracujące drożdże w nastawie w którym było zbyt dużo drożdży oraz wody. I tutaj nie ma się o co martwić :mrgreen: Po fermentacji osad drożdżowy będzie stopniowo opadał na dno i u...
autor: eslimak2
niedziela, 30 paź 2022, 18:07
Forum: Wina Gronowe
Temat: Mlecznoróżowy kolor i piana
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 2174

Mlecznoróżowy kolor i piana

Witam Serdecznie Nastawiłem wino z czerwonych winogron przez macerację w miazdze dodałem drożdże i pożywkę ruszyła burzliwa fermentacja po 2 dniach z Blg 20 zostało 0 dodałem drugą część cukru po 4 dniach Blg 0 ale wino nadal się burzyło zlałem je i moszcz wycisnąłem i wlałem do gąsiora 35l wino jes...
autor: eslimak2
sobota, 12 paź 2019, 10:18
Forum: Wina Gronowe
Temat: Wino zmieniło kolor na mleczny
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4737

Wino zmieniło kolor na mleczny

Witam Postawiłem dwa winka gronowe jedno na Bayonusie 995 drugie na Valvin 1116 to pierwsze ksiązkowo pracuje a drugie dało czadu wywaliło w sufit.Akcja ratunkowa wyglądała tak zlanie dużej częci wina do pojemnika to co zostało w balonie nadal wycjodziło więc wszystko zlałem 20 litrów do balonu 40 l...
autor: eslimak2
niedziela, 9 lis 2014, 21:28
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Granaty Gotowe
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 2120

Granaty Gotowe

Witam serdecznie Jestem nowicjuszem to moje 1 wino i właśnie dzisiaj przygotowałem sobie granaty z winogron.W tamtym roku nastawiłem winko z ciemnych winogron pięknie pracowało wyszło półwytrawne trzy razy zlewane klarowne ma już ponad 10 miesięcy od 1 zlania.Postanowiłem zakończyć z nim zabawę a w ...
autor: eslimak2
poniedziałek, 23 gru 2013, 09:12
Forum: Przywitaj Się!
Temat: eslimak2
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 696

eslimak2

Witam wszystkich zajmuję się robieniem wina, wędzeniem mięs i nie tylko oraz psoceniem win które mi nie wyszły jestem przekonany, że dobrze trafiłem i znajdę tu odpowiedzi na moje pytania .
Pozdrawiam eslimak2

Wyszukiwanie zaawansowane