Znaleziono 15 wyników

autor: emil.ka
środa, 31 mar 2021, 22:41
Forum: Wina Gronowe
Temat: Ratunek nastawu
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 6332

Re: Ratunek nastawu

Ja bym brandy zrobił.... znaczy winiak :)
autor: emil.ka
środa, 31 mar 2021, 14:39
Forum: Przetwory Domowe
Temat: Soki z drzew i syropy
Odpowiedzi: 59
Odsłony: 21119

Re: Soki z drzew i syropy

U mnie od wczoraj (okolicy stolycy).
Pozdrawiam,
Emka
autor: emil.ka
środa, 24 mar 2021, 11:10
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).
Odpowiedzi: 1656
Odsłony: 756303

Re: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).

Cześć, mam szybkie pytanko. Kolega nastawił kolejny nastaw ŁKZWJ i kolejny raz do zdębienia użył kostek własnej produkcji ( destylat 50%) - i destylat mu zmętniał ( delikatnie, w kieliszku nie widać, ale w czymś większym tak). Kolega twierdzi, że to zapewne dlatego, że zapomniał wypłukać tym razem s...
autor: emil.ka
wtorek, 23 mar 2021, 16:32
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie
Odpowiedzi: 179
Odsłony: 146610

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

CIekawy jestem, czy ktoś ma pojęcie z czego Strands robi te zaprawki i czy jest to mocno szkodliwe? Tak się tylko zastanawiam.....
autor: emil.ka
wtorek, 23 mar 2021, 16:29
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Czyszczenie wypełnienia miedzianego - coś mocniejszego niż kwasek?
Odpowiedzi: 242
Odsłony: 125276

Re: Czyszczenie wypełnienia miedzianego - coś mocniejszego niż kwasek?

U mnie rewelacyjie działa łyżka kwasku plus 3 łyzki perhydrolu 30% kupionego w necie za około 30 pln za litr. 10 sekund i miedź się swieci ( po wrzuceniu kwasku i perhydrolu do gotującej wody )
Emka
autor: emil.ka
środa, 17 mar 2021, 19:34
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Problem z prostym regulatorem mocy - zalewa kolumne
Odpowiedzi: 50
Odsłony: 10245

Re: Problem z prostym regulatorem mocy - zalewa kolumne

Dzięki za wszystkie podpowiedzi, telekko mieszjące z błotem również :). Jedna rzecz.... SKoro grzałka na 2kW, to przy 230V pobiera 8.7A. Jeśli prąd zmieni się o 10V to róznica to tylko jakieś 80W. Przy czym grzejąc tylko jedną grzałką, nigdy nie zalało mi kolumny (wg producenta próg zalania to około...
autor: emil.ka
wtorek, 16 mar 2021, 09:04
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Problem z prostym regulatorem mocy - zalewa kolumne
Odpowiedzi: 50
Odsłony: 10245

Re: Problem z prostym regulatorem mocy - zalewa kolumne

@emil.ka zrobiłeś sobie sam pod górkę. Chodziło jak zloto na jednej grzałce trzeba było zostawić. Wywal regulator prowadź dalej na jednej grzałce i po problemie. Jeśli chcesz żeby równomiernie się zużywały prowadź proces raz na jednej a drugi proces na drugiej. Krzysztof, no to jest jakieś rozwiąza...
autor: emil.ka
poniedziałek, 15 mar 2021, 18:58
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Problem z prostym regulatorem mocy - zalewa kolumne
Odpowiedzi: 50
Odsłony: 10245

Re: Problem z prostym regulatorem mocy - zalewa kolumne

Może się niejasno wyraziłem - 2kw z jednej grzałki nigdy nie zalało mi kolumny. Dopiero podłączenie regulatora na 50% na 2 grzałki ( czyli też powinno dać 2kW) - zalewa kolumnę. Myślałem o watomierzu, ale obawiam się, że to nie jest tak proste w przypadku regulatora i niekoniecznie pokaże to co chce...
autor: emil.ka
poniedziałek, 15 mar 2021, 14:31
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Problem z prostym regulatorem mocy - zalewa kolumne
Odpowiedzi: 50
Odsłony: 10245

Problem z prostym regulatorem mocy - zalewa kolumne

Cześć, Mam następujący problem: Dobra kolumna od Akasa (aabratek z OLM), 2 grzałki każda po 2KW, kolumna chodzi jak złoto. Zalewam na obu grzałkach (4KW), wyłączam jedną (to mam 2KW) i na niej prowadzę proces. No i zakupiłem od Pamela nowy regulator mocy PRD1 i teraz do PRD1 podłączam rozgałęziacz, ...
autor: emil.ka
wtorek, 19 maja 2020, 12:06
Forum: Oczyszczanie nastawu przed destylacją
Temat: Klarowanie w niskiej temperaturze - warunki
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 4476

Re: Klarowanie w niskiej temperaturze - warunki

Potwierdzam, w moim przypadku część miałem w KEG plastikowy 20L, a resztę w Damie 5L. Nawet biorąc pod uwagę wysokość - ten w damie szybciej się wyklarował.
autor: emil.ka
poniedziałek, 18 maja 2020, 18:06
Forum: Po Godzinach
Temat: Deszczówka.
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3707

Re: Deszczówka.

Też tak myślę, że te z klapką lepiej się sprawdzą przy drzewach na około. A te zbiorniki fajne, no i tanie beczki - po 30 PLN, szkoda, że nie wysyłają....
autor: emil.ka
piątek, 15 maja 2020, 08:13
Forum: Po Godzinach
Temat: Deszczówka.
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3707

Re: Deszczówka.

Czy któs ma jakieś doświadcenia z łapaczami wody z rynien? Są takie z okrągłym otworkiem, oraz z opuszczaną klapką. Zastanawiam się który lepszy, zwłaszcza w sytuacji gdy mieszka się w lesie i jest sporo liści/ igieł?
autor: emil.ka
wtorek, 12 maja 2020, 19:20
Forum: Oczyszczanie nastawu przed destylacją
Temat: Klarowanie w niskiej temperaturze - warunki
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 4476

Klarowanie w niskiej temperaturze - warunki

Cześć, Nastawiłem zacier na Alcotec Vodka Star, blg startowe 22.2, końcowe -4 po 7 dniach. Przelałem z nad osadu , zamieszałem wiertarką (mocna piana) i przelałem do wąskiego KEG-a PET 20L po piwie. I mam takie pytanie. Czy przy klarowaniu lepsze jest wąskie (KEG PET), czy szerokie naczynie (ferment...
autor: emil.ka
wtorek, 5 maja 2020, 17:39
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Okazje zakupowe
Odpowiedzi: 871
Odsłony: 336199

Re: Okazje zakupowe

Kegi po piwie 20l, niestety przezroczystych już nie ma. Zakupiłem 2 brązowe i wąskie. Myślę, że do klarowania cukrówki powinien być OK. Nie chce za dużych, bo kręgosłup już nie halo. Myslicie, że się nadadzą? https://www.olx.pl/oferta/gasior-keg-fermentator-beczka-piwo-wino-bimber-zacier-petainer-do...
autor: emil.ka
piątek, 10 kwie 2020, 23:49
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Emil.Ka
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1671

Emil.Ka

Cześć, Jestem nowy. Wino, nalewki, chleb już były. Czas na coś mocniejszego. Co lubię.... wodę (aktualnie na SUP-ie pływam), muzykę. Znam się trochę na sieciach komputerowych. Jeszcze lubię coś upichcić... ostatnio śledzie na wiele sposobów. Ale do rzeczy, destylacja chodzi za mną już jakiś czas. Im...

Wyszukiwanie zaawansowane