Destylator elektryczny z głowicą aabratek 60,3 - Ocena

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
37linx
2
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 23 sie 2021, 10:43
Podziękował: 6 razy

Post autor: 37linx »

Proszę o ocenę tego sprzętu:
destylator.docx
des..jpg
Ma to być mój pierwszy sprzęt. Zamierzam głównie zająć się przegonem cukrówek na wysoki %, może od czasu do czasu owocówka.
Czy ten destylator w ocenie kolegów spełni chociaż po części moje wymagania?
Czy wart jest zakupu?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
alembiki

W_TG
600
Posty: 643
Rejestracja: piątek, 27 gru 2013, 23:54
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 145 razy
Re: Destylator elektryczny z głowicą aabratek 60,3 - Ocena

Post autor: W_TG »

Za mało danych.
Wysokość, wypełnienie, moc grzałek wysokość pierwszej sekcji, na jakiej wysokości OVM.
Poza tym bardzo uboga wersja.
A na tą chwile widzę jeden feler. Brak dzielenia kolunmy pod wziernikiem, rozdzielacza pod skraplaczem i odejścia z rozdzielacza. Nie odbierzesz prawidłowo przedgonów.
Jeśli będzie dzielona u góry + rozdzielacz, wtedy górę kolumny stawiasz na pierwszym odcinku i robisz zbożówkę, owocówkę itp
Ostatnio zmieniony czwartek, 26 sie 2021, 10:48 przez W_TG, łącznie zmieniany 2 razy.
Alkohol nikomu nie rozwiązał problemów.
Ale wielu pomógł o nich zapomnieć.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Destylator elektryczny z głowicą aabratek 60,3 - Ocena

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Hej. Zdjęcie zbyt kiepskie. Wrzuć link do lepszej jakości.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
Awatar użytkownika

Tomik 2006
100
Posty: 114
Rejestracja: środa, 24 lut 2021, 14:11
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Mój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Destylator elektryczny z głowicą aabratek 60,3 - Ocena

Post autor: Tomik 2006 »

Witam
Za mało informacji o sprzęcie przynajmniej napisz jakie wypełnienie kolumny.
Ile to to ma kosztować.
Na forum jest lista polecanych konstruktorów poszukaj aby uniknąć rozczarowania .Czytaj rady doświadczonych kolegów bo nawet z najlepszego sprzętu nie osiągniesz satysfakcji.

Autor tematu
37linx
2
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 23 sie 2021, 10:43
Podziękował: 6 razy
Re: Destylator elektryczny z głowicą aabratek 60,3 - Ocena

Post autor: 37linx »

Sprzęt ubogi, bo ewentualny kupujący ubogi.
To ma być sprzęt dla typowego amatora, który pragnie osiągnąć przyzwoite wyniki. Używany będzie (tak sądzę), kilka może kilkanaście razy w roku.
des.6.png
des.1.jpg
des.2.jpg
des.3.jpg
des.4.jpg
des.5.jpg
Myślę, że zdjęcia i opis pomogą w ocenie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Balibar
50
Posty: 77
Rejestracja: niedziela, 22 sie 2021, 16:11
Krótko o sobie: Jestem elektrykiem...
Ulubiony Alkohol: Dobre i Bardzo Dobre
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Destylator elektryczny z głowicą aabratek 60,3 - Ocena

Post autor: Balibar »

Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2592
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 455 razy
Re: Destylator elektryczny z głowicą aabratek 60,3 - Ocena

Post autor: jakis1234 »

@37linx musisz jeszcze trochę poczytać o sprzęcie, wiem, że na początku wszystko się miesza.
Poukładaj to sobie i zobaczysz, nie jest to takie trudne.
po lekturze wydaje mi się, że kolumna jest hybrydą LM i OVM, zdaje sobie sprawę z kłopotami związanymi z łączeniem kryzowy, lecz jak zauważyłem na życzenie producenci przerabiają na kryzę
Nie mówiłem o LM, tylko o OLM (obniżony odbiór).
Natomiast ten, który przedstawiłeś ma OVM, a generalnie łatwiejszy jest OLM.
Przerabiają na kryzę, czyli z kryzy na kryzę?
A poza tym tutaj jest wiele innych niuansów wpływających na jakość sprzętu i jego poprawne działanie.
Nie będę się wymądrzał, bo nie jestem konstruktorem, niemniej uważam, że lepiej zaufać osobom, które wiedzą jak to dobrze zrobić.
Sam mam sprzęt od polecanego wykonawcy i nie mam najmniejszych problemów. Wszystko chodzi tak jak powinno.
Wiem, że taki sprzęt kosztuje, ale cóż, jakość zawsze kosztuje, a podejrzewam, że jak Ci przyjdzie ileś elementów wymienić i poprawić, to się okaże, że za wiele nie zaoszczędziłeś.
I pytaj, jak widzisz, chętnie odpowiadamy. W końcu każdy z nas kiedyś zaczynał :).
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

mateusz85
50
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 13:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bimberek i whysky
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Destylator elektryczny z głowicą aabratek 60,3 - Ocena

Post autor: mateusz85 »

Część. Koledzy mają 100% rację. Od tygodnia jestem posiadaczem nowego sprzętu od kolegi z forum, który dla mnie ją stworzył. Powiem krótko 40 L zacieru z cukrówki. Wyszło 7L- 95 %. Czas odbioru 3L na 1h, a mogę jeszcze szybciej. Nie kupuj kota w worku. Zaufaj kolegą . Powodzenia

aakk
1150
Posty: 1167
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 101 razy
Kontakt:
Re: Destylator elektryczny z głowicą aabratek 60,3 - Ocena

Post autor: aakk »

3l/1h to już musi być solidna rura, conajmniej 76.1mm i moc z 4kW, zbiornik ze 100L.. Dla nowicjusza 50L+ rura 60 będzie za świat.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam
Awatar użytkownika

mateusz85
50
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 13:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bimberek i whysky
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Destylator elektryczny z głowicą aabratek 60,3 - Ocena

Post autor: mateusz85 »

aakk. Tak jak piszesz tak jest. Zbiornik 50 , grzałki 4.5 kw i rura 76.
Kolega SPAWACZ z forum mi zbudował. Super specjalista, gorąco polecam wykonawcę

Autor tematu
37linx
2
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 23 sie 2021, 10:43
Podziękował: 6 razy
Re: Destylator elektryczny z głowicą aabratek 60,3 - Ocena

Post autor: 37linx »

W chwili obecnej jestem na etapie "trawienia" zebranych informacji. Trzy dni intensywnej lektury + rady/podpowiedzi kolegów, to się musi ułożyć.
Proszę jeszcze o podpowiedzi, jakie jest niezbędne minimum sprzętowe aby uzyskać założony cel. Na co zwrócić uwagę w przypadku składania zamówienia.
Założenia są takie:
- zacier 25l (nie przewiduję więcej) - cukrówka, zbożówka, owocówka
- odpęd kilka/kilkanaście razy w roku
- destylat < 95% - zjadliwy tj. do spożycia w gronie przyjaciół bez rumieńców
- możliwość ewentualnej rozbudowy/modernizacji
- prostota obsługi
- cena (wiem, wszystko co dobre ma swoją cenę, ale ?)
Aby się lepiej trawiło idę kopać działkę, a po powrocie - lektura, lektura, lektura......
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2592
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 455 razy
Re: Destylator elektryczny z głowicą aabratek 60,3 - Ocena

Post autor: jakis1234 »

Trzy dni intensywnej lektury + rady/podpowiedzi kolegów, to się musi ułożyć.
Trzy dni? Pół roku czytałem forum zanim się zdecydowałem i zamówiłem sprzęt.

37linx, to jest tak, że nie da się idealnie połączyć w jednej maszynie rektyfikację (a więc cukrówkę) z destylacją smakówek (zboża, owoce) i dlatego niektórzy mają osobny sprzęt do jednego, a osobny do drugiego. ewentualnie skupiają się na jednym typie.
Odpowiem ze swojego doświadczenia. Ponieważ robię sporo nalewek, to dla mnie najważniejsza była cukrówka i rektyfikacja.
Dlatego wybór padł na aabratka, który pozwala na idealne 96%.
Teraz przyszedł czas na zboża i owoce i ponieważ póki co nie mam innego sprzętu, robię to na aabratku w trybie PS (chociaż coraz bardziej myślę o alembiku :)).
zobacz jak to się robi: https://alkohole-domowe.com/forum/topic9301.html
Jeżeli chcesz robić głównie smakówki, to pomyśl może o półkowej, do smakówek jest lepsza, a te 95% też da radę zrobić
I tak:
- zacier 25l (nie przewiduję więcej) - błąd, zobaczysz jak szybko 25 l będzie za mało, 50 l a nawet więcej. Na 25 litrach zrobisz trochę i trzeba będzie studzić, wymieniać wsad itp. No chyba, że alembik - tam 25 litrów to będzie sporo.
I jeżeli smakówki, to zbiornik z płaszczem. To niestety trochę kosztuje
- odpęd kilka/kilkanaście razy w roku - nie ważne jak często, ważniejsze jak dobrze.
- destylat < 95% - zjadliwy tj. do spożycia w gronie przyjaciół bez rumieńców - taki na każdym sprzęcie osiągniesz, jak go opanujesz i się przyłożysz do nastawu/zacieru i potem do samego procesu.
- możliwość ewentualnej rozbudowy/modernizacji - a tutaj to już kwestia dogadania się z wykonawcą, aabratek dobrze zrobiony jest bardzo uniwersalny i można go rozbudowywać, ale półkowa też.
- prostota obsługi - eee tam, każdy sprzęt opanujesz, to nie jest prowadzenie statku kosmicznego. Jak sprzęt będzie dobrze wykonany, to reszta to umiejętności operatora
- cena - no cóż, jest takie powiedzenie, że kto mało płaci, ten dwa razy płaci. Ja swój założony budżet przekroczyłem dwa razy, ale nie żałuję.
Czytaj, szukaj i dogaduj się z dobrymi producentami, oni najlepiej doradzą.
Ostatnio zmieniony piątek, 27 sie 2021, 13:58 przez jakis1234, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

Tomik 2006
100
Posty: 114
Rejestracja: środa, 24 lut 2021, 14:11
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Mój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Destylator elektryczny z głowicą aabratek 60,3 - Ocena

Post autor: Tomik 2006 »

Jeżeli to jest sprzęt z linku to jego cena wcale nie jest atrakcyjna trzeba jeszcze zainwestować w niego aby uzyskać satysfakcje.
Tak na szybko policz sobie dobre wypełnienie(sprezynki), ocieplenie rury (armaflex)niewiadomego pochodzenia zaworek i termometry obyś nie musiał wymieniać, kłopotliwe złącza, katalizator niekoniecznie musi być ale do smakowych w trybie PS przydatny.
Przemyśl to poczekaj dozbieraj te parę
stów poczytaj forum to istna kopalnia wiedzy która uratowała niejednego.Koledzy dobrze radzą i dbają o twoje zdrowie fizyczne i psychiczne .
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1052
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Destylator elektryczny z głowicą aabratek 60,3 - Ocena

Post autor: Kòpôcz »

@37linx
Masz dwa wyjścia:
1. Posłuchać kolegów, wziąć na wstrzymanie, jeszcze trochę pomyśleć, poczytać, a potem kupić. Kilkanaście procesów rocznie to wcale nie mało.
2. Olać cnotę cierpliwości, kupić już teraz co Ci w oko wpadło, a za kilka dni założyć nowy, kolejny temat w stylu "problemów z twórczością". Tylko w tej wersji licz na mniejszą przychylność i odpowiedzi w stylu "a nie mówiłem?".
Zobacz, że historia tego forum zbudowana jest między innymi na problemach ze sprzętem pochodzenia podobnego, co Twój typ. Nie daje Ci do myślenia, że jedni sprzedawcy mają X sprzętu na stanie, a u innych musisz zamówić i poczekać na realizację?
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”