Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem + Sterownik

Otrzymywanie spirytusu z wykorzystaniem kolumn rektyfikacyjnych.

Autor tematu
Puszek777
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 27 lis 2023, 08:08

Post autor: Puszek777 »

Witam serdecznie,
Mój sprzęt: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem + Sterownik
Pierwszy raz robota szła nastaw około 40l. wyszło 5l. serca. W buforze po zakończeniu działania zostało 3l. Jest to troszke mętne ale ma 50 procent w związku z tym mam pytanie czy można to użyć i dolać do następnego razu ? i czemu jest to trochę mętne ? Czy z uwagi na pierwszy raz i pozostałości po produkcji ?
Bardzo dziękuję.

[mod: Zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy kropką, znakiem zapytania lub wykrzyknikiem. Po kropce lub przecinku robimy spację, nie przed.
Staraj się tworzyć krótkie zrozumiałe zdania.]
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 lis 2023, 08:43 przez Qba, łącznie zmieniany 2 razy.
koncentraty wina

HeniekStarr
650
Posty: 660
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 187 razy
Otrzymał podziękowanie: 126 razy
Re: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem + Sterownik

Post autor: HeniekStarr »

Produkt z pierwszego procesu przeznacz na cele techniczne. Ze względu na czyszczenie sprzętu z pozostałości poprodukcyjnych.
Poczytaj, co to takiego oleje fuzlowe będziesz wiedział, czemu mętne. Pogon z bufora- jedni wylewają, bo robią dla siebie. Inni dolewają do kolejnego nastawu. Jeżeli już tak Ci szkoda tego alkoholu, to uzbieraj więcej i puść osobno, same pogony, rozcieńczone.

użytkownik usunięty
Re: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem + Sterownik

Post autor: użytkownik usunięty »

🖐️Ilość surówki nie budzi większych kontrowersji zwłaszcza, że nie napisałeś początkowego i końcowego °Blg ale mam pytanie :
-Czemu w buforze pozostało aż 3l-50% destylatu?
Rozumiem że zawsze "coś" spłynie z wypełnienia, po wyłączeniu zasilania. Ale, żeby tyle?

jpiwek
300
Posty: 316
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 51 razy
Re: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem + Sterownik

Post autor: jpiwek »

Dlaczego? A no bo to sprzęt od e-destylatory To znaczy e-bylegówno. Zwróc i rozwiążesz swoje problemy...

Autor tematu
Puszek777
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 27 lis 2023, 08:08
Re: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem + Sterownik

Post autor: Puszek777 »

defacto pisze: poniedziałek, 27 lis 2023, 11:24 🖐️Ilość surówki nie budzi większych kontrowersji zwłaszcza, że nie napisałeś początkowego i końcowego °Blg ale mam pytanie :
-Czemu w buforze pozostało aż 3l-50% destylatu?
Rozumiem że zawsze "coś" spłynie z wypełnienia, po wyłączeniu zasilania. Ale, żeby tyle?
nie mam pojęcia
Awatar użytkownika

Mrooq
350
Posty: 352
Rejestracja: środa, 1 wrz 2021, 19:04
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 39 razy
Re: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem + Sterownik

Post autor: Mrooq »

To chyba odpowie na wszystkie pytania z problemami dotychczasowymi i przyszłymi... Cytując producenta
MAMY ZASZCZYT PRZEDSTAWIĆ PAŃSTWU
DESTYLATOR AABRATEK ELEKTRO MAX
PREMIUM REWIZJA SZEROKI WLEW ORAZ
ODBIÓR BOCZNY OVM CHŁODNICA LIEBIGA I
WIZJER TZW ,,WZIERNIK” ORAZ BUFOREM
https://e-destylatory.pl/produkt/aabrat ... W0QAvD_BwE

Jeżeli to to ustrojstwo, to poczytaj sobie na forum opinie o sprzęcie od tego producenta/sprzedawcy. Tu lepszej odpowiedzi niż to żebyś to coś oddał, nie dostaniesz.
Puszek777 pisze: poniedziałek, 27 lis 2023, 12:00 nie mam pojęcia
Nie miałeś to pojęcia w jakie kłopoty się pakujesz kupując to coś.
Kaca po ostrej imprezie masz wtedy jak bardziej pamiętasz muzykę której słuchałeś, niż kobiety z którymi tańczyłeś.

Autor tematu
Puszek777
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 27 lis 2023, 08:08
Re: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem + Sterownik

Post autor: Puszek777 »

Czyli odpowiedz na moje pytanie - zły sprzęt?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 lis 2023, 20:50 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Mrooq
350
Posty: 352
Rejestracja: środa, 1 wrz 2021, 19:04
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 39 razy
Re: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem + Sterownik

Post autor: Mrooq »

Dostałeś odpowiedź na samym początku, reszta to dobre rady
Kaca po ostrej imprezie masz wtedy jak bardziej pamiętasz muzykę której słuchałeś, niż kobiety z którymi tańczyłeś.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2634
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 239 razy
Otrzymał podziękowanie: 458 razy
Re: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem + Sterownik

Post autor: jakis1234 »

Puszek777 pisze: poniedziałek, 27 lis 2023, 17:16 Czyli odpowiedz na moje pytanie - zły sprzęt?
Tak
Pozdrawiam z opolskiego.

Kasyopea
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 26 wrz 2021, 19:14
Re: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem + Sterownik

Post autor: Kasyopea »

Tak, jasne. Sprzęt jak sprzęt, co prawda relatywnie drogi, pewnie przez zbędne bajery, ale destylat zrobi.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2634
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 239 razy
Otrzymał podziękowanie: 458 razy
Re: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem + Sterownik

Post autor: jakis1234 »

Kasyopea pisze: wtorek, 28 lis 2023, 10:55 Tak, jasne. Sprzęt jak sprzęt, co prawda relatywnie drogi, pewnie przez zbędne bajery, ale destylat zrobi.
Tak sądzisz? To poczytaj sobie opinie ludzi, którzy kupili sprzęt od e-byleco i ich problemy.
Tutaj na forum ten wątek dosyć często się przewijał.
A nam nie chodzi o to, żeby zrobić jakiś destylat, tylko żeby zrobić porządny.
Jakiś to i na kance od mleka zrobisz.
Pozdrawiam z opolskiego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja metodą reflux ratio”