Destylat śmierdzi gumą

Porywanie cieczy z kotła, dziwny smak i zapach destylatu oraz wszelkie inne problemy związane z destylacją...

Autor tematu
Moraleski
2
Posty: 4
Rejestracja: środa, 17 sie 2022, 18:19
Podziękował: 5 razy

Post autor: Moraleski »

Witam, dzisiaj odpaliłem takie oto cudo
https://allegro.pl/oferta/destylator-30 ... MGFiYjU%3D
Tak jak napisali w instrukcji. Przed pierwszym użyciem przeparować 15l wody z octem bez chłodzenia. Zapach był straszny guma z octem. Przeparowałem drugie 15l i było to samo. Pomyślałem że może to ocet więc następnym razem destylowałem wodę z chłodzeniem. Wody nie da się do ust wziąć a zapach coś pomiędzy gumą z olejem. Cały dom mi teraz śmierdzi tym ustrojstwem.

Czy ktoś się spotkał z czymś takim? Czy to normalne na początku w nowym sprzęcie? Ten keg jest gumowany z zewnątrz, mogła się ona dostać do środka?

Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Destylat śmierdzi gumą

Post autor: rozrywek »

Kolego, czy mógłbyś wkleić tutaj tę instrukcję?
Kurde, chińczyk kupiony przez hurtownię Kubex.

800zł z groszem, nie zastanowiła cię cena?

Jak masz jak, to oddaj to natychmiast!!!
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2922
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy
Re: Destylat śmierdzi gumą

Post autor: Góral bagienny »

rozrywek pisze:Kolego, czy mógłbyś wkleić tutaj tę instrukcję?
Po przeczytaniu instrukcji przestanie śmierdzieć gumą :o
Kolego @Moraleski Jak masz możliwość to oddaj ten wieszak :)
Jeżeli nie masz możliwości to zrób cukrówkę i ją przepuść przez to COŚ :?
Jak nie pomoże to będziemy się zastanawiać jak pomóc :ok:
Destylat z pierwszego gotowania na cele techniczne, ale to już chyba wiesz ;)
Pozdrawiam Góral.
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

AAmatorek
400
Posty: 400
Rejestracja: poniedziałek, 13 gru 2021, 10:55
Podziękował: 112 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Destylat śmierdzi gumą

Post autor: AAmatorek »

Sprawdź czy w kolumnie czegoś niema. Może zatkana od dołu jakąś folią.
Daj zdjęcie uszczelek

Odstaw to co wylecialo na chwile na dworzu w butelce i powąchaj po kilku h. Może to być poprostu zapach tego ocieplenia i wąchając w tym samy pomieszczeniu czujesz otoczenie.

A jak masz możliwości to oddaj
Awatar użytkownika

leon24_36
150
Posty: 199
Rejestracja: wtorek, 18 paź 2011, 22:07
Krótko o sobie: Człowiek nie jest taki, żeby sobie nie poradzić
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Destylat śmierdzi gumą

Post autor: leon24_36 »

Ja bym zaczą od sprawdzenia z czego jest zrobiona uszczelka pomiędzy kegiem a kolumną. Do tego pytanie czy to co odbierałeś wypływało bezpośrednio z chłodnicy do naczynia czy może podpiąłeś tam jakiś wężyk który nie był z silikonu? I 3cia sugestia to sądząc po tym jak wygląda spaw od kryzy na kegu to każde jedno spawane połączenie czy spaw np zimnych palców to kalafiory w środku.

Oddaj to jak jeszcze możesz i poszukaj na forum polecanych konstruktorów, zaoszczędzisz czas i nerwy

Autor tematu
Moraleski
2
Posty: 4
Rejestracja: środa, 17 sie 2022, 18:19
Podziękował: 5 razy
Re: Destylat śmierdzi gumą

Post autor: Moraleski »

Dzięki wszystkim za odpowiedź!
Fakt cena mnie skusiła.... Kolumna nie była zatkana, w środku 3 gratisowe druciaki. Dodatkowo wszystkie wężyki się załamują i są nieszczelne, opaski zaciskowe nic nie dają. Zawór kulowy jednego odstojnika nie trzyma i cieknie. Keg upaprany jakąś czarną mazią musiałem go myć całego, ale byłem troche podjarany to co mi tam jakaś smoła. Tak więc nie będę już dociekał źródła smrodu i skorzystam z waszej rady i oddaje :)
Awatar użytkownika

leon24_36
150
Posty: 199
Rejestracja: wtorek, 18 paź 2011, 22:07
Krótko o sobie: Człowiek nie jest taki, żeby sobie nie poradzić
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Destylat śmierdzi gumą

Post autor: leon24_36 »

Moraleski pisze: skorzystam z waszej rady i oddaje :)
:klaszcze: :ok:
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Destylat śmierdzi gumą

Post autor: kiwitom23 »

Moraleski pisze:skorzystam z waszej rady i oddaje :)
Najlepsza z możliwych decyzji. Tutaj na forum masz listę polecanych producentów, jak u kogoś z nich zamówisz to hobby na pewno będzie Ci sprawiało frajdę, a nie wieczne kłopoty.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Destylat śmierdzi gumą

Post autor: rozrywek »

Kol@moraleski.
Tu masz link do listy:
https://alkohole-domowe.com/forum/topic23846.html.
Oraz ważne, już zacznij szukać, zwykłego aabratka w prostej konfiguracji, oraz zamawiaj, ponieważ czas oczekiwania może być spory.

Napisz co wybrałeś.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
Moraleski
2
Posty: 4
Rejestracja: środa, 17 sie 2022, 18:19
Podziękował: 5 razy
Re: Destylat śmierdzi gumą

Post autor: Moraleski »

Siemanko, po waszych radach postanowiłem dozbierać trochę kasy i kupić coś innego. Kupiłem coś takiego:
https://sklep.sklepyhobby.pl/destylacja ... yjnym.html

kolumnę wypełniłem 0.25l sprężynki miedziane reszta 2l sprężynki nierdzewne i 2 nierdzewne zmywaki.
Ze sprzedawcą miałem trochę zabawy ponieważ kolumna przyszła krzywa (źle wspawany gwint do kega) poszła wymiana oraz okazało się, że głowica aabratka miała za mały kąt. Też poszła wymiana. Po paru tygodniach mam już sprzęt który działa, może nie jest to towar z najwyższej pułki, ale o niebo lepszy od tego co kupiłem na samym początku :smiech: . Za mną już 3 nastawy z cukrówki, ale niestety nie potrafię się pozbyć tego bimbrowego zapachu :help: . Pędzę 2 razy. Oddzielam frakcję, ale zapach jest (najgorzej mi śmierdzą pogony) nie wiem czy to zależy od długości kolumny i wypełnienia czy zawsze trunek już będzie tak smakował?

Dzięki za doradzenie mi zakupu innego sprzętu :poklon;
Ostatnio zmieniony środa, 2 lis 2022, 15:38 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7342
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1696 razy
Re: Destylat śmierdzi gumą

Post autor: radius »

Kolego, jak w powiedzeniu "zamienił stryjek, siekierkę na kijek". Pozbyłeś się jednego gówna i kupiłeś drugie :?
Termometr do :dupa: , zaworek do :dupa: , zalecenia co do utrzymywania temperatury do :dupa: i mógłbym tak dalej wymieniać...
Oddaj ten badziew jak najszybciej i zacznij czytać jak powinna być prawidłowo skonfigurowana kolumna, na tym gównie nie uzyskasz czystego destylatu :scratch:
Są na forum polecani konstruktorzy, więc dopytaj a przede wszystkim dozbieraj trochę kasy, bo w cenie tego "czegoś" nie kupisz dobrego sprzętu.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Destylat śmierdzi gumą

Post autor: kiwitom23 »

@radius załóżcie jakiś nowy wątek dla tych co pytają o sprzęt z odpowiednim tytułem i najlepiej jakby posty znikały po miesiącu, albo dwóch tak jak na Targowisku. Te ludzie są niereformowalni i widzę, że już mało komu chce się odpowiadać na ciągle te same pytania. Dać na wstępie tego wątku informację z linkiem do polecanych i nie będzie zaśmiecania całego forum. Co Ty na to?
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

użytkownik usunięty
Re: Destylat śmierdzi gumą

Post autor: użytkownik usunięty »

Cześć
@Moraleski
Jak odcinasz pogon w przypadku braku termometru na 10 półce? Przedgony parujące szybciej, jesteśmy w stanie "zmagazynować" pod głowicą i je odebrać z LM ale pogony, to już insza inszość. Kierujesz się nosem? Obawiam się, że @radius podsumował Twój nowy sprzęt. To przykre ale wywaliłeś niemałe pieniądze na byle jaki sprzęt.
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1185
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Destylat śmierdzi gumą

Post autor: psotamt »

kiwitom23 pisze:Dać na wstępie tego wątku informację z linkiem do polecanych...
I co to da? Był link do polecanych, dał rozrywek 4 września. Jaki efekt? Ano taki, że kolega Moraleski pyta, ale i wie lepiej co dla niego dobre. To klasyczny przykład ignorancji i... choroby każdego forum.
Na niejednym już widziałem poradnik dla początkujących, ale oni zwyczajnie mają to w :dupa: Najpierw kupują, potem pytają, bo qźwa nie działa jak sobie wyobrażali.
Jednak kolega Moraleski dał popis najwyższych lotów, bo olał pomagających i kupił następny wynalazek. No pogratulować roztropności.
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Destylat śmierdzi gumą

Post autor: kiwitom23 »

Chodzi o to, żeby admin z automatu przenosił nowe wątki z pytaniami o sprzęt do takiego, jaki zaproponowałem. A tam, jak ktoś będzie miał nerwy i cierpliwość niech odpowiada, a po miesiącu najstarsze znikają i mamy porządek.

Faktycznie szkoda klawiatury na takich. Kolego @Moraleski pędź bimber na tym złomie i życzymy ci smacznego,,,
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Destylat śmierdzi gumą

Post autor: rozrywek »

Moraleski pisze: Ze sprzedawcą miałem trochę zabawy ponieważ kolumna przyszła krzywa (źle wspawany gwint do kega) poszła wymiana oraz okazało się, że głowica aabratka miała za mały kąt. Też poszła wymiana.
Pierwsza wymiana, a powinien być zwrot.
Druga wymiana nie powinna mieć miejsca.

Dostałeś rady, olałeś nas, zrobiłeś po swojemu.

Jaki morał panie Moraleski?

Pomogliśmy ci na ile mogliśmy, teraz następne pytania kieruj do producenta tegóż wynalazku.

Przykre jest dla nas że chcemy bezinteresownie pomóc, a finalnie chlustasz nam pogonem prosto w twarz.

A jaki morał z tego?

Chciałeś Audi w cenie Poloneza?
Chytry zawsze traci dwa razy.

Ps: Również jestem za tym aby wszystkie tego typu tematy, lądowały w jednym wspólnym, ponieważ naprawdę tych tematów są setki, a wystarczyłby jeden.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 105 razy
Re: Destylat śmierdzi gumą

Post autor: nemeto »

Mi osobiście takie tematy nie przeszkadzają, zresztą niech pierwszy rzuci kamieniem ten co nie założył tematu z pytaniem o sprzęt :)
Zestaw jest jak każdy widzi, choć wydaje mi się, że kładąc "talary na stół" można go troszkę podrasować (dodatkowy kawałek rurki z portem na termo 10 półki, olm itp) i tym samym poprawić jakość urobku.
Niestety kolega wybrał tą trudniejszą drogę (ewentualne przeróbki), zamiast iść wydeptaną przez nas ścieżką prowadzącą do sprawdzonych producentów naszych zabawek.
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1185
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Destylat śmierdzi gumą

Post autor: psotamt »

nemeto pisze:...niech pierwszy rzuci kamieniem ten co nie założył tematu z pytaniem o sprzęt :)
No to uważaj, bo mam cały stosik :D
Mnie czytanie nie boli, a tyle zwykle wystarcza, nawet na początek.
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

Autor tematu
Moraleski
2
Posty: 4
Rejestracja: środa, 17 sie 2022, 18:19
Podziękował: 5 razy
Re: Destylat śmierdzi gumą

Post autor: Moraleski »

Oczywiście przestudiowałem listę producentów, którą mi daliście, ale sprzęt przekraczał moje możliwości finansowe i dlatego byłem zmuszony szukać gdzie indziej. Teraz powoli będę szkolił swoje umiejętności na tym co mam a w przyszłości dorobię się tego "Audi" ;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 lis 2022, 15:34 przez Moraleski, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Destylat śmierdzi gumą

Post autor: kiwitom23 »

nemeto pisze:niech pierwszy rzuci kamieniem ten co nie założył tematu z pytaniem o sprzęt :)
Oczywiście, że każdy z nas na początku pytał o sprzęt, to normalne. Nie chodzi o to, żeby inny nie pytali, niech to robią, tylko niech to będzie skomasowane w jednym wątku. Dodatkowa korzyść z tego będzie taka, że być może ktoś chcący zapytać o jakiś sprzęt, znajdzie łatwo wcześniejszy wpis kogoś, kto już o ten sprzęt pytał, bo teraz raczej jest to nie do znalezienia.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy destylacyjne”