Czy na tym sprzęcie zrobię bimber owocowy?

Porywanie cieczy z kotła, dziwny smak i zapach destylatu oraz wszelkie inne problemy związane z destylacją...

Autor tematu
stanleyrydel
2
Posty: 2
Rejestracja: środa, 2 paź 2019, 15:09

Post autor: stanleyrydel »

Witajcie. Podzielcie się proszę wiedzą i doświadczeniem.
Czy na tym sprzęcie jestem w stanie zrobić bimber smakowy/owocowy o dowolnej liczbie procentów?
Bo póki co super wychodzi czysty spirytus, ale zastanawiam się też nad owocówkami....
W środku sprężynki miedziane 1 kg na dwóch półkach jakby co...
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
alembiki

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Czy na tym sprzęcie zrobię bimber owocowy?

Post autor: PETER29 »

Zrobisz bez problemu. Wystarczy że wytniesz odstojnik, wyłączysz refluks, wyjmiesz część sprężynek i będzie ok. ( możesz wyjaśnić zdanie "sprężynki miedziane 1 kg na dwóch półkach jakby co")
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF

Autor tematu
stanleyrydel
2
Posty: 2
Rejestracja: środa, 2 paź 2019, 15:09
Re: Czy na tym sprzęcie zrobię bimber owocowy?

Post autor: stanleyrydel »

Hej, dzięki za odpowiedź! Tylko że nie chciałbym nic tam wycinać/przerabiać za bardzo, także chyba zostanę przy czystym destylacie... A co do sprężynek to są one w pierwszej części rury nad zbiornikiem i kolejne w drugiej części rury nad łączeniem, 2 razy po 0,5 kg

wawaldek11
2500
Posty: 2918
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Czy na tym sprzęcie zrobię bimber owocowy?

Post autor: wawaldek11 »

Nawet bez przeróbek zrobisz owocówkę.
Może tylko trzeba wysypać sprężynki, zostawić/włożyć trochę miedzi, ocieplić odstojnik lub odciąć tylko rurki i połączyć wężykiem silikonowym, jeśli nie ma, to zrobić rozdział wody na ZP i chłodnicę. No i dopracować proces destylacji do tego sprzętu.
Ja zrobiłbym tak: odpęd na pustej kolumnie do zera%. Drugie gotowanie z refluksem na wypełnionej rurze, aby zagęścić i odebrać przedgony. Późne przedgony w małe buteleczki do późniejszej weryfikacji. Następnie można spróbować bez wyjmowania wypełnienia i bez wody na ZP odebrać środek. Pogony można trochę wzmocnić refluksem i wczesne do weryfikacji, a późne do następnego wsadu.
Pozdrawiam,
Waldek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy destylacyjne”