CYZ2

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
CYZ2
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: sobota, 13 kwie 2019, 22:39
Krótko o sobie: Jestem entuzjastycznym debiutantem.
Ulubiony Alkohol: Do tej pory Sobieski ( nie z dyskontów),obecnie swoje pędzone.
Status Alkoholowy: Bimbrownik

Post autor: CYZ2 »

Witam szanowne grono,
moja pasja zaczęła się dwa tygodnie temu. Było pięknie, zakup sprzętu i materiałów pomocniczych. Początki na cukrze.
I jak to zawsze co piękne trwa krótko.
Pierwszym razem wszystko było w porządku ponieważ euforia.Wiadomo swoje, pewne, wspaniałe. Trudno było coś zauważyć. Z czasem doszło do różnych przemyśleń ale nic z nich nie wynikło.
Od czwartku drugie podejście również na cukrze. Przepis z opakowania drożdży Turbo 48 (6 kg cukru, do 25 l wody)
Ponieważ garnek 18l to wiadro na 2 razy. I tutaj mój problem. Na forum wszyscy piszą o pełnym cyklu procesu w granicach 4 do 5 godzin. U mnie to trwa 11 godzin. Temperaturę mam na garnku w granicach 85-90 stopni. Na wyjściu a raczej na 1 odstojniku(otwór fabryczny)89,1 stopnia. Proces jest stabilny i z czasem wzrasta temperatura na garnku. Procent za to jest dość stabilny.Przez cały czas w granicach 74-75%.
Ponieważ szlag mnie trafia bo mam zrobione 2 wiadra nastawu to przy 50 % przerywam i resztę wylewam.
Moje pytanie jest następujące. Czy dla mojego zakupionego zestawu ten czas ma tak wyglądać czy może gdzieś jest problem którego nie zauważam. Pod spodem umieściłem link z moją aparaturą. Zdjęć nie mogę zamieścić ponieważ załącznik mówi, że rozmiar zdjęcia za duży.
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

https://www.aabratek.pl/produkty/877/GA ... IKAMI.html
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2922
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy
Re: CYZ2

Post autor: Góral bagienny »

Witaj kolego :) . Jak tylko możesz to oddaj to ustrojstwo. Poczytaj forum i dopiero rób zakupy Pozdrawiam
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

JasnyPierun
100
Posty: 130
Rejestracja: wtorek, 25 gru 2018, 17:40
Krótko o sobie: Jestem sobą. Lubie wypić ale z umiarem a to o czym piszę tu na forum to tylko fantazja.
Ulubiony Alkohol: Driny
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: CYZ2

Post autor: JasnyPierun »

Cześć, problem mogłeś opisać w dziale Problemy i pytania, szybciej ktoś odpowie.

Autor tematu
CYZ2
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: sobota, 13 kwie 2019, 22:39
Krótko o sobie: Jestem entuzjastycznym debiutantem.
Ulubiony Alkohol: Do tej pory Sobieski ( nie z dyskontów),obecnie swoje pędzone.
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Re: CYZ2

Post autor: CYZ2 »

Dziękuję za odpowiedzi.
Oddanie nie wchodzi w grę. Wiadomo, widoczne ślady użytkowania.
Zgodnie ze słuszną podpowiedzią "Jasny Pierun" opiszę temat w tym dziale ponieważ każdy kolejny cykl pracy to kolejna niespodzianka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”