Znaleziono 6 wyników

autor: Clakier
środa, 7 lip 2021, 08:44
Forum: Oczyszczanie nastawu przed destylacją
Temat: Oczyszczanie fermentatorów
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 12480

Re: Oczyszczanie fermentatorów

Jeśli trudno jest operować wewnątrz, sprawę nawet zaschniętych zanieczyszczeń załatwia tabletka do zmywarki plus woda.
autor: Clakier
piątek, 7 maja 2021, 18:15
Forum: Miody Pitne
Temat: Trójniak - udaje, że pracuje?
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 6935

Re: Trójniak - udaje, że pracuje?

Zrobiłem masę różnych miodów pitnych. W mojej ocenie najlepsze łatwo dostępne drożdże to Mead Yest. Dobrze sobie radzą z wysokim stężeniem cukru i później alkoholu. Sporadycznie robię sycone miody, dlatego potrzebuje dobrze startujących drożdży, ale podejrzewam że dobra MD zrobiona na Zamojskich też...
autor: Clakier
piątek, 7 maja 2021, 16:00
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Śrutownik do żyta lub pszenicy
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 14089

Re: Śrutownik do żyta lub pszenicy

Znalazłem jeszcze takie coś, napęd na obie osie. Łatwo można powiększyć wsyp do np 10 kg i śrutować nad jakąś beczka bez stania nad tym.
autor: Clakier
czwartek, 6 maja 2021, 23:53
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Śrutownik do żyta lub pszenicy
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 14089

Re: Śrutownik do żyta lub pszenicy

Nie pytałem o to co jest najlepsze, ale o to czy po użyciu śrutownika zbijakowego łuska będzie uszkodzona w taki sposób że nie powstanie skuteczne złoże filtracyjne. Robię na kociołku 55 l duże warki, ok 45 litrowe, delikatnie słabsza jakość złoża mnie nie przeraża ze względu na duże wsady słodów.
autor: Clakier
czwartek, 6 maja 2021, 16:26
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Śrutownik do żyta lub pszenicy
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 14089

Re: Śrutownik do żyta lub pszenicy

Witam. Jak wam się widzi tego typu sprzęt?
https://youtu.be/E7XK0iFPRJs . Do zacierów na destylaty podejrzewam że będzie ok. Ciekawi mnie czy śrutownik zbijakowy nie uszkadza łusek na tyle, że będzie później problem ze złożem filtracyjnym przy produkcji piwa. Może ktoś ma jakieś doświadczenia?
autor: Clakier
czwartek, 29 kwie 2021, 10:05
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Clakier
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1654

Clakier

Witam wszystkich. Jeśli chodzi o destylację jestem praktycznie zielony, poza kilkoma godzinami spędzonymi na poznawaniu tematu i precyzowaniu jaki sprzęt wybrać dla moich potrzeb i zainteresowań. Doświadczenia mam z robienia win, miodów pitnych i piwa. Logicznym następstwem jest zrobienie następnego...

Wyszukiwanie zaawansowane