Oczyszczanie fermentatorów

Co można przed procesem destylacji aby uzyskać czysty destylat już po.

Autor tematu
pl_dk
30
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 4 wrz 2014, 21:55

Post autor: pl_dk »

Witam,

nie znalazłem czegoś podobnego przez szukajkę, bardzo proszę o wyrozumiałość. Mianowicie: dostałem od znajomego 10 pojemników po 35l, w których kiedyś robił nastawy cukrowe. Problem w tym, że często dodawał tam owoców i w związku z szybkim wyjazdem za granicę zwyczajnie nie umył ich pod ostatnich nastawach. Pojemniki bardzo fajne, bo z kranikami u dołu, tak więc fajnie nadające się na nastawy.

Zastanawiam się czym potraktować to, aby doprowadzić do ładu - ktoś miał podobne sytuacje i może udzielić rady jakiś środek (pewnie chemia) będzie w tym przypadku skuteczny?
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3806
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Oczyszczanie fermentatorów

Post autor: Doody »

Umyj dokładnie płynem do naczyń i gorącą wodą. Ewentualnie przed wlaniem nastawu owocowego odkaź roztworem pirosiarczynu.
Pozdrawiam
Darek

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Oczyszczanie fermentatorów

Post autor: wawaldek11 »

Klasycznie, czyli gorąca woda, odmoczyć i płyn do naczyń z delikatną gąbką. Jak będą problemy, to gorący roztwór sody kaustycznej - ale tu trzeba zachować ostrożność - silnie żrące!
Pozdrawiam,
Waldek

Autor tematu
pl_dk
30
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 4 wrz 2014, 21:55
Re: Oczyszczanie fermentatorów

Post autor: pl_dk »

@wawaldek11
- problem jest tylko jeden - wlot to tej beczułki jest takiej wielkości, że ja tam ręki nie włożę... Wlot jest taki: http://prntscr.com/gwh7n2, beczki podobne, z tą różnicą, że przeźroczyste.

@Doody
- jakie proporcje tego roztworu?
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3806
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Oczyszczanie fermentatorów

Post autor: Doody »

Do odkażania 2%-owy roztwór (20g na litr wody). Wlewasz trochę na dno i potrząsasz pojemnikiem. Odkażające właściwości mają opary (SO2) więc trzeba dać im chwile podziałać. Zabijają głównie pleśnie i inne grzyby.
Pozdrawiam
Darek

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Oczyszczanie fermentatorów

Post autor: wawaldek11 »

Przepraszam za łopatologię, ale zrobiłbym tak: jeśli są poprzywierane cząstki owoców, to wlewam ok 2l wrzątku (lub gorącej wody) i wstrząsam aby zagrzały się ścianki i cała beka. Po chwili wylewam i wsypuję dwie/trzy łyżki wodorotlenku sodowego; wlewam ostrożnie ok. litra gorącej wody - uwaga na wrzenie i opary. Po uspokojeniu się roztworu zakręcam korek i manewrując beczką staram się zwilżyć wszystkie wewnętrzne powierzchnie. Można kłaść na wszystkich ściankach po kolei. Farfocle i osady powinny się rozpuścić. Płukanko....
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Oczyszczanie fermentatorów

Post autor: masterpaw2 »

Może nie będę oryginalny, ale ostatnio zabrakło mi fermentatorów i wygrzebałem (aż wstyd się przyznać) jeden zaschnięty po zeszłorocznej śliwowicy petainer, a jego wrzątkiem ani "kretem" raczej się nie potraktuje........
Sprawę załatwiło kilkunastu minutowe namoczenie ciepłą wodą z płynem do naczyń i płukanko karcher'em na myjni......., nówka sztuka :ok:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
pl_dk
30
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 4 wrz 2014, 21:55
Re: Oczyszczanie fermentatorów

Post autor: pl_dk »

O kilku opcjach całkiem zapomniałem, jutro postaram się popróbować - dzięki Panowie :respect:
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Oczyszczanie fermentatorów

Post autor: wiking »

Zwykłe fermentatory wiaderkowe do cukrówki wystarczy wymyć i wypłukać natomiast gdy używam ich do owocowych nastawów, czy zacierów zbożowych, to zalewam jeden gorącym roztworem sody kaustycznej i po 15 minutach przelewam do następnego fermentatora, poprzedni dobrze przepłukuję itd. Odkąd robię w ten sposób, to jeszcze żadna infekcja mnie nie spotkała.
Awatar użytkownika

zlotylexus
30
Posty: 48
Rejestracja: sobota, 30 gru 2017, 19:34
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Oczyszczanie fermentatorów

Post autor: zlotylexus »

Trochę po czasie, ale co mi tam, ja czyszczę szklane gąsiory tabletkami do czyszczenia protez "corega" zalewam letniej wody do pełna i czekam, aż namoknie po czym wrzucam tabletki i fajnie odklejają się resztki owoców. Plastikowe fermentory jeśli coś przywiera itp. to płynem do toalet z biedry, a jeśli chcę tylko zdezynfekować to "ACE wybielacz nad wybielacze" przepłukuję dokładnie wrzątkiem i na koniec roztwór pirosiarczanu. Jestem trochę skrzywiony jeśli chodzi o dezynfekcję po tym jak pierwsza warka piwa nie wyszła ze względu na błędy higieniczne przy kolejnych kilkudziesięciu już na to nie pozwoliłem :).

A i lepiej nie szorować twardą częścią gąbki ani druciakiem czy mleczkiem do szorowania bo już zawsze będzie się robił syf.

blade1231
50
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 18 gru 2017, 11:17
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Oczyszczanie fermentatorów

Post autor: blade1231 »

Ja używam tylko OXI do dezynfekcji wszystkiego i nigdy nie miałem infekcji w piwie. Nie trzeba spłukiwać.Z kegów po dezynfekcji wypuszczam roztwór zaworem piwnym i mam sterylny keg zagazowany co2 . Sprężynki miedziane OXI+kwasek i w 2 minuty są jak nowe.


Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Oczyszczanie fermentatorów

Post autor: rastro »

Nie wiem jak konkretnie jest z OXI, ale podobny preparat z innego marketu zawiera w składzie również detergenty. Ja bym tam tego do piwa bez płukania nie dodawał, ale kto co lubi. Zamiast OXI używam Nadwęglanu Sodu - taniej niż OXI i z całą pewnością nie zawiera żadnych niechcianych dodatków.

Chyba że pisząc OXI masz na myśli to co sprzedają sklepy piwowarskie, to pewnie jest bez zbędnych dodatków. Niemniej jednak nadwęglan na znanej platformie handlowej wychodzi taniej.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

blade1231
50
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 18 gru 2017, 11:17
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Oczyszczanie fermentatorów

Post autor: blade1231 »

OXI szybciej się pisze ale tak chodzi o czysty nadwęglan sodu. Na początku kupiłem taki właśnie w jakimś sklepie Piwowarskim Chemipro OXI który ma w składzie sam nadweglan sodu. Teraz mam właśnie wiaderko 5kg kupione na portalu aukcyjnym.

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

Clakier
5
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 29 kwie 2021, 09:49
Ulubiony Alkohol: Calvados, armagnac, whisky.
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Schleswig Holstein
Podziękował: 4 razy
Re: Oczyszczanie fermentatorów

Post autor: Clakier »

Jeśli trudno jest operować wewnątrz, sprawę nawet zaschniętych zanieczyszczeń załatwia tabletka do zmywarki plus woda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oczyszczanie nastawu przed destylacją”