Znaleziono 14 wyników

autor: azot
poniedziałek, 19 lis 2018, 20:19
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Rozmnażanie drożdży w nastawie
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 7369

Re: Rozmnażanie drożdży w nastawie

Pięknie i naukowo wyjaśnione. Ile to poglądów jeszcze trzeba zweryfikować? Dzieliłem drożdże po połowie opakowania na nastaw cukrowy. Ale widzę, że jest to błędna praktyka. Pozostaje tylko podziękować za tak obszerne wyjaśnienie.
autor: azot
sobota, 29 wrz 2018, 15:18
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Mały destylator z zimnymi palcami - czy warto.
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 9582

Re: Mały destylator z zimnymi palcami - czy warto.

Ja też byłem ograniczony wysokością. Polecam mikro pot- stila od producenta forumowego "destylatory miedziane", sprzęt na szybkowarze. Jestem super zadowolony. Nie pamietam jaka jest całkowita wysokość, ale swobodnie mieści się na szafce kuchennej, na ktorej stoi dwupalnikowa kuchenka gazo...
autor: azot
czwartek, 27 wrz 2018, 21:43
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: temperatura w PS
Odpowiedzi: 54
Odsłony: 23523

Re: temperatura w PS

Mam papugę. Grzeję na dużym palniku gazowym. Woda podpięta, układ napełniony i przygotowany. Po gwałtownym skoku temperatury puszczam wodę, zmniejszam grzanie na max, przestaje kapać, ustawiam grzanie odbieram kropelkowo przedgon, potem jeszcze po 100 do dwóch naczyń oddzielnych, ale to już na reflu...
autor: azot
czwartek, 27 wrz 2018, 21:24
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Jakie drożdże mało wrażliwe na niską temperaturę
Odpowiedzi: 40
Odsłony: 11556

Re: Jakie drożdże mało wrażliwe na niską temperaturę

Zasadniczo drożdży nie powinno się dzielić. Ja jednak robiłem nastaw na glukozie z dodatkiem połowy opakowania drożdży T3, bo takie mi tylko pozostały. Nastaw w altanie drewnianej, więc temperatury nie wiele większe niż na zewnątrz. Blg startowe - 23, pracę podjęły z lekkim opóźnieniem, drugiego lub...
autor: azot
wtorek, 25 wrz 2018, 13:27
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: temperatura w PS
Odpowiedzi: 54
Odsłony: 23523

Re: temperatura w PS

Myślę, że termometr jest dobry tylko to pewnie umieszczenie tej spirali bezpośrednio pod portem termometru, powoduje te niższe wskazania. Mogłem ją chyba umieścić jeszcze niżej. Mam do destylowania śliwowicę, ale chyba puszczę ją bez refluksu. W każdym razie dzięki za zainteresowanie tematem.
autor: azot
poniedziałek, 24 wrz 2018, 20:43
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: temperatura w PS
Odpowiedzi: 54
Odsłony: 23523

Re: temperatura w PS

20180924_111859-480x853.jpg Witam. Podpinam się pod temat. Posiadam sprzęt od znanego forumowego producenta. Dołożyłem refluks i teraz próbuję z tym pracować. W sumie efekty pozytywnie zaskakują. Zastanawia mnie jednak temperatura - 73,3°C, jest stabilna przez cały czas prowadzenia procesu, % satys...
autor: azot
środa, 5 wrz 2018, 07:54
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Śliwowica 2009 - 2024
Odpowiedzi: 2593
Odsłony: 732035

Re: Śliwowica 2009 - 2018

Witam. Pytanie do doświadczonych kolegów. Ile może trwać fermentacja około 20kg śliwek w wersji"ortodox". Bez cukru, bez drożdży, sama śliweczka w plastikowym fermentatorze. Drewniana altana na działce ogrodniczej, temperatura zbliżona do otoczenia. Chodzi o to czy zdążę z destylacją przed...
autor: azot
piątek, 10 sie 2018, 11:36
Forum: Nastawy owocowe
Temat: "Śliwowica" z mirabelek
Odpowiedzi: 90
Odsłony: 67228

Re: "Śliwowica" z mirabelek

To szybkowar i grzanie na gazie, jest czyściutki. Za dużo do niego wlałem, tak jak kolega napisał w poście wyżej.
autor: azot
piątek, 10 sie 2018, 06:11
Forum: Nastawy owocowe
Temat: "Śliwowica" z mirabelek
Odpowiedzi: 90
Odsłony: 67228

Re: "Śliwowica" z mirabelek

Nie czuć spalenizny, nic się nie przypalało. Żółtanol :D to rozumiem, że tak w kategoriach żartu. Coś sobie przypominam, ze przy aparatach od jednego producenta występował, ale to inny aparat.
autor: azot
czwartek, 9 sie 2018, 22:44
Forum: Nastawy owocowe
Temat: "Śliwowica" z mirabelek
Odpowiedzi: 90
Odsłony: 67228

Re: "Śliwowica" z mirabelek

Dziękuję za odpowiedź. Spróbuję jeszcze grzać wolniej na malutkim palniku, bo jednak pod koniec procesu lekko się zapchało w rurze od gęstego. Faktycznie za dużo wlałem do szybkowaru.
autor: azot
czwartek, 9 sie 2018, 20:02
Forum: Nastawy owocowe
Temat: "Śliwowica" z mirabelek
Odpowiedzi: 90
Odsłony: 67228

Re: "Śliwowica" z mirabelek

Witam. Destyluję mój pierwszy nastaw z mirabelek i w związku z tym pytanie do doświadczonych kolegów. Mikro pot-stil od destylatory miedziane, szybkowar, grzanie na kuchence gazowej.Tempo odbioru prawidłowe ale destylat leci w kolorze mirabelek. Czy to jest normalne czy podczas drugiej destylacji po...
autor: azot
niedziela, 25 lut 2018, 11:46
Forum: Przywitaj Się!
Temat: azot
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2681

Re: azot

Po Wielkanocy to czas by było coś zaczynać chyba na tej działce jak się ociepli. Aby na majówkę było już co spróbować. Teraz trzeba sprzęt zgromadzić i wiedze podstawową nabywać bo doświadczenie to długa droga. Ale liczę że z pomocą kolegów dam radę.
autor: azot
niedziela, 25 lut 2018, 11:06
Forum: Destylatory pot-still
Temat: proszę o ocenę pierwszego sprzetu
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 10362

Re: proszę o ocenę pierwszego sprzetu

Witam. Aby nie dublować tematów podepnę się troszkę pod ten. Jako nowy użytkownik forum proszę o poradę : który sprzęt wybrać do altany na działce? W grę wchodzi garnek szybkowar tak około 15 l, woda bieżąca, kuchenka na dwa palniki i butla z gazem. Nie potrzebuje produkcji dużych ilości, interesują...
autor: azot
niedziela, 25 lut 2018, 10:29
Forum: Przywitaj Się!
Temat: azot
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2681

azot

Witam szanowne grono i serdecznie pozdrawiam. Mam na imię Roman, jestem z lubelskiego z miasta słynącego z chemii. W ubiegłym roku nabyłem mała działeczkę ogrodniczą ROD. Jako że jest różny owoc wypada posmakować dobrych trunków. Niestety spiryt drogi i tak sobie pomyślałem czy na własne potrzeby ni...

Wyszukiwanie zaawansowane