Znaleziono 8 wyników

autor: arek9238
środa, 1 mar 2023, 06:44
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja
Odpowiedzi: 597
Odsłony: 158184

Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Cześć. Mam pytanie odnoście plików. Tak się zbierałem z robieniem że graty w szufladzie a serwery pozamykali. Czy jest opcja żeby ktoś udostępnił i dało radę to postawić na innym serwerze czy to już raczej pozamiatane i każdy na własną rękę musi pisać wszystko od 0? Programistą nie jestem natomiast ...
autor: arek9238
niedziela, 21 wrz 2014, 14:12
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Aktualne ceny cukru
Odpowiedzi: 2948
Odsłony: 941097

Re: Aktualne ceny cukru

W tesco ostatnio kupowałem polski cukier po 1.79. 20kg na osobę.
autor: arek9238
wtorek, 16 wrz 2014, 21:23
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Problem z nastawem z syropu glukozowo-fruktozowego.
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 11626

Re: Odp: Problem z nastawem z syropu glukozowo-fruktozowego.

Obrazek

Tyle tonie miernik. To wychodzi że cukru brak ? Na weekendzie bede miał troche syropu. Zrobie go w tych samych proporcjach i zmierze blg.
autor: arek9238
niedziela, 14 wrz 2014, 19:17
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Problem z nastawem z syropu glukozowo-fruktozowego.
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 11626

Re: Problem z nastawem z syropu glukozowo-fruktozowego.

Cukromierz jest w takiej samej pozycji w zaczynie jak i w czystej wodzie. Czyli cukru w nim brak. Moj wujek powiedział że za dużo wody wlałem. Będę w domu to zrobię zdjęcie i wstawię.
autor: arek9238
sobota, 13 wrz 2014, 19:11
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Problem z nastawem z syropu glukozowo-fruktozowego.
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 11626

Re: Problem z nastawem z syropu glukozowo-fruktozowego.

Na cukromierzu jest skala(jak powyżej skali to orientacyjnie podaj ile), ale bez początkowego poziomu ciężko coś stwierdzić. Skoro cały się zatopił czyli powinno być przerobione. Te 85 i 91,3 rozumiem, że temperatury w kegu, chociaż 1 wartość coś mi nie pasuje jak na czysty nastaw cukrowy. Opisz ja...
autor: arek9238
piątek, 12 wrz 2014, 19:20
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Problem z nastawem z syropu glukozowo-fruktozowego.
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 11626

Re: Problem z nastawem z syropu glukozowo-fruktozowego.

a więc tak. .. k olega przywiózł mi "cukromierz" wlałem zaczyn do probówki i miernik zatonął do dna. m yślałem , z e mo z e co s nie tak ale rozrobiłem w szklance cukru i się podnosił wi e c chyba działał. .. w i e c wychodzi na to , że w zaczynie cukru brak. .. p odczas destylacji trzyma...
autor: arek9238
czwartek, 11 wrz 2014, 20:18
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Problem z nastawem z syropu glukozowo-fruktozowego.
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 11626

Problem z nastawem z syropu glukozowo-fruktozowego.

Witam. Ostatnio dostałem od znajomego trzy 10-cio litrowe wiadra syropu glukozowo-fruktozowego. Waga 10l wynosiła 18kg. Nastaw zrobiłem w dwóch beczkach 120l dodałem 6kg cukru żeby wychodziło po 30 kg na beczkę. oczywiście proporcje 6kg na 21l wody, drożdże Alcotec turbo 24h pure, 3 paczki, 1,5paczk...
autor: arek9238
czwartek, 11 wrz 2014, 19:46
Forum: Przywitaj Się!
Temat: arek9238
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 768

arek9238

Jak kultura nakazuję wypada się przywitać i przedstawić więc Witam wszystkich "psotników" tych mniej i tych więcej procentowych ;) Mam na imię Arek, na forum jestem od niedawna ale jako że trafiłem na ten dział więc nie mogłem go ominąć i się nie przywitać :) Mam nadzieję że znajdę tutaj w...

Wyszukiwanie zaawansowane